Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Про медицину та ліки

[ #764 (43) 08.11.2010 ]
4 листопада в МОЗ України відбулася спільна нарада з виробниками лікарських засобів щодо стабілізації цінової ситуації на фармацевтичному ринку, в якій взяли участь Віктор Лисак, перший заступник міністра охорони здоров’я України, Олександр Гудзенко, заступник міністра охорони здоров’я, Валерій Стеців, директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров’я, Олексій Соловйов, голова Держлікінспекції МОЗ України, Олександр Савицький, директор Департаменту цінової політики та цінового регулювання Міністерства економіки, Валентина Козловська, представник Державної інспекції з контролю за цінами, а також вітчизняні виробники лікарських засобів, представники громадських професійних організацій.

 

25.10.2010

Антимонопольный комитет Украины вынес официальное предупреждение оптовым дистрибьюторам фармацевтических препаратов.

По мнению руководства Антимонопольного комитета, объективных причин для роста стоимости на таблетки и микстуры нет. Исключение лишь в том случае, если стоимость увеличил сам производитель.

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКО, «День»

МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК’ЯНЧЕНКА


Не таємниця, що сам факт тотальної діагностики викликаний насамперед кадровими змінами. Основний аргумент медиків, які лікують медицину: щоб реформувати, треба знати, що. Розпочинаючи свою роботу, нинішній міністр охорони здоров'я Андрій Підаєв про свій радикалізм заявив, проте справжній стан здоров'я українців (як і головної медичної структури країни) так і залишився таємницею за сімома замками.

Лікарі вимагають заборонити рекламу ліків на телебаченні 15.10.2010
Провідні вітчизняні лікарі вимагають заборонити рекламу ліків і продавати їх винятково за рецептом.

Вони також наголошують, що щороку через неправильне використання медичних препаратів гине 5% українців, у 25% некоректно підібрані ліки викликають алергію.

Медичний світ

Дежавні закупівлі потрібно здійснювати безпосередньо у виробників лікарських засобів. Про це в ексклюзивному інтерв'ю Всеукраїнському інформаційно-аналітичному виданню «Медичний світ» заявив перший заступник міністра охорони здоровя України Віктор Лисак.

«Міністерство - за те, щоб здійснювати закупівлі безпосередньо у виробників, щоб уникнути великої кількості посередників, які значно завищують ціну», - наголосив В.Лисак.

Подорожание курса евро в Украине приведет к повышению цен на лекарства и бытовую технику. Такое мнение высказали эксперты.

По словам Владимира Дудки, члена правления Ассоциации фармацевтических дистрибуторов “Фармукраина”, сегодня в денежном выражении 75% отечественного фармацевтического рынка – импорт. При этом значительная часть препаратов поставляется в Украину из европейских стран.

Автор: Євгенія СОКОЛОВА

Робота над новим, воістину революційним, засобом боротьби з головним ворогом людства — серцево-судинними захворюваннями розпочалася ще в 80-ті роки минулого століття. Тоді в лабораторії завідуючої відділом біохімії ліпідів Інституту біохімії НАНУ ім. О.Палладіна професора Надії ГУЛОЇ в тканинах пухлини (нейробластоми) було знайдено біологічно активні речовини — N-ацилетаноламіни, які відносяться до нового класу сигнальних ліпідів і згодом отримали назву ендоканабіноїди. Трохи раніше за київських учених їх виявив американець Гарольд Шмідт в інфарктній зоні міокарда. Сьогодні відомо, що це складовий компонент практично кожної клітини нашого організму.

28.09.2010

ФАКТ

За півтора року спеціалісти АМКУ провели 300 розслідувань стосовно нечесності рекламної інформації. Із них у 65 справах фігурували лікарські препарати і БАДи.

ДО РЕЧІ

Експерти Державного фармакологічного центру МОЗу нещодавно оприлюднили шокуючі факти: з’ясувалося, що близько 40% усіх препаратів, які споживають українські пацієнти, не потрібні для лікувального процесу та взагалі можуть нашкодити здоров’ю. А все тому, що замість ліків, здатних реально усувати причини хвороби, народ масово купує мікстури й пігулки, які перекониво «зцілюють» героїв рекламних роликів.

Без ліків для хворих і без їжі – таке життя найстарішого медичного закладу міста Кременчука

Маємо 60 тисяч гривень на ліки. Потрібно – півтора мільйона…
Незважаючи на потріскані стіни та дорожнечу в аптеках, пацієнтів у першій лікарні вистачає. Тут кажуть, що усі 280 лікарняних ліжок ніколи не пустують.

Правила відпуску ліків стануть жорстокішими
Правила відпуску ліків стануть жорстокішими

За словами директора Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції в системі охорони здоров’я МОЗ України Валерія Стеціва, заклади охорони здоров'я мають підготувалися до виконання наказу МОЗ «Про затвердження змін до наказу МОЗ України № 360 від 19.07.2005», яким, зокрема, передбачається встановлення нової норми виписування рецептів на лікарські засоби (ЛЗ) - за міжнародною непатентованою назвою. [Ця норма не стосуватиметься ЛЗ, які відпускаються безплатно і на пільгових умовах, та тих, що підлягають предметно-кількісному обліку, а також встановлення гранично допустимої для відпуску кількості ЛЗ на один рецепт.].

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"