Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

ВІЛ/СНІД

Простоявши на обліку у зв’язку з вагітністю в жіночій консультації однієї зі столичних поліклінік понад два місяці, моя знайома встигла звикнути до того, що на здачу загальних аналізів сечі і крові існують негласні тижневі черги — у лабораторіях бракує реактивів. Подекуди заповзятливі медики в літній період навіть примудрялися за видачу позачергово талончика на аналіз брати по 10—20 гривень. Мою знайому вже перестало дивувати, що обов’язковий для вагітних аналіз на RW і торч-інфекції їй пропонують здати платно в приватних лабораторіях. З тієї самої причини — у державних медичних закладах немає реактивів.

Сергей Жук, Елена Ромас, Владимир Мисютин

Сегодня на диспансерном учете в области состоят 219 человек больных на СПИД, из них 111 — в Полтаве

Такие цифры озвучил сегодня в Полтаве заведующий отделом мониторинга и оценки Полтавского областного центра борьбы со СПИДом Владимир Мисютин, выступая перед представителями СМИ области. Всего с начала первого случая заражения на Полтавщине от СПИДа умерли 386 человека, 205 — в Полтаве.

Его коллега, заместитель благотворительной ассоциации «Свет надежды» Сергей Жук дополнил цифры общими тенденциями распространения ВИЧ на Полтавщине.

Сергей Жук, Елена Ромас, Владимир Мисютин


 

У 2005 році серед громадян України зареєстровано найвищі за весь період епідемічного нагляду показники захворюваності на ВІЛ - інфекцію - 29,2 на 100 тис. населення (13 770 осіб), захворюваності на СНІД - 9,0 (4 217 осіб), смертності від СНІД - 4,6 (2188 осіб).

У порівнянні з 2004 р. у 2005 р. кількість ВІЛ - інфікованих громадян України збільшилась на 10,6 %. Високі показники захворюваності на ВІЛ - інфекцію виявлені у Миколаївській - 65,3, Донецькій - 64,3, Дніпропетровській - 58,9, Одеській - 56,1 областях, м. Севастополь - 47,3, АР Крим - 45,0, м. Київ - 38,9 на 100 тис. населення.

Серед ВІЛ - інфікованих громадян України переважну частину складали особи репродуктивного та працездатного віку 15-49 років (близько 95 %), з них майже кожен п'ятий - молода людина віком 18 - 24 років.

ВИЧ – Вирус иммунодефицита человека

СПИД – Синдром приобретенного иммунодефицита

Вирус Иммунодефицита Человека (ВИЧ) известен с начала 80-х годов ХХ столетия. К настоящему времени известны его природа и структура, пути передачи и жизнеспособность вируса.

Когда человек заражается ВИЧ, вирус начинает разрушать иммунную систему, которая отвечает за защиту организма перед болезнями.

Человек, живущий с ВИЧ, может выглядеть и чувствовать себя хорошо на протяжении многих лет и даже не знать, что он инфицирован. Затем иммунная система поражается настолько, что человек становится уязвим для многих инфекционных болезней.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.