Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Новини

З червня перелік безоплатних послуг у лікарнях Полтави збільшився. Тепер, за направленням лікарів, безоплатними стали функціональна діагностика та загально-клінічні і біохімічні аналізи. Якщо ж хтось вимагає від полтавців у лікарнях гроші, то потрібно одразу звертатися до міського управління охорони здоров’я, каже начальник Полтавського міського управління охорони здоров’я Сергій Котов.
Раніше у міських лікарнях гроші з пацієнтів начебто на добровільних засадах збирали так звані благодійні фонди. Сергій Котов заперечує будь-який їх зв'язок із лікарняними закладами і стверджує, що їх тепер немає у жодному  з комунальних лікарень чи поліклінік.
Куди спрямовувались кошти із благодійних фондів – загадка навіть для Антимонопольного комітету.
Нині перелік безкоштовних послуг у лікарнях Полтави складається з 14 пунктів: від невідкладної швидкої допомоги до проведення фізіотерапевтичних процедур. На це додатково спрямовано із міського бюджету 900 тисяч гривень.

Президент Віктор Янукович запропонував Верховній раді ввести в країні загальне обов'язкове медичне страхування.

Про це свідчить поданий їм до парламенту законопроект про основи внутрішньої і зовнішньої політики, який зареєстрований у Верховній раді 1 червня.

"Розвиток страхової медицини, зокрема, шляхом введення загальнообов'язкового державного медичного страхування" у проекті закону називається серед ключових пріоритетів внутрішньої політики держави.

Водночас, президент виступає за збереження гарантованого державою обсягу безкоштовних медичних послуг.

Як відомо, громадяни України за Конституцією мають право на безкоштовну медицину. При цьому основний закон передбачає і надання платних медичних послуг. На практиці ж українці практично позбавлені можливості лікуватися безкоштовно. Крім того, згідно з опитуваннями, медицина є однією з найбільш корумпованих сфер в Україні.

Про введення в Україні страхової медицини говорила в 2009 році прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, проте далі за розмови справа в цьому напрямі тоді не пішла.


Враховуючи економічну ситуацію в країні, міняються умови співпраці ЛК з банками.

На 01.04.2010 року вступні та членські внески до ЛК можна сплачувати через :
1. «Приватбанк» - приймає вступні та членські внески без сплати комісійний !!! Оперетори банків чекають на Вас! 

З 1 червня 2010 року сплату внесків можна проводити через банкомати - при наявності любої картки "Приватбанку" та через термінали - готівкою.

2. «ПолтаваБанк» - комісійні банку – 1грн. - до 100 грн., 2 грн. - більше 100 грн.

3. Відділенння «Укрпошти» -комісійні за прийом -1,5 % , але не менше 1,80 грн.

4. «РайффайзенБанкАваль» УВАГА!- комісійні банку -1% , але не менше 2 грн. Обслуговування клієнтів через банківські термінали самообслуговування – для клієнта БЕЗКОШТОВНО! Запитуйте у операторів банку умови, заключайте з банком договори та користуйтеся терміналами.


База питань читачів тижневика «Головбух»
із відповідями кращих експертів України

www.line.glavbukh.ua

червень 2009

Специфіка діяльності благодійних організацій

Як складати кошторис та надавати цільову допомогу у вигляді лікарняної каси благодійній неприбутковій організації? Які особливості бухгалтерського обліку і звітності благодійної організації?

Відповідає Маргарита Артюх , аудитор ЗАТ АФ «Перспектива-К»

Загальні засади благодійництва визначає Закон України «Про благодійництво та благодійні організації» від 16.09.1997 № 531/97-ВР (далі — Закон про благодійництво).
Кошторис благодійної неприбуткової організації
Статутні документи більшості благодійних неприбуткових організацій передбачають щорічне складання й затвердження кошторисів доходів та витрат. На сьогодні загального правила складання кошторису доходів та витрат благодійної неприбуткової організації не існує. Основними аргументами, що доводять доцільність складання кошторису, є:
– можливість планувати витрати на утримання неприбуткової організації та виконання статутних завдань у межах прогнозованих доходів;

Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни!

