Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Лікарняні каси не дадуть наживатися на хворих

Кияни отримають потрібні ліки за мінімум коштів

Знайома ситуація — потрапивши до лікарні, одразу маєш довгий список, які медикаменти треба купити, і доведеться витратити на це тисячі гривень. Проте членам лікарняної каси ніхто не поставить надуманий діагноз і не призначить занадто дорогих заморських ліків. За символічний місячний внесок вони отримають повне медикаментозне забезпечення в разі хвороби. Як діятиме ця система, розповіли на останній колегії КМДА.

На останньому засіданні розширеної колегії КМДА обговорювали питання створення муніципальної лікарняної каси. Раніше це питання обговорювалося на експертній раді, і “Хрещатик” уже повідомляв про його суть. Йдеться про створення благодійної медично-громадської структури, головна мета якої — допомогти людям у разі хвороби забезпеченням медикаментами. Як зізналася начальник Головного управління охорони здоров’я Раїса Моісеєнко, галузь серйозно недофінансовують, і коштів на ліки вистачає лише на 25-30 % від потрібних. Саме тому, коли хвора людина потрапляє до лікарні, лікувати її не відмовляються, але вручають список із медикаментами, які доводиться купувати. За нинішніх цін у аптеках за день-два хворий витрачає сотні, а то й тисячі гривень. Не в усіх вони є. Якраз у такій непростій ситуації мала б допомогти лікарняна каса.


У Києві серед засновників ЛК (лікарняної каси) будуть організація Червоного Хреста та Асоціація лікарів. Членство у ЛК є абсолютно добровільним і відкритим. Попередньо запропоновано розміри внесків: вступний — 10 грн, щомісячний дорослий — 30 грн, пільговий (наприклад, для студентів) — 15 грн, дитячий — 10 грн (сплачують батьки). У разі хвороби людині безплатно надають певні послуги та медикаменти на конкретну суму (наприклад, можливий ліміт на один курс лікування — до 1 тис. грн, це в будь-якому разі більше, ніж сукупний річний платіж).


Лікарняна каса не є прибутковою структурою, і 85 % коштів із неї буде витрачено на лікування тих, хто сплачуватиме внески. Цих людей хвороба не застане зненацька. До того ж, на суму 300 гривень на рік (1грн на день) пацієнт отримує значно більше ліків, ніж за звичайних обставин: ЛК закуповує ліки безпосередньо у виробника за собівартістю (економія 35 — 40 %). Фахівці ЛК контролюватимуть, аби вам не прописали ліків чи послуг від “надуманих” хвороб. Кожен клієнт ЛК матиме членську картку, за якою в комп’ютерній системі збиратиметься повна інформація: скільки платежів здійснено, скільки коштів і на яке лікування виплачено, хто лікував тощо.


У КМДА сподіваються, що кияни швидко оцінять нововведення, і згодом членів ЛК лише побільшає. “Запровадження муніципальних лікарняних кас є важливим кроком у реформуванні медичної галузі міста,— зазначив Олександр Попов.— У багатьох містах України такі утворення успішно працюють багато років. У Європі вони існують паралельно з розвинутою системою медичного страхування. У нас же такі каси можуть стати ефективним інструментом забезпечення медикаментами в першу чергу малозабезпечених громадян”.

Ірина ЛАБУНСЬКА “Хрещатик”

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3778/art/1286824475.html

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"