Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Київська область.

Сьогодні хіба що ледачий не говорить про недоліки в роботі системи охорони здоров'я України.

Критики вистачає на всіх рівнях - і на державному, і серед пересічних українців. Проте є й такі, хто не лише критикує чи прописує теоретичні, і тому примарні концепції, а й робить конкретні кроки у напрямі покращання медичного обслуговування громадян.

Завдання держави – задоволення медичних потреб. Проте система роботи в галузі не змінювалась упродовж 60 років. Крім того, через брак ресурсів постає проблема збалансування конституційних гарантій з економічними можливостями країни. І це при тому, що видатки на медицину останніми роками збільшились у сім разів. Та хто з громадян України відчув це на собі?! Застаріла система організації роботи та низька мотивація праці лікарів – основні причини абсолютної неефективності.

Триває дискусія стосовно подальшого розвитку столичної медицини. Кілька днів тому перший заступник голови КМДА Олександр Попов заявив, що вважає за доцільне введення в місті системи лікарняних кас. Як з'ясувала "Вечірка", цю думку поділяє більшість членів Постійної комісії з питань охорони здоров'я і соцзахисту.

Що ж таке лікарняні каси? Якщо пояснити просто, то це схоже на медичне страхування.

Киянин (або не киянин, але житель столиці) може укласти договір з лікарняною касою і сплачувати щомісяця близько 100-150 гривень. Якщо йому знадобиться медична допомога, її надаватимуть в обсязі 50 тисяч гривень на рік. Причому, якщо клієнту такої каси допомога знадобиться вже через місяць після укладення договору, йому її все одно надаватимуть. Для пенсіонерів, які забажають вступити до таких організацій, обіцяють суттєву знижку. Плата для пільговиків становитиме близько 30 гривень.

За ежемесячные взносы в киевских больницах обещают бесплатное обслуживание и лекарства.

Вскоре в Киеве начнут работать «больничные кассы». «Проект решения, скорее всего, вынесут на сессию Киеврады 15 июля. И в течение месяца они должны заработать», — сказал нам замглавы комиссии Киеврады по здравоохранению и соцзащите Александр Пабат.

Для начала они создаются для пенсионеров и малоимущих, но при желании вступить в кассу сможет любой. Кассы похожи на страховые компании. На определенный счет в банке члены кассы перечисляют ежемесячный взнос. Как сказал нам первый заммэра Александр Попов, скорее всего, для пенсионеров он будет в размере 30 гривен в месяц. Председатель комиссии по реформам в медицине при МОЗ Андрей Гук считает, что для остальных — 100—150 грн.: на эти деньги можно рассчитывать, что вам за год покроют лечение до 50 тысяч грн.

«Сегодня» проанализировала «плюсы» и «минусы» инициатив нового первого заместителя мэра Александра Попова.

Что ждет столицу

Для киевлян откроют муниципальные больничные кассы, с которыми желающие (сами или же предприятие) заключают договор и ежемесячно вносят на счет определенную сумму. В случае болезни получают бесплатно услуги и медикаменты для лечения. Для малоимущих и пенсионеров размер взноса составит примерно 25—30 гривен, для всех остальных — больше. В отличие от страховых компаний, муниципальные кассы — неприбыльные, то есть взносы там ниже, чем у страховщиков за аналогичный набор услуг. Появятся семейные врачи — люди, которые обслуживают полностью семью, знают все диагнозы, напоминают о профилактике. Все это в итоге должно разгрузить стационары и «скорую».

Що багатша країна, то більший відсоток медичної допомоги населенню забезпечує держава. Так, у Німеччині й Канаді частина держвитрат на охорону здоров’я становить 73%, у Франції — 74%, Японії — 72%, у Великобританії — 84%. Певним винятком є США, де частка держави в загальних витратах на охорону здоров’я складає 42%. Решту беруть на себе роботодавці та населення.

У нашій країні частка населення в загальних витратах на охорону здоров’я становить 75%, у Росії вона дорівнює 60%, у країнах, що розвиваються, із низьким рівнем доходів населення — у середньому 53%, із високим — 33% і, нарешті, в країнах із розвиненою ринковою економікою — 24%.

