Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

Картинки по запросу гриппКоли говорять, що людина «заразна», це означає, що вона захворіла і може передати збудника захворювання, «інфекції», іншим, тобто «заразити». Тривалість періоду, протягом якого людина вважається заразною після перших клінічних проявів інфекційної хвороби, залежить від самої хвороби, збудника.

https://imagecdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/640x434_DIR/201803/1452508.jpg?201803291523З понеділка, 2 квітня, в Україні стартує приписна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». Кожен може обрати собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра), якому довіряє, незалежно від місця проживання чи прописки. Тобто, якщо людина живе на Левандівці, а хоче обслуговуватися у лікаря, який працює у центрі Львова, то нема проблем. Єдина умова - з цим лікарем слід підписати декларацію.

Медична реформа: успіх поза політикою29.03.2018

Напередодні початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» уряд ухвалив важливі рішення

У свідомості людини мислячої спротив змінам і критика перетворень у системі охорони здоров’я, які збирають під знамена представників різних політичних сил, легко нівелюються  шокуючим  повідомленням прокуратури про те, як  працівники найпередовішої дитячої медичної установи крали і перепродували ліки, призначені та оплачені бюджетом для лікування маленьких пацієнтів із надскладними діагнозами. Тож звертати зі шляху реформування не можна, хоч би хто що казав.

https://static.tildacdn.com/tild3536-6564-4138-a262-343063663934/11893277_30526823964.jpgПевно, щодня в країнах пострадянського простору з поліклінік повертаються збентежені пацієнти із загадковим діагнозом "ВСД".
І вже вдома, покопавшись в гуглі, вони стають ще більш спантеличені - адже в мережі пишуть, що такого діагнозу не існує!
"Нічого не розумію" - жаліється мені знайома. "Як це не існує, якщо ось же він ,в моїй медичній карті?"

Що говорить МКХ-10? В МКХ-10 діагноз ВСД відсутній. Найближчий аналог "ВСД" у МКХ - F45.3 Соматоформна дисфункція вегетативної нервової системи. Та чи можна вважати що саме це захворювання мав на увазі лікар кожного хворого з ВСД?

27 березня 2018 року у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА, за підтримки Асоціації міст України, відбувся практикум для голів ОТГ та селищ області на тему: “Новації законодавства у сфері охороні здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини”.

На заході взяли участь: директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, медичні фахівці, представники місцевих громад.

27.03.2018

Укладено Порядок надання первинної медичної допомоги – документ, який регламентує роботу терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, дає чіткий перелік послуг закладів «первинки» і формує нову культуру взаємодії лікаря та пацієнта.

Уже з 1 липня абсолютно усі заклади первинної медичної допомоги  (ПМД) мають керуватися цим документом.

Які послуги надаватимуть терапевти, педіатри та сімейні лікарі

«Медична реформа стимулює розвиток приватної медпрактики», – Ігор Волощук

Ігор Волощук – засновник мережі медичних клінік «Візус кідс», «Дитячий зір», «Перша приватна поліклініка» та оптики «Горизонт», а також першої в Івано-Франківській області медико-юридичної компанії «Медлав», яка що займається юридичним супроводом медичного бізнесу.

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK24.03.2018

Заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський. Фото: ZIK

У Львові заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський зустрівся з журналістами, щоб обговорити важливі аспекти медичної реформи.

Про медичну реформу, яка нарешті стартувала в Україні, говорять останнім часом багато, проте нерозуміння її аспектів залишається.

Фото: Новини Закарпаття

Які послуги надаватиме ваш лікар, що входитиме в його обов’язки та що найважливіше в системі охорони здоров'я.

Медична реформа почнеться з первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів, повідомляє МОЗ. Ви можете звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, як тільки відчуєте необхідність в обстеженні чи лікуванні.

Навесні 2016 року вступив у силу закон «Про державну службу». Для нас, простих смертних, це означає, що тепер держслужбовців не призначають, а обирають. Тож МОЗ і ще дев’ять міністерств переживають реструктуризацію. Майже двісті нових (і не дуже) чиновників вже опинилися на нових посадах нових підрозділів старих установ.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.