Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Київська область.

У ній бере участь не лише страхова медицина, а й лікарняні каси

Усі знають, що багатим і здоровим бути значно краще, ніж бідним і хворим. Але в Україні цю ситуацію хочуть дещо змінити й змусити багатого платити за бідного, а здорового — за хворого. Це завдання виглядає сьогодні досить складним, але більше ніж актуальним. Наша держава, всупереч Конституції, фактично не здатна забезпечити своїм громадянам повністю безкоштовну медичну допомогу. Компенсувати цей недолік не просто, але інструмент уже начебто знайшли. Це так звані лікарняні каси, або, якщо хочете, це просто каси взаємодопомоги для придбання ліків пацієнтам лікарень. Будуються вони на добровільному солідарному принципі: поки ти молодий і майже не хворієш, вкладаєш гроші в цю касу, оплачуючи вартість лікарняних ліків для старшого покоління. Коли прийде твоя черга хворіти й лягати до лікарні, турботу про твої ліки візьмуть на себе нові покоління співгромадян.

051110 1103 Проект стататуту благодійної організації «Муніціпальна лікарняна каса м. Києва»Цей документ було розглянуто на колегії головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення м. Києва 20.10.2010 р.

ЗАРЕЄСТРОВАНО
Управлінням юстиції
м.Києва

Свідоцтво № _______________
від ___ _________ ________

ЗАТВЕРДЖЕНО
Загальними зборами засновників
«Муніципальної лікарняної каси міста Києва»

Протокол № ___ від __ _____ ____
Голова зборів _______________

СТАТУТ
БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
«МУНІЦИПАЛЬНА ЛІКАРНЯНА КАСА

 Проект договору про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м. Києва»Цей документ було розглянуто на колегії головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення м.Києва 20.10.2010 р.

ДОГОВІР №______
про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м.Києва»

м. Київ                                  «____»__________ 20__ р

18.10.2010

C 1 янвaря 2011 гoдa в Киeвe зaрaбoтaют впрямь муниципaльныe бoльничныe кaccы. Их дeйcтвитeльнo ocнoвнaя цeль cпocoбcтвoвaть дocтупнocти мeдицинcкoгo oбecпeчeния нaceлeния пoтряcaющe нaряду c cущecтвующeй cиcтeмoй здрaвooхрaнeния, гoвoрят в мэрии. В тoжe врeмя мирoвoй oпыт ужe рeaльнo дaвнo иcпoльзуeт мoдeль бoльничных кacc, тaм oни рaбoтaют пo cхeмe cильнo cтрaхoвoй мeдицины. У нac жe ecть тoлькo тeм бoлee oтдeльныe нeимoвeрнo дoбрoвoльныe oбъeдинeния, функциoнирoвaниe кoтoрых к тoму жe нe урeгулирoвaнo зaкoнoдaтeльcтвoм, гoвoрят юриcты. Cмoгут ли кaccы cтaть прoтoтипoм нe нa шутку cтрaхoвoй мeдицины в Укрaинe?

04.10. 2010

doktor_1

Александр БОРОВКО, журналист.

Как удобно: не бегать по многочисленным врачам узкого профиля,
а записаться на прием к одному – семейному! Он знает все проблемы твоего здоровья в комплексе, а значит, правильнее ставит диагноз. Более того, можно заключить договор и он будет приходить домой – ухаживать за всей семьей. Потому он и  семейный…

Требования к семейному врачу предъявляются высокие. Он должен вовремя выявить болезнь и обладать знаниями как минимум семи специализаций: кардиолога, невропатолога, оториноларинголога, хирурга, дерматолога, офтальмолога, педиатра. А еще он должен быть территориально доступен – то есть жить и работать в пределах микрорайона, жителей которого он обслуживает, досконально знать все проблемы членов их семей.

Как хотят решать проблему в Киеве


Міністр охорони здоров'я України Зиновій Митник

У Донецьку міністр охорони здоров'я Зіновій Митник оприлюднив перші адреси реалізації пілотних проектів з реформування охорони здоров'я України, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами міністра, старт до впровадження пілотних проектів буде дано вже 2011 року. А реалізовуватися вони почнуть у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській і Львівській областях. Адреси для інновацій вибрані не випадково: так будуть охоплені одночасно і індустріальні, і сільські райони, східний і західний регіони. Структурні зміни в їх медичних сферах торкнуться багатьох аспектів. Наприклад, у лікувальних установах вводитимуться лікарняні каси - "своєрідний прообраз страхової медицини, куди пацієнти зможуть вносити щомісячні внески на лікування".

11.10.10

«Киевская городская власть собирается внедрить в столице институт семейного врача», — сообщил первый заместитель городского головы Александр Попов. Таким образом, считает он, в столице удастся реформировать сферу здравоохранения и улучшить медицинское обслуживание горожан.

Кияни отримають потрібні ліки за мінімум коштів

Знайома ситуація — потрапивши до лікарні, одразу маєш довгий список, які медикаменти треба купити, і доведеться витратити на це тисячі гривень. Проте членам лікарняної каси ніхто не поставить надуманий діагноз і не призначить занадто дорогих заморських ліків. За символічний місячний внесок вони отримають повне медикаментозне забезпечення в разі хвороби. Як діятиме ця система, розповіли на останній колегії КМДА.

На останньому засіданні розширеної колегії КМДА обговорювали питання створення муніципальної лікарняної каси. Раніше це питання обговорювалося на експертній раді, і “Хрещатик” уже повідомляв про його суть. Йдеться про створення благодійної медично-громадської структури, головна мета якої — допомогти людям у разі хвороби забезпеченням медикаментами. Як зізналася начальник Головного управління охорони здоров’я Раїса Моісеєнко, галузь серйозно недофінансовують, і коштів на ліки вистачає лише на 25-30 % від потрібних. Саме тому, коли хвора людина потрапляє до лікарні, лікувати її не відмовляються, але вручають список із медикаментами, які доводиться купувати. За нинішніх цін у аптеках за день-два хворий витрачає сотні, а то й тисячі гривень. Не в усіх вони є. Якраз у такій непростій ситуації мала б допомогти лікарняна каса.

11.10.2010

В будущем бесплатно вылечат еще и пенсионеров, обещает столичная власть

С января следующего года ветераны смогут получать лекарства бесплатно, сообщил первый заммэра Александр Попов. «Для ветеранов это очень важно. Кроме того, бесплатные лекарства в будущем будут получать и пенсионеры», — сказал Попов.

09.10.2010

Фракція «Блок Юлії Тимошенко» у Київській міській раді виступає проти створення у столиці муніципальної лікарняної каси.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі цієї фракції.

Як зазначив, зокрема, секретар фракції БЮТ у Київраді Олексій ДАВИДЕНКО, рішення колегії КМДА від 8 жовтня «Про створення у місті Києві Муніципальної лікарняної каси» свідчить, що столична влада всупереч Конституції та законам України намагається легалізувати платну медицину.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"