Новини

Ганна ГопкоГоловна тема для народних депутатів наступного пленарного тижня ­­— медична реформа

Це одна з тих реформ, яка має найбільший запит у суспільства, і водночас, це галузь, яка наскрізь просякнута корупцією. Цю реформу сьогодні підтримує 72% громадян. Це навіть більше, ніж підтримка пенсійної реформи.

Українці підтримують зміни в медичній галузі, бо здоров’я турбує і малих, і літніх, і бідних, і багатих. І якщо останні ще можуть вирішити питання завдяки своїм фінансовим можливостям, то для більшості наших громадян якісна медицина недоступна.

Міністра немає. Грошей немає. Зрозуміло, що реформ немає теж, хоча й розмови точаться, і законопроекти подаються, і презентації проводяться, і навіть безкоштовні ліки декому видають. Здається, нескладно здогадатися, що йдеться про Міністерство охорони здоров'я, де за нетривалий час змінилося два міністри, а один виконуючий обов'язки швиденько поступився місцем іншому (точніше, іншій). Але кого на кого не міняли б, невдоволення станом медичної галузі тільки зростає. Причому, що дивовижно, невдоволені геть усі.

Сьогодні багато говорять про медичну реформу.

Лідери думок по всій країні розмірковують, із чого мають початися зміни в нашій системі охорони здоров’я і з якого боку взагалі до них підступитися.

Знаєте, про що думаю я в цьому обговоренні? Про те, що успішне реформування медичної галузі неможливе без необхідних передумов.

Передумови – як добрий родючий ґрунт в який падають зерна. Цей "ґрунт" в нашому суспільстві становлять громадяни країни (споживачі медичних послуг) і медики (надавачі медичних послуг).

Картинки по запросу /files/1/upload/1210x600/38702.jpgКалифорнийская биотех-компания International Stem Cell Corporation (ISCO) анонсировала новый процесс 3D-печати тканей печени, который значительно улучшает качество и функции искусственных клеток этого органа.

Компания ISCO, специализирующаяся в сфере биомедицины и применении стволовых клеток в терапии, разработала новый биопринтер, оптимизированный для трехмерной печати печеночных клеток-предшественников.

Картинки по запросу /files/1/upload/1210x600/38698.jpgС помощью анализа крови ученым удалось выявить специфический состав маркеров метилирования ДНК, присущих раку печени. Это позволило точно определить стадию заболевания, опухолевую нагрузку и реакцию пациента на лечение, сообщает Eurek Alert!

Международная команда ученых из университетов Калифорнии и Сунь Ятсена разработали новый метод диагностики гепатоцеллюлярной карциномы, проще говоря — рака печени.

Картинки по запросу андрій парубій 10.10.2017

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій нагадав, що на початку сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання він у своєму виступі сказав, що ця осінь пройде під знаком реформ.

«Моя позиція і тоді, і зараз - кожна реформа має розглядатися по повній процедурі обговорення», - наголосив він і зауважив, що не всі тоді вірили, що український Парламент зможе ухвалити всі реформи восени.

супрунКак сообщает Цензор.НЕТ, об этом написала в Фейсбуке и.о. министра здравоохранения Ульяна Супрун, со ссылкой на организацию "Пациенты Украины".
Супрун отметила: "Бесплатная медицина в Украине - это многолетняя ложь, ведь в больницах платят все. И дорого. Каждому второму украинцу не под силу оплатить стоимость "бесплатного" лечения, поэтому он отказывается от него или откладывает на потом.

Медицина по-коростенски:  страховые  полисы вместо "подяк" в карман халата врача- Наистрашнейшие враги Украины не Путин и сепаратисты, а чиновничий страх, популизм, коррупция. Вот и сочиняются чиновниками от страха, что кто-то накажет или уволит, всяческие бумажки, создаются структуры… А нужны ли они, уже никого не интересует. …Так, например, нужен ли центр первичной медицины в крупном городе, типа Коростеня? Нет, не нужен. И горотдел охраны здоровья тоже ни к чему - коростенским налогоплательщикам хватит для координации работы отрасли меня и главврача городской больницы.

Електронна система охорони здоров’я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Тепер лікарі первинної ланки зможуть реєструватися в системі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Цей етап розвитку eHealth дозволить зробити перший крок у реформі фінансування медицини – принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

Система eHealth працюватиме в тестовому режимі до квітня 2018 року.

10.10.2017

Віднедавна пацієнти віком від 40 років, які страждають на артеріальну гіпертензію, отримали в області нові можливості у боротьбі зі своєю хворобою – на Полтавщині втілюється Субпроект Проекту Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

Адже саме захворювання системи кровообігу в Україні та області є найпоширенішими і зумовлюють майже дві третини летальних випадків та третину випадків інвалідності.