Шановні полтавці!

Щиро вітаємо Вас зі святом Перемоги!

В цей день ми низько схиляємо голови перед усіма, хто захистив наше життя, нашу Вітчизну!

Бажаємо Вам міцного здоровя, довгих років життя, щастя, добра та благополуччя, любові та шани, спокою та достатку.

Правління та виконавча дирекція ЛК.

19 серпня 2009

17.08.2009 Головним управлінням юстиції у Полтавській області погоджено зміни до Статуту Благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» (свідоцтво № 90 від 15.04.2003), наказ № 375/5.

Лікарі
AFP
Київ займає 16 місце в Україні за якістю медичної допомоги

У 2009 році Київ посів 16 місце з 27 можливих за станом здоров’я населення та доступністю і якістю медичних послуг, визначило МОЗ у своєму щорічному рейтингу, хоча ще у 2005 році столиця посідала третє місце.

Таке різке зниження у рейтингу МОЗ лише за кілька років пояснюється зростанням показників післяопераційної смертності, патологій новонароджених та зростанням кількості носіїв туберкульозу.

Представники лікарняних кас ділилися досвідом роботи

З 15 по 19 березня 2010 року виконавчий директор ЛК Шевченко Віталій Владиславович приймав участь в у циклі тематичного вдосконалення «Організація та управління діяльністю лікарняних кас України», який провела з 15 по 19 березня цього року Всеукраїнська громадська організація  «Асоціація працівників лікарняних кас України» (ВГО АПЛКУ) спільно з національним медичним університетом ім. О. О. Богомольця.

12.03.2010 року м.Полтаву відвідали  головний лікар лікарні для вчених Національної Академії Наук України Яремчук І.А. та асистент кафедри хірургії №3 Національного медичного університету Козлов С. М., які ознайомились з новітніми інформаційними технологіями 4-ї міської клінічної лікарні, створенням міської корпоративної інформаційної медичної мережі та роботою "Лікарняної каси Полтавщини".

В зустрічі приймав участь міжнародний експерт у рамках технічної співпраці між Німеччиною і Україною Бела Каунцінгер.

Згідно аналізу роботи БО “Лікарняна каса Полтавщини” за 2009 рік слідує, що:
- Значне зростання вартості медикаментів на протязі 2009 року призвело до зростання вартості середнього випадку лікування на 33,3%,

- Зростання частоти звернень на 11,6% також призводить до збільшення витрат.

Щоб не обмежувати можливості організації в даній економічній ситуації в країні, та не зменшувати об’єми надання допомоги членам каси, Правління організації прийняло рішення (витяг з протоколу № 11 від 04.12.2009 р):

1. Згідно положення „Про членські внески благодійної організації „Лікарняна каса Полтавщини” та повноваженнями наданими конференцією: ”Розмір членського внеску переглядається правлінням, при необхідності, при зміні мінімальної заробітної плати (в межах до 2,5 % від мінімальної зарплати на даний період),

2. Згідно Закону України № 1646 VI „Про встановлення прожиточного мінімуму та мінімальної заробітної плати ”, Стаття 2.: розмір мінімальної заробітної плати: з 1 січня 2010 року - 869 гривень, з 1 квітня - 884 гривні, з 1 липня - 888 гривень, з 1 жовтня - 907 гривень, з 1 грудня - 922 гривні.

Розрахунок членського внеску:

- на 01.01.2010 року – 869*2,5% =21,725 грн.

- на 01.12.2010 року – 922*2,5%=23,05 грн.,

встановити з 1 січня 2010 року щомісячний членський внесок в розмірі 20 (двадцять) грн., вступний внесок залишити в розмірі – 3 (три) грн.

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"