Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Про медицину та ліки

Раиса Моисеенко

Раиса МОИСЕЕНКО приехала в Киев из Донецка 15 лет назад и все эти годы работала в Министерстве здравоохранения. До назначения на должность начальника Главного управления здравоохранения КГГА в сентябре этого года возглавляла министерский департамент охраны материнства и детства.

Расследование. Как подделывают лекарства в Украине. Список

В Госинспекции по контролю качества лекарственных средств рассказали, какие лекарства чаще всего подделывают в Украине, и как это делается. Кстати: подделывают чаще те лекарства, которые рекламируют активнее других.

В январе-сентябре аптечная розница закупила препаратов на 12,3 млрд. грн. «ДЕЛО» выяснило, на какие медикаменты делают ставку аптеки

За три квартала текущего года аптечная розница Украины закупила препаратов на сумму 12,3 млрд. грн. (или 1,55 млрд. в пересчете на доллары США). Это на 8,6% больше, чем приобрели за тот же период прошлого года (в долларах — +5,8%).

Лидеры продаж

Спостерігаючи за повсякденним життям в лікарні, виникають певні роздуми. Хочу поділитися ними.

Початок робочого дня в лікарні…  Прохолодно, дощить… Медичні працівники вже на робочих містах, молодший медичний персонал вже навів порядок та повністю підготували кабінети до прийому пацієнтів.

На вулиці почали підтягуватися люди похилого віку та під’їжджати молоді пацієнти. Машини ставлять перед центральним входом, на стоянці з боків лікарні, навіть за лікарнею.

12.12.2010

90% лекарств в Украине - подделки
В Украине доля генериков (лекарств-аналогов, созданных по подобию оригинальных препаратов) в структуре медпрепаратов превышает 90%. Как отмечает Борис Пухлика, в стране только создается система установления эквивалентности генериков оригинальным препаратам, то есть зачастую люди пользуются даже не генериками, а копиями препаратов с неустановленной эффективностью. Генерики, как правило, менее эффективны и чаще вызывают побочные реакции.

10.11.2010.

Охорона здоров’я — пріоритет для столичної влади. Через це можна сподіватися на поліпшене фінансування галузі в наступному році. Експерти підрахували, що для того, аби вистачило на все — медикаменти, обладнання, ремонти лікувальних закладів тощо — на 2011 рік потрібно приблизно 5 млрд грн. Для порівняння, цього року на галузь виділили 2,1 млрд грн, 85 відсотків із яких вистачає лише на зарплати медпрацівників. Особливу увагу приділять забезпеченню медикаментами. Наприклад, інсулін хочуть закупити одразу на весь рік, щоб не було перебоїв із його постачанням хворим. Для цього треба 33 млн грн.

Антимонопольний комітет України оштрафував на 50 тисяч гривень компанію «Sandoz Pharmaceuticals d.d.» (Республіка Словенія) за розповсюдження неправдивої реклами лікарського засобу «КларитроСандоз XL».

25.11.2010

"Кашель вилікує вам, звільнить подих «Лазолван». За цей ролик Антимонопольний комітет днями оштрафував виробника - австрійську компанію «Boehringer Ingelheim» - на один мільйон гривень. Це - перший штраф за телерекламу ліків в історії України. Обіцяли продовження за цілим списком препаратів, де їх біля 20, але поки що глухо. Як це сталося? Невже держава взялася за проблему, яку двічі оплачують мільйони українців?

 

03.11.2009
Наталка Коваленко, Олександр Лащенко

Фармацевтичні компанії в усіх регіонах України перевіряють, про це заявив виконувач обов’язків голови Антимонопольного комітету Олександр Мельниченко. До перевірок також долучилися міліціонери, податківці та Державна інспекція контролю за цінами. Як твердить Олександр Мельниченко, Антимонопольний комітет підозрює необ’єктивне встановлення цін на ліки. Якщо перевірка підтвердить завищення цін, штраф сягатиме до 10% обігу за рік кожної з компаній. Чи вистачає в аптеках ліків? Чи не завищують фармацевти ціни на них?

01.12.2010

Із 1 грудня Міністерство охорони здоров’я України хоче примусити лікарів — призначати, фармацевтів — продавати, а співгромадян купувати ліки винятково за рецептами. Таких препаратів, згідно зі змінами до наказу
№ 360 від 19 липня 2005 року, буде 70%. До того ж, лікарів зобов’язують у рецептах вказувати латинською мовою діючу речовину, а не писати торгову назву препарату.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"