Історія Благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини"

До 1921 року в Полтаві працювала "Полтавская Общегородская больничная касса", яка була закрита "ввиду принудительного огосударствления больничных касс"

Лікарняна каса Полтавщини зареєстрована 15 квітня 2003 року - Свідоцтво про державну реєстрацію №90.

Включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України - Довідка №19/2147.

Організація є неприбутковою - довідка про взяття на облік платника податків від 10 червня 2003 року № 3289.

Статут організації зареєстровано Полтавським обласним управлінням юстиції 25.03.2003 року зі змінами та доповненнями.

10.07.2009 року - Заміна свідоцтва про державну реєстрацію.

10.05.2016 року - державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи.

12.05.2016 року - рішення №2585 Державної податкової інспекції у м.Полтава про повторне внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Ознака неприбутковості організації - 0005.

Розпочала роботу БО "Лікарняна каса Полтавщини" - 17 вересня 2003 року.

21.05.2004 року згідно рішення конференції ліквідувалась благодійна організація “Лікарняна каса Котелевщини”, а  члени даної організації колективом в складі 206 чоловік стали членами БО "Лікарняна каса Полтавщини". За їх прикладом до лав організації вступили члени з інших організацій:

28.10.2004 року -139 чоловік благодійної організації "Лікарняна каса Машівського району";

31.01.2005 року -137 чоловік благодійної організації "Лікарняна каса Козельщинського району";

24.02.2005 року -959 чоловік благодійної організації "Лікарняна каса Хорольщини";

01.12.2006 року -240 чоловік Решетилівського районного благодійного товариства "Лікарняна каса";

28.09.2007 року -163 чоловіка Гребінківської районної благодійної членської організації "Гребінківська лікарняна каса";

14.01.2008 року -350 чоловік благодійної організації "Лікарняна каса Зінківського району".

01.06.2004 року - заключено договір про співпрацю з БО "Лікарняна каса Житомирської області", що дає можливість отримувати допомогу і в Житомирській області.

30.09.2005 року - заключено договір з ЗАТ  УСК "Панацея 1997", що дало можливість отримувати висококваліфіковану, медичну допомогу членам ЛК в провідних медичних закладах м.Київа.

25 травня 2006 р. в м. Києві відбулися установчі збори ВГО “Асоціація працівників лікарняних кас України”, на яких були присутні Засновники – Парій В. Д., Куроєдов Л. Ф., Артюх Н. М., а також делегати від 16 місцевих осередків, таких як Кіровоградський, Миколаївський, Житомирський, Полтавський, Донецький, Сумський та ін. На порядку денному стояли питання щодо створення Асоціації працівників лікарняних кас України, затвердження Статуту Асоціації, обрання її керівних та контролюючих органів та реєстрацію в Міністерстві юстиції України. Було одноголосно прийнято рішення по всіх питаннях порядку денного. Головою Правління обрано д.м.н., проф., Заслуженого лікаря України Парія В. Д., членами Правління – Куроєдова Л. Ф., Побережного А. І., Артюх Н. М. та Морозова А.М.

Conference, 07/200830.03.2007 року відкрито регіональний підрозділ БО "Лікарняна каса Полтавщини" в м. Кременчук.

26 липня 2007 р. в м. Полтава відбулась конференція Всеукраїнської громадської організації “Асоціація працівників лікарняних кас України”, одним з найважливіших питань якої було затвердження розміру членських внесків та штатного розпису ВГО “Асоціація працівників лікарняних кас України”.

З 10 серпня 2007 року Благодійна організація "Лікарнянна каса Полтавщини" є членом Всеукраїнської громадської організації "Асоціація працівників лікарняних кас України", яка зареєстрована, як об'єднання громадян 26 липня 2007 року під № 2727 Міністерством юстиції України.

11 червня 2009 року в Полтаві, (вул.Шевченка,23, УМСА) було проведено конференцію благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини».

24 вересня 2010 року в м. Полтава відбулася конференція «Напрямки та шляхи реформування системи охорони здоров’я України», яка проходила під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я Віктора Петровича Лисака. Участь у заході взяли голова Асоціації працівників лікарняних кас України, д. мед. н., професор, заслужений лікар України Валентин Дмитрович Парій, начальник Управління економіки медичного страхування та соціальних програм Л. М. Підгорна, начальник відділу управління якістю та стандартизації медичної допомоги Департаменту управління та контролю якості медичних послуг М. М. Островерха, головний спеціаліст Управління економіки медичного страхування та соціальних програм Н. Л. Буднік, представники палати лікарів землі Баден-Вютенберг, керівники лікувально-профілактичних закладів .

