Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Вечірня Полтава

Реалізація пілотного проекту щодо державного регулювання цін на ліки для хворих на гіпертонію — такою була тема розмови заступника міністра охорони здоров’я Романа Богачева та провідних спеціалістів МОЗ України з представниками регіональних засобів масової інформації в медіа-клубі «На власний погляд» Українського журналістського фонду. У сфері дій проекту — одна з найбільш гострих проблем зі здоров’ям українців — гіпертонічна хвороба. За статистикою, із 12-ти мільйонів зареєстрованих гіпертоніків систематичне лікування отримують лише 14 відсотків, періодично приймають лікарські препарати 35 відсотків. Усі інші звертаються до них тільки для того, щоб угамувати біль.

07.12.2011

Знову є привід написати про цей районний центр Полтавщини. У самому центрі Котельви минулого тижня відкрили першу чергу відреставрованого ДНЗ «Пролісок». Побудований у 1967 році, цей дитсадок потребував серйозного ремонту ще влітку. Малюкам у ньому було вочевидь затісно, та й стіни відчутно зруйнувалися за роки експлуатації.

22.06.2011

У цьому впевнений головний лікар Хорольської центральної районної лікарні, депутат обласної ради, голова комісії облради з питань охорони здоров’я Михайло Виноград (на фото) і додає:
— Головне — це ставлення до людей. Я вважаю, що треба дослухатися до потреб людей і, за можливості, допомагати вирішувати нагальні питання. На сесії районної ради минулого скликання було прийнято рішення про перепрофілювання недобудованого гуртожитку на 8-квартирний будинок для молодих спеціалістів-лікарів. До початку нового навчального року добудуємо будинок і лікарі отримають житло. Та ж ситуація і з реанімаційним відділенням ЦРЛ. Велику підтримку надало нам Головне управління охорони здоров’я — забезпечило більшістю обладнання. Фінансували всі, переважно це були державні кошти (більш ніж 1 млн. грн.), підтримали райдерж-адміністрація, районна рада, депутатський корпус, приватні підприємці.

09.02.2011

У 2003 році в області була створена Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». В основу її роботи заклали принцип солідарної системи, перевірений у світі понад столітнім досвідом. Принцип цей простий: кожного місяця людина сплачує незначну суму членських внесків і коли потрапить до лікарні (що, як правило, трапляється несподівано), то варто лише пред'явити картку «Лікарняної каси Полтавщини» і можна не турбуватися про необхідні ліки й те, де знайти гроші на їхнє придбання. На підставі цієї картки лікарня миттєво забезпечить пацієнта медикаментами, знаючи, що витрати на них наступного ж дня компенсує «Лікарняна каса Полтавщини» (ЛКП).

24.02.2010

Конституція гарантує нам безкоштовну медицину, проте в реальності майже всі витрати лягають на плечі пацієнтів. Про платні й безкоштовні медичні послуги для полтавців та обслуговування хворих без місцевої прописки говоримо з начальником управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому Сергієм КОТОВИМ.
— Сергію Олександровичу, розкажіть, які послуги в лікарнях Полтави є платними, й куди йдуть ці гроші?

20.07.2006 №29 (699)
У лікарнях Полтавщини В останні роки дедалі частіше можна спостерігати цікаве явище. Кілька людей волею долі й невмолимої хвороби опиняються на сусідніх ліжках однієї палати. Двоє-троє з них регулярно спілкуються з терміново викликаними родичами, яким необхідно якнайшвидше знайти суттєву суму (адже хвороба та обставини, що її зумовлюють, завжди виникають несподівано і невчасно) і, можливо, обійти не одну аптеку в пошуках ліків зі списку, врученого лікарем. Хворий тим часом нервує через те, що завдав клопоту рідним, суттєво підірвав сімейний бюджет, переживає, чи вчасно отримає ліки, а відтак — і медичну допомогу.
І ось на цьому фоні загальної нервозності  часто знаходиться людина, яка, на перший погляд, поводиться якось атипово. Не телефонує родичам і не просить у лікаря список медикаментів, але останні з'являються на тумбочці біля її ліжка швидше, ніж у сусідів по палаті. І лікувати такого хворого починають  першим.

14 червня 2007 року №24(746)

Майже рік тому "Вечірня Полтава" розповідала про роботу благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини". У 2003 році молода й енергійна команда полтавських медиків Втілила В життя німецький досвід — своєрідну альтернативу страхової медицини.
СУТЬ ЙОГО ПОЛЯГАЄ у наступному: ставши членом Лікарняної каси (ЛК), людина сплачує щомісяця у її фонд 8 гривень і на 61-ий день після вступу отримує індивідуальну членську картку. Далі, потрапивши у лікарню з гострим болем, травмою чи загостренням хронічної хвороби, їй треба лише показати лікарю цю картку, й одразу ж починає працювати механізм надання найдієвішої медичної допомоги. У лічені хвилини пацієнта забезпечують усіма необхідними медикаментами, і починається процес лікування. Витрати на все це пізніше оплатить Лікарняна каса, а в момент гострої необхідності не втрачається дорогоцінний для хворого і лікаря час.

9 серпня 2007 року № 32 (754)
ЛІКАРНЯНІ каси (ЛК) України в перспективі планують об'єднатися й створити таку концепцію своєї роботи, яка допоможе забезпечувати своїх пацієнтів належною медичною допомогою в будь-якому регіоні країни. Це питання обговорювали днями на конференції працівники лікарняних кас України, що відбулася в Українській медичній стоматологічній академії.
— В Україні сьогодні функціонує понад 200 лікарняних кас, що обслуговують нині майже мільйон пацієнтів.

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"