Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Реформу охорони здоров'я першими розпочинають п'ять областей України


Міністр охорони здоров'я України Зиновій Митник

У Донецьку міністр охорони здоров'я Зіновій Митник оприлюднив перші адреси реалізації пілотних проектів з реформування охорони здоров'я України, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами міністра, старт до впровадження пілотних проектів буде дано вже 2011 року. А реалізовуватися вони почнуть у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Полтавській і Львівській областях. Адреси для інновацій вибрані не випадково: так будуть охоплені одночасно і індустріальні, і сільські райони, східний і західний регіони. Структурні зміни в їх медичних сферах торкнуться багатьох аспектів. Наприклад, у лікувальних установах вводитимуться лікарняні каси - "своєрідний прообраз страхової медицини, куди пацієнти зможуть вносити щомісячні внески на лікування".

Громадськістю і самими медиками під час проведення круглого столу висунута й ідея створення Громадського Комітету сприяння реформам у сфері охорони здоров'я та гарантії безпеки пацієнтів. Такий орган може стати постійно діючою структурою при МОЗ, до його завдань входитиме розв'язання соціальних і етичних питань, які неминуче виникнуть під час проведення реформи.

 

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=951811

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"