В. Д. Парій, аналізуючи роль і місце лікарняних кас України в реформуванні системи охорони здоров’я, зазначив, що лікарняні каси – громадські об’єднання населення, яке не бажає чекати дотримання від держави безплатних соціальних гарантій і готові самостійно на засадах громадсько-солідарної участі забезпечувати доступною та якісною медичною допомогою членів організацій.

Представники  німецької делегації Клаус Баєр, Армін Флор та Стефан Родер розповіли про особливості та проблеми медичного страхування в Німеччині. Було наголошено на співпраці з медиками Полтавщини у напрямку реформування галузі. Одним із найактивніших полтавців, які працюють у цьому напрямку протягом багатьох років поспіль, німецькі гості назвали головного лікаря 4-ї міської лікарні м. Полтави, депутата обласної ради Леоніда Куроєдова. Тому від імені німецьких колег Клаус Баєр нагородив Леоніда Федоровича Почесним значком “Для лікарів, які зробили внесок у медичну допомогу”.

Під час обговорення учасниками конференції було внесено декілька конструктивних пропозицій. Зокрема, про необхідність прискорення прийняття Верховною Радою України закону про медичне страхування.

З 2017 року після початку реформування первинної ланки частинавласників картки ЛК залишили організацію, маючи надію на повернення безкоштовної медицини. Виключення з законів поняття "співоплати" - ввело в оману частину населення. Реформування не в змозі забезпечити 100% потребу населення в лікарських засобах. Але проведення інформаційних заходів МОЗ України запевняє населення про повне медичне забезпечення після 2020 року. 

З 1 січня 2011 року члени «Лікарняної каси Полтавщини» мають можливість отримувати ургентну допомогу не лише в Полтавській області, а також в Житомирській, Рівненській, Херсонській, Львівській областях та в містах Київ, Чернігів, Суми, Маріуполь. Співпраця лікарняних кас з іншими членами ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України» дає можливість об’єднати зусилля різних областей та надавати допомогу членам організації в різних регіонах України.

25 січня 2012 року між благодійною організацією "Лікарняна каса Полтавщини" та Громадською організацією "Харківська муніципальна лікарняна каса" було підписано Договір про спільну діяльність - взаємодопомогу членам організації в Полтавській та Харківській областях.

3 січня 2013 року між благодійною організацією "Лікарняна каса Полтавщини" та благодійною організацією «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» підписано Договір про спільну благодійну діяльність - взаємодопомогу членам організації в Полтавській та Київській областях.

6 червня 2013 року між благодійною організацією "Лікарняна каса Полтавщини" та громадською організацією «Лікарняна каса Прикарпаття» підписано Договір про спільну благодійну діяльність - взаємодопомогу членам організації в Полтавській та Івано-Франківській областях.

2013 рік - на базі Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру встановлено Телеметричний кардіологічний комплекс UNET для забезпечення віддаленої висококваліфікованної діагностики роботи серця незалежно від місця знаходження лікаря-кардіолога та пацієнта. Лікувальні заклади Полтавської області отримали благодійну допомогу від організації - 32 сучасних електрокардіографи "Юкард 100".

З 12 травня 2016 року після внесення змін до Статуту БО "Лікарняна каса Полтавщини" організація має можливість працювати на територіїї всієї України.

На протязі 2014 - 2017 року представники організації приймали участь в підготовці проекту Закону України "Про лікарняні каси".

На протязі 2019 року виконавчий директор ЛК Віталій Шевченко працював Національним тренером в проекті “Пілотне впровадження системи ДСГ, основаної на австралійських діагностично-споріднених групах на рівні Міністерства охорони здоров’я та обраних лікарень (тренінги, програмне забезпечення, тощо)” - навчання фахівців української системи охорони здоров’я принциповим основам застосування системи ДСГ для формування нової системи звітності про діяльність лікарень та її використання для створення та практичного застосування нової моделі фінансування стаціонарної медичної допомоги.

З 01.07.2021 починає діяти дев'яте видання Фармацевтичного формуляру БО "Лікарняна каса Полтавщини"