Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Зоря Полтавщини

Уже майже чотири десятиліття моє життя пов'язане з Полтавським обласним клініч­ним кардіологічним диспансе­ром - працюю лікарем-фізіотерапевтом у денному стаціонарі. Знаю і пам'ятаю сотні й сотні історій пpo майже чудесний по­рятунок моїми колегами тяжких хворих мало не з того світу. За довгі десятиліття лікарських буднів звісно ж, звикла бути не серед тих, хто потребує медич­ної домоги, а серед тих, хто її надає.

Та минулої осені, як воно найчастіше й буває, дуже рап­тово все змінилося. Спочатку я й припустити не могла, що прикрий випадок із падінням і нібито звичайним нездужан­ням був уже першим "дзвіноч­ком" страшної і підступної хво­роби. Щиро дякую Богові за професійну уважність і звичай­ну людську чуйність лікаря-невропатолога кардіодиспансеру Лариси Олександрівни Дворник, головного лікаря диспан­серу Костянтина Євгеновича Вакуленка, начмеда Світлани Олексіївни Бердіченко, які на­полягли на моєму ретельному наступному обстеженні. Ре­зультат приголомшив, але саме вчасне виявлення пухлини го­ловного мозку стало моєю наді­єю на проведення ефективного оперативного лікування.

Низько вклоняюся завідувач­ці денного стаціонару кардіо­диспансеру Наталі Богданівні Капровій та завідувачці кардіо­логічного відділення №2 Люд­милі Осипчук, які відразу ж під­ставили своє надійне плече - радились із фахівцями, підтри­мували та розраджували мене в біді. Світлим янголом-охоронцем у той чорний час стала для мене старша медсестра Юлія Валентинівна Костенко, яка жодною думкою не дозволяла зневірюватись. Ніхто з колег не залишився осторонь: санітарочки, медсестри, лікарі з поліклінічного відділення, денного стаціонару и всього нашого диспансеру намагалися підба­дьорити й надати посильну ма­теріальну допомогу на лікуван­ня. Добре розумію, що не змог­ла б зібрати потрібних коштів без благодійної організації "Лі­карняна каса Полтавщини".

Утім головне для мого поря­тунку зробили умілі руки хірургів від Бога в операційній. Над­звичайно складне оперативне втручання провів завідувач ней­рохірургічного відділення об­ласної клінічної лікарні Михайло Дмитрович Тончев, асистував йому Андрій Леонідович Сапун, наркоз робив Лев Михайлович Буркулов. Ці люди не лише сум­лінно й віддано виконують свою роботу, вони творять чудеса, які під силу далеко не кожному фахівцю. Їхня праця - то тісне по­єднання непересічного таланту, великої мужності й наполегливості.

Турботу про моє відновлення у післяопераційний період взяла на себе прекрасний лікар-невропатолог, завідувач­ка неврологічного відділення міської клінічної лікарні №4 Ніна Григорівна Левченко.

Нині я знову на робочому місці. У диспансері на мене че­кають хворі, вдома - родина. Маю щастя залишатись закло­потаною тисячами житейських справ лікаркою, дружиною, ма­мою, бабусею. І продовжую дя­кувати всім, без кого це було б неможливо.

Тамара СУЗИМА.
м. Полтава.

29.11.2011

Віктор КІКОТЬ

Ганна ЯЛОВЕГІНА

“Зоря Полтавщини”

З нагоди першої річниці роботи обласної ради шостого скликання відбулася зустріч за “круглим столом” керівництва обласної ради, голів постійних депутатських комісій, керівників фракцій, представників громадськості та журналістів.

Вісім років діє у нашій області благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Принцип її роботи простий – сплачуючи щомісяця невелику посильну суму – 2,5% мінімальної зарплати – людина у разі потреби може лікуватися на будь-яку суму, нічого не доплачуючи за медикаменти чи обстеження. Докладніше про переваги Лікарняної каси нашим читачам розповідає виконавчий директор організації Віталій Шевченко.

19.08.2009 № 117

Леонід КУРОЄДОВ
Голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров 'я та соціального захисту населення


Усі роки незалежності нашої держави ми говоримо про реформування охорони здоров'я. Але практично кожен, хто приходив за цей час керувати галуззю, насправді не бачив перспектив розвитку системи, а, швидше, відбував на - посаді обов'язок перед тими політичними силами, які його до цієї посади привели. і Саме тому, коли один із чергових міністрів охорони здоров'я починав створювати "дорожню карту" медицини, його наступник цієї "дорожньої карти" вже не знаходив...
Я працював тільки при одному міністрові, який добре розумів, як має розвиватися медицина, - це Юрій Спіженко. Він свого часу запропонував господарський механізм організації роботи лікарів. Спочатку така ідея була сприйнята дуже обережно, з великими побоюваннями, а коли розібралися в усіх нюансах - зрозуміли, що нарешті закінчилися зрівнялівка і формалізм в оцінці роботи медиків. Фактично це був перший крок до запровадження страхової медицини. Адже нова система оцінки роботи лікарів працювала дуже чітко - можна було легко контролювати навантаження лікарів, доплачувати за додатковий обсяг роботи, - все було видно, як на долоні...

17.02.2009
«БЕЗПЛАТНЕ» лікування нині по кишені далеко не кожному з нас, адже ліки в аптеках дорожчають ледь не щодня. Члени "Лікарняної каси Полтавщини" (ЛК) вже шостий рік не переймаються проблемою, де взяти гроші на лікування: всі медикаменти, потрібні для якнайшвидшого одужання, їм забезпечує лікарняна каса, що діє з 2003 року, ініціатором її створення виступила обласна рада.

№ 49 - 50 (21300-21301) 07.04.2009
ТАКОЮ була тема "круглого столу", що відбувся за участю голів профільних постійних депутатських комісій: обласної ради - Леоніда Куроедова, Полтавської міської ради - Сергія Герш-овича, а також начальника головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Віктора Лисака, начальника управління охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Сергія Котова, в.o. директора ПОКП "Полтавафарм" Миколи Клюса, головних лікарів медичних закладів області та представників громадськості.

№ 115 (20961) 01.08.2007

НЕЩОДАВНО Міністерство юстиції України зареєструвало Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація працівників лікарняних кас України". Саме цій події була присвячена конференція, яка днями відбулася у Полтаві. Учасників зібрання, що прибули майже з усіх куточків України, привітали заступник голови обласної ради Петро Ворона, ректор Української медичної стоматологічної академії В'ячеслав Ждан, заступник начальника управління охорони здоров я облдержадміністрації Юрій Курилко.

3 жовтня 2007 року №151 (20997)

ПОЛТАВСЬКА міська клінічна лікарня №4, яку очолює голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення, заслужений лікар України Леонід Куроєдов, обслуговує близько 100 тисяч жителів обласного центру. Невідкладну медичну допомогу полтавцям надають і в трьох поліклініках, у тому числі й у нещодавно відкритій, яка обслуговує студентську молодь і розрахована на ЗО тисяч осіб.
Як розповів Леонід Куроєдов, депутати обласної ради виступили з ініціативою створення "Лікарняної каси Полтавщини", яка дає змогу людям лікуватися безкоштовно. її членами вже стали понад 26 тисяч осіб. Звичайно, небагато - всього півтора відсотка від загальної кількості населення області, але "Лікарняна каса Полтавщини" існує лише другий рік. За цей період допомогу отримали 22 тисячі чоловік, а за вісім місяців цього року - уже 6314 пацієнтів.

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"