Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Страхування

02.11.2010

Украинцы вынуждены платить за медицинскую помощь из собственного кармана, не смотря на 49 статью Конституции. Проблему перекачки денег из кошелька пациента в кошелек врача в большинстве развитых стран решают путем медицинского страхования.

В Україні введуть страхування від лікарської помилки 18.10.2010

Уряд ініціює впровадження обов'язкового страхування відповідальності медпрацівників від лікарської помилки.

Про це заявив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський. Передбачається, що вимога про обов'язкове страхування відповідальності лікарів стане обов'язковою умовою для отримання медиками дозвільних документів.

…Людмилу Савеліївну витягли з того світу випадково — дочка повернулася з відрядження на день раніше й застала свою матір у момент, коли та, відштовхнувши ногою табуретку, повисла на білизняній мотузці. Вже другий місяць жінка в лікарні — на контакт не йде, мовчки лежить, повернувшись обличчям до стіни. Психолог шукає шляхи, які вивели б пацієнтку з цього стану, але навіть доброму фахівцеві важко знайти слова, котрі повернули б людині віру в те, що їй є для кого і для чого жити. Людмила Савеліївна все життя працювала вчителькою молодших класів, але коли до пенсії залишилося зовсім трохи, школу поставили на капремонт, а її скоротили. Вона не встигла оформити пенсію, завадили стрес, хвороба та операція. Так званий добродійний внесок — 50 тисяч гривень дочка зібрала, обійшовши всіх родичів. Потім позичали ще 10 тисяч гривень — щоб подякувати операційній бригаді. Пізніше з’ясувалося, що Людмилу Савеліївну заразили вірусним гепатитом, скоріш за все під час переливання крові, — на лікування знову потрібні гроші, до того ж чималі

15 Октябрь, 2010

Иван ПЕРЕТЯТЬКО, журналист.

Министерство здравоохранения готовит сейчас пакет законопроектов, которые, по мнению чиновников, «позволят вплотную подойти» к принятию Закона «Об обязательном общегосударственном медицинском страховании» – т.е. сделать решительный шаг на пути радикальной реформы самой системы медицинского обслуживания населения. Каких же изменений следует ожидать этому населению?

Предполагается повсеместное создание в стране так называемых больничных касс – нечто вроде страховых мини-компаний. Пока что привлекательность такой идеи состоит исключительно в названии: касса – это место, где должны водиться деньги. Еще, пожалуй, и самим авторам проекта не до конца понятно, по какому принципу будет формироваться структура таких касс и где они вообще будут функционировать. Но столичные чиновники и депутаты уже энергично комментируют будущие выгоды для всех болящих.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.