Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Потурбуйтеся про своє здоров’я завчасно

На запитання жителів району про механізм роботи благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» відповідає виконавчий директор ЛК Шевченко Віталій Владиславович.

Державних коштів вистачає лише на забезпеченння медикаментами лише пільгової категорії пацієнтів.  Потрапивши в лікарню, людина отримує список ліків, шукає на них гроші. При цьому пацієнт може натрапити на лікаря, який працює „на фірму”, тобто отримує відсоток від призначення рекламних препаратів. Певна річ, він зацікавлений призначати хворому дороговартісні препарати, „полегшуючи” його гаманець, в той час, коли ці препарати мають не менш ефективні, але значно дешевші аналоги. Сам пацієнт не має можливості вибрати препарат, а в аптеці також запропонують те що дорожче - це їх заробіток. «Лікарняна каса Полтавщини» налагодила механізм забезпечення членів організації медикаментами при лікуванні з контролем доцільності призначення медикаментів.


На 1 січня 2009 року членами організації стало понад 30 тисяч громадян області. Забезпечуємо медикаментами людей, які лікуються і в стаціонарі, і в денному стаціонарі, і тих, до кого викликають „швидку” чи котрі звертаються в поліклініку. Членам ЛК надається допомога на лікування гострого захворювання та загострення хронічного -  в загальний перелік захворювань входять всі поширені серед населення хвороби: кардіологія, пульмонологія, алергологія, гастроентерологія, гематологія, нефрологія, неврологія, ревматологія, травматологія, торакальна хірургія, отоларингологія, інтенсивна терапія, загальна хірургія, судинна хірургія, нейрохірургія, урологія, проктологія, акушерство та гінекологія, інфекційні захворювання, травми очей, шкірні хвороби. ЛК не відшкодовує лише витрати, пов’язані із захворюваннями психічної етіології, захворюваннями, причиною яких є зловживання алкоголем, наркотичними або токсичними речовинами, венеричними захворюваннями, професійними, лікуванням методами нетрадиційної медицини, зубопротезуючим і стоматологічним лікуванням, плановими хірургічними операціями ока, забезпеченням специфічної хіміотерапії при злоякісних новоутвореннях, цукровим діабетом, легеневими та позалегеневими формами туберкульозу, вірусними інфекціями, грипом, за винятком їх ускладнень тощо.
Процес надання медичної допомоги за рахунок „Лікарняної каси Полтавщини” включає в себе лікування тільки одного основного захворювання та його ускладнень протягом 10 днів амбулаторно чи 12 – стаціонарно. Для працюючих обов’язкова наявність лікарняного листа на період лікування. Сума на лікування обмежена лише препаратами з Фармацевтичного формуляру, до якого входять понад 750 вітчизняних та імпортних медичних препаратів, рекомендованих МОЗ України та обласними спеціалістами.. Тобто пацієнт може бути впевненим, що уникне недоцільних призначень. У кожному лікувальному закладі є лікар–експерт, при необхідності він допомагає членам ЛК пройти всі сходинки лікувального процесу. Кількість разів лікування за рік залежить від стану хворого та необхідності в лікуванні. Сума лікування залежить від тяжкості стану пацієнта.
Великою перевагою „Лікарняної каси Полтавщини” є те, що всі необхідні ліки для лікування члена ЛК вже є в лікувальному закладі, або їх надає аптека, з якою співпрацює ЛК. Хворому чи його родичам не потрібно шукати, скажімо, вночі, найближчу аптеку, щоб придбати необхідні ліки. Особливо це актуально нині, коли через економічну кризу деякі препарати в аптеках відсутні або постачаються нерегулярно. Потрібно лише мати пластикову картку члена ЛК та своєчасно сплачувати внески, і необхідні ліки нададуть безкоштовно. Лікарняна каса забезпечує медикаментами з початку захворювання, хворий не витрачає коштів на медикаменти. Погодьтеся, вступний внесок 3 гривні та щомісячні внески по 15 гривень (2,5% від мінімальної заробітної плати) незначні в порівнянні з одноразовою сплатою від 100 до 2000 гривень на період лікування, якщо людина самостійно придбаває ліки. Членський внесок „Лікарняної каси Полтавщини” –  15 гривень – і на сьогоднішній день найнижчий серед усіх Лікарняних кас України, які працюють по солідарній системі (системі взаємодопомоги).
Члени лікарняної каси можуть отримувати медичну допомогу в усіх лікувальних закладах нашої області, ургентну допомогу в Житомирській, спеціалізовану в м.Києві. Готуються умови до підписання договори з лікарняними касами ще 16 областей.  Членом „Лікарняної каси Полтавщини” можуть стати громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які досягли 18 років. А з 1 вересня 2005 року працює програма „Сімейного членства”, яка дозволяє надавати допомогу дітям від 3 років при членстві батьків та сплаті членського внеска за дитину.
Після переказу першого внеску громадянин отримує на руки членський квиток – електронну пластикову картку. Розраховувати на допомогу за рахунок каси він може тільки через 61 день, отримавши картку а адміністрації Гадяцької районної лікарні.
Для вступу до Лікарняної каса Полтавщини заповнюйте бланк заяви, надрукований в цьому номері та при сплаті в банку залишаєте його в оператора банку.
Враховуючи економічну ситуацію в країні, міняються умови співпраці ЛК з банками. На 01.10.2009 року вступні та членські внески до ЛК можна сплачувати через :
1.    «Приватбанк» - комісійні банку -1 % від суми , але не менше 2 грн.  Через кілька днів можна буде сплатити через банкомати «Приватбанку» (хто має зарплатну картку, пенсійну чи студентську). З картки платника банком зніматимуться комісійні - 0,5 грн.
2.    «ПолтаваБанк» - комісійні банку – 1грн. - до 100 грн., 2 грн. - більше 100 грн.
3.    Відділенння «Укрпошти» -комісійні за прийом -1,5 %  від суми, але не менше 1,86 грн.
4.     «РайффайзенБанкАваль» УВАГА!- комісійні банку -1% від суми, але не менше 10 грн. Обслуговування клієнтів через банківські термінали самообслуговування «РайффайзенБанкАваль» – для клієнта БЕЗКОШТОВНО! Запитуйте у операторів банку умови, заключайте з банком договори та користуйтеся терміналами. І не потрібно сплачувати комісійних банкам!
Зручні умови для колективного членства, 370 організацій співпрацюють з нами. 66 лікарень області допомогають лікувати членів каси.
Всю необхідну інформацію можна отримати в адміністрації всіх лікарень, в офісі ЛК за адресою м.Полтава, вул.Залізна, 17 (4-а міська клінічна лікарня), за телефоном: 63-74-56, детальна інформація на