Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

03.04/2018

Сьогодні у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф відбулася презентація міжнародного телемедичного проекту з ізраїльською компанією “Migdal Medikal”.

У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Валерій Головко, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, фахівці ізраїльської компанії та головні лікарі полтавських лікарень.

Як зміниться життя пацієнтів та лікарів за медичної реформи — голова Нацслужби здоров'я

Олег Петренко, голова Нацслужби здоров'я, розповів Delo.UA про перші кроки створення нового органу та його роль в медреформі. Як будуть розподіляти державні кошти на медицину "по-новому", та яка користь від цього пацієнтам та лікарям

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) — новий орган, який керуватиме фінансовою системою медицини в Україні.

https://info.uz.ua/images/logo_tr.png?v=0.6.303.04.2018

Громадська організація «Лікарняна каса Львівської залізниці» прозвітувала про підсумки діяльності впродовж 2017 року. Нині членами Лікарняної каси є понад 42 тис. осіб, 94,4% з них – працівники регіональної філії «Львівська залізниця» та інших підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», решта – члени їхніх родин та ветерани магістралі. За підсумками 2017 року на рахунок Лікарняної каси надійшло 35 млн грн членських внесків, витрачено – 34,5 млн грн. Майже (88,2% – на лікування членів каси, решта – на придбання медичного обладнання тощо). Загалом медичну допомогу в 2017 році отримали 16743 особи.

2 квітня стартує кампанія з підписання декларацій з сімейними лікарями, педіатрами й терапевтами.

По суті, це офіційний старт активної фази медреформи команди очільниці Міністерства охорони здоров Уляни Супрун.

До цього був період підготовки: МОЗ приводило до ладу документи, скасовувало старі накази та вводило нові, а також тестувало пілотні проекти.

До реальних змін у країні призводять не великі пожертви, а їхня кількість.
Українець жертвує на благодійність у середньому 300 гривень, а британець – 14 фунтів.

Насправді, між цими сумами невелика різниця. Проте секрет успіху полягає у тому, що у Великій Британії добрими справами регулярно займається понад 70% населення, в Україні ж лише 29%.

Починаючи з 2018 року в Україні офіційно почала діяти медична реформа, яка передбачає платні послуги в лікарнях.

Проте тарифи на них сформують тільки наступного року, повідомляють у МОЗ.

2019 року платна медицина може з'явиться частково, а вже з 2020-го - тарифи набудуть чинності. При чому, відповідно до закону, за найпоширеніші медпослуги платитиме держава, решту потрібно буде оплачувати з власного гаманця, або ж за допомогою медичної страховки.

Медреформа даст результаты в ближайшие годы, надеется Гройсман

Премьер министр Украины Владимир Гройсман надеется, что процесс реформирования системы здравоохранения даст результаты уже в ближайшие годы.

"Мы только начали делать ее (медицинскую реформу – ИФ), я знаю, что нам нужны годы для построения качественной системы здравоохранения. Этим занимаются развитые страны десятилетиями.

Около 1 тыс. медицинских учреждений уже подключены к eHealth

Около 1 тыс. медицинских учреждений зарегистрированы в системе электронного здравоохранения (eHealth) по состоянию на середину дня среды, сообщил заместитель министра здравоохранения Павел Ковтонюк.

"Уже достаточно много учреждений здравоохранения зарегистрированы в системе. На середину дня среды это 928 медучреждений", - сказал он на брифинге в Киеве в среду.

Филя Жебровская: "Программа "Доступные лекарства" должна продолжаться"

Эксклюзивное интервью главы Наблюдательного совета ПАО "Фармак" Фили Жебровской агентству "Интерфакс-Украина"

- Как вы оцениваете итоги 2017?

- Все идет своим чередом, мы движемся по планам нашего развития и уже подвели итоги 2017 года. И они нас радуют. Мы показали 21% рост продаж нашей продукции на розничном фармацевтическом рынке в денежном выражении.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.