Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

Благодійній організації “Лікарняна каса столичної поліції ” –  10 років !

 08 серпня 2018 року виповнюється 10 років з дня створення благодійної організації, яка опікується здоров’ям правоохоронців – лікарняній касі  столичної поліції. Історія її створення та розвитку – красномовний приклад успішної реалізації  профспілкового соціального проекту.

Отож,  влітку 2008 року за спільною ініціативою керівництва, профспілки та ветеранської організації Головного управління МВС України в м. Києві було утворено ініціативну групу,  яка мала  вивчити досвід функціонування лікарняних кас в Україні та викласти своє бачення щодо доцільності її створення в колективі Головного управління.

Жирова хвороба печінки виникає, коли в печінкових клітинах порушується обмін речовин і це призводить до дистрофічних змін органу. Ця хвороба є дуже поширеною. Відповідно, існують численні міфи про лікування жирової хвороби, які можуть лише нашкодити.

Про причини, симптоми і лікування жирової хвороби печінки розказує Наталія Динник, лікар-гастроентеролог, член Європейської асоціації з вивчення захворювань печінки, Американської асоціації з вивчення захворювань печінки, Європейської асоціації клінічного харчування та метаболізму

Чому виникає жирова хвороба печінки і як вона проявляється

Розпочинаємо серію матеріалів про ліки та дослідження, які держава уже оплатила для пацієнтів. Сьогодні нагадуємо, які тести та аналізи входять у безоплатний гарантований пакет медичних послуг первинної допомоги і що робити, якщо у вас вимагають за них гроші у медзакладі.

Які дослідження входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги

Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету. У тому числі до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги входять такі аналізи:

https://img.tsn.ua/cached/1532604907/tsn-7fb3ba3a1c366fde98f9c353dffa928f/thumbs/1340x530/55/da/8ab6706082e00354f56de3f7e728da55.jpeg27.07.2018

Один з видів цієї хвороби може протікати безсимптомно, тому слід перевірятися в медзакладах, щоб вчасно почати лікування.

28 липня відзначається Всесвітній день гепатитів - захворювань печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. У всьому світі намагаються привернути увагу до цієї хвороби, щоб зменшити кількість інфікованих та для вчасного її виявлення та ефективного лікування.

ТСН.ua за допомогою Центру громадського здоров’я МОЗ зібрав усі важливі факти, які необхідно знати про гепатит

https://img.tsn.ua/cached/1532614251/tsn-7fb3ba3a1c366fde98f9c353dffa928f/thumbs/1340x530/bd/bf/4bd5bece66137ec06e3cefffd83dbfbd.jpegКраїна загалом і кожен окремо вкладають у свою медицину великі кошти — і це дає відповідний результат.
В Україні тривають бурхливі дискусії щодо медичної реформи — вона має як палких прихильників, так і категоричних противників. Але всі погоджуються, що ми маємо наслідувати тут розвинені та багаті країни. Що ж на практиці являє собою омріяна нами медицина — розкажуть українці, які живуть за кордоном і знають про неї не з чуток.

Фото Уляна Супрун.

27.07.2018

Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно починаючи вже з цього року!

Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С - ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їхня ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%!

Вартість курсу лікування, який МОЗ буде закуповувати за кошти платників податків, - 89 доларів. Пацієнти його отримуватимуть безоплатно. Триватиме він для пацієнтів 12 тижнів.

Розмови про зміни у фінансуванні первинки вже всім набили оскому. Однак від цього не стало зрозуміліше, на що саме вистачить «грошей, які ходитимуть за пацієнтом». Досвід свідчить: на державне фінансування сподіватися можна, однак варто подбати і про інші джерела надходження коштів. Які шляхи можливого співфінансування первинки бачать у регіонах?

Перш ніж започаткувати реформування медичної галузі, профільне Міністерство повинно було б розробити чіткий, економічно обґрунтований проект. На жаль, цього не сталося, через що і лікарі, і пацієнти зіткнулися із багатьма проблемними моментами; і реформа, яка дуже потрібна й обумовлена часом, нагадує сьогодні східці, сходинки яких ведуть у різні боки.

 

Віталій ШЕВЧЕНКО, виконавчий директор благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» :

Медреформа в Україні: як безкоштовно лікуватися у приватного лікаря"Гроші йдуть за пацієнтами". Це гасло МОЗ, означає, що до кого людина піде лікуватися – тому держава і оплатить роботу. У тому числі – приватному лікарю.

Сім приватних клінік і п'ять лікарів вже погодилися підписувати декларації з пацієнтами. Платити їм буде держава. За кожного держава заплатить їм від 370 до 1480 грн на рік.

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"