Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Колекцінування

"Скрипофилия" (scripophily) - это коллекционирование старинных и вышедших из обращения ценных бумаг, в основном акций и облигаций. Это слово произошло от греческих "scrip" - документ и "philos"- любить. Зарождение этого увлечения обусловлено развитием мирового фондового рынка и, как следствие, заменой первоначальных бумажных акций и облигаций на их более дешёвые электронные варианты.

У різні історичні періоди слово "гривня" означало мідяну монету у дві з половиною копійки, згодом - у три, і, нарешті, назву "гривеник" дістала у народі срібна монета вартістю у десять копійок (зберігалася ця традиція, як відомо, і за радянських часів).

Водночас із назвою "гривеник" у народі зберігалася й запозичена з польської мови назва "злотий", яка перейшла на срібну монету у п'ятнадцять копійок.

Самые необычные в мире деньгиДеньги составляют основу существования нашей Цивилизации как таковой. И лишь единицы из людей во всем мире не пользуются монетами, банкнотами или электронными деньгами. Есть также и огромное количество нумизматов, которые собирают деньги разных стран не для того, чтобы обогатиться, а ради удовольствия. Вот им, наверняка, очень понравились бы эти самые необычные в мире деньги.

Закон прийнятий Постановою Верховної Ради України № 1068-ХІУ від 21.09.99 р.

(Витяг)

Цей Закон регулює відносини, пов'язані з вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей, і спрямований на охорону національної культурної спадщини та розвиток міжнародного співробітництва України у сфері культури.

Дія цього Закону не поширюється на сучасні сувенірні вироби, предмети культурного призначення серійного та масового виробництва.

Сторінка 1 із 7

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"