20 серпня у місті Києві в приміщенні універсальної кініки «Оберіг» відбулася прес-конференція Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників лікарняних кас України» за участю представників об’єднань лікарняних кас Німеччини, міністерств охорони здоров’я Німеччини та України, посольства Німеччини, інших громадських об’єднань, засобів масової інформації.
На зібранні обговорювалися питання щодо взаємодії лікарняних кас України і Німеччини, майбутніх спільних проектів стосовно впровадження системи медичного страхування в Україні через лікарняні каси. Між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників лікарняних кас України» та Федеральним об’єднанням місцевих лікарняних кас Німеччини в рамках спільних дій міністрів охорони здоров’я Німеччини і України був підписаний меморандум про співпрацю в галузі охорони здоров’я.

«Бесплатная медицина»: готовьте от 5 до 3000 грн.

Бесплатная медицина в столице станет-таки платной. Причем налоги, которые мы отдаем ежемесячно в бюджет, никто отменять не собирается, а ведь с нас регулярно берут деньги, чтобы содержать в том числе и врачей!

Уже с февраля платить придется всем, кроме 600 тысяч малообеспеченных. Плата за медобслуживание уже повышена в разы в Киевском городском психоневрологическом диспансере №3, Центральной поликлинике Голосеевского района, городской наркологической больнице «Социотерапия», центре сосудисто-психиатрической экспертизы, городской студенческой поликлинике, а также столичном консультативно-диагностическом центре. Остальные медучреждения должны предоставить свои расчеты на этой неделе. Как рассказал «Сегодня» начальник Главка охраны здоровья КГГА Владимир Загородний, точный размер тарифов будет согласован в феврале.

Яким бути медичному страхуванню
12.04.2007

Валерій Піщиков: "Ми шукали й будемо шукати додаткові кошти на охорону здоров'я"

Як відомо, нині у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, що стосуються впровадження страхової медицини: "Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування" та "Про фінансування охорони здоров'я та медичне страхування". Поки народні обранці зайняті більш глобальними справами, керівництво Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення м.Києва вирішило обговорити разом зі столичними медиками перспективи, преференції та недоліки цих законопроектів. А почали з проекту Закону N 2192 "Про фінансування охорони здоров'я та медичне страхування", презентувати який запросили заступника завідуючого секретаріатом Комітету з питань охорони здоров'я Верховної Ради України Олега Виноградова.
Прийняття цього законопроекту, на думку Олега Всеволодовича, дасть змогу підвищити заробітну платню медикам, адже за нормативів обслуговування населення одним лікарем 1500-3000 населення фінансування однієї дільниці зросте до 15-30 тис. грн на місяць. Система обов'язкового медичного страхування, вважає він, стимулюватиме до запровадження стандартів медичної допомоги. А визначення рівня надання медичної допомоги відповідно до джерел фінансування забезпечить адаптацію державних гарантій щодо розмірів фінансування, забезпечить реалізацію прав пацієнтів та професійних прав медичних працівників.

Повідомлення ВЗГ ГУМВС України в місті Києві

Про результати службового розслідування за публікацією «Плата за скидку или как столичная милиция поддерживает аптечный бизнес. Документы», надрукованої в Інтернет-виданні «Украина криминальная» від 14.01.2010
В ході службового розслідування, що проводилось інспекцією з особового складу УКЗ ГУМВС України в місті Києві спільно з ВБ в місті Києві СВБ ГУБОЗ МВС України для перевірки фактів вказаних у вищезазначеній публікації було встановлено, що в травні 2008 року до ГУ МВС України в місті Києві надійшов лист «Про направлення методичних рекомендацій щодо діяльності лікарняних кас». 01.07.2008 року за ініціативою відділу медичного забезпечення та профспілки атестованих працівників міліції на нараді керівництва Головного управління було прийнято рішення щодо впровадження принципів страхової медицини шляхом створення лікарняної каси. Протягом  3 тижнів за графіком працівники медичного відділу спільно з Радою ветеранів та міським комітетом профспілки виступали на зборах особового складу ОВС, в ході якого роз’яснювали суть та переваги медичного страхування шляхом створення лікарняної каси.

Переяслав-Хмельницька Варта

09.04.2009

«Гаряча» лінія здоров’я


Переяслав-Хмельницькі медикиУвеличить... у своїй роботі завжди прагнуть знайти щось нове, корисне для людей, таке, що допомогло б їм стати здоровішими. Ось і цього разу за ініціативи головного лікаря Центральної районної лікарні Володимира Григоровича Якименка було вирішено провести спільно для міста і усього району "гарячу" телефонну лінію.

В лікарні біля телефонних апаратів дзвінків людей чекали головний лікар, його заступник і водночас голова правління громадської організації "Лікарняна каса" Валентина Іванівна Філоненко, провідні спеціалісти лікарні.

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"