Ми бачимо щоденно нові результати.

Півтора роки працює команда Центру реабілітаційної медицини  Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського.

 

Каблука Тарас Сергійович, асистент фізичного терапевта, допомагає пацієнту виконувати вправи. Чапак Володимир Іванович, після ішемічного інсульту проходить курс відновлювальної реабілітації у Центрі.

-         Доброго дня! Пане Тарасе, розкажіть, будь ласка, скільки часу потрібно, щоб відновитися після хвороби?

-         Доброго дня! На даний час в нашому Центрі багато людей після перенесеного інсульту. Складність ураження різна. В одних проблеми з парезом усієї сторони, в інших з рукою чи ногами, часто є порушення мови. Для реабілітації пацієнта створюється індивідуальний план реабілітації, визначаються цілі та мета. Пацієнт повинен розуміти, що в залежності від складності його хвороби і цілі різні. Для одного пацієнта можливе відновлення рухливості в кінцівках та можливість самообслуговування, для іншого – встати з візка та рухатися з милицями чи ходунками, для іншого - заново навчитися розмовляти, брати ложку, самостійно взуватися і так далі. Частина людей встигає відновити основні функції за перший курс реабілітації, частині потрібно буде пройти ще цикли. Моя робота – допомогти пацієнту виконати фізичні вправи для зменшення контрактур та покращення рухливості. Я допомагаю пацієнту з базовими рухами кінцівок, щоб мозок пацієнта запам’ятовував усі рухи та закріплював синапсичні зв’язки між нейронами. Ми бачимо щоденно нові результати, бачимо які вправи підсилити, які м’язи потребують більшої роботи. Пацієнти нам дуже допомагають, бо вони усі налаштовані на найшвидше одужання чи відновлення.

Під час нашої розмови п.Тарас, вправно допомагаючи пацієнту, продовжує разом з Володимиром Івановичем комплекс вправ.

І хоча багатьом пацієнтам із-за хвороби складно розмовляти, інколи проблеми зі здоров’ям їх сильно засмучують, але вони наполегливо продовжують тренування і усі щиро вдячні своїм рятівникам - працівникам Центру.
-  Від усіх пацієнтів дякую колективу Центру реабілітаційної медицини за результативну роботу, за відновлене здоров’я Українців та бажаю нових успіхів та досягнень! А усім пацієнтам Центру бажаю швидкого відновлення!
  
Проект «Партнерство між лікарнями - партнери зміцнюють здоров'я» фінансується за рахунок коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) 
https://www.bmz.de/en в рамках грантової програми «Підтримка партнерств в сфері охорони здоров’я»

https://hospitalpartnerships.org/...//www.bmz.de/enDeutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) https://www.giz.de/en/html/index.html
http://rehab.pl.ua/
Віталій Шевченко, виконавчий директор БО "Лікарняна каса Полтавщини", координатор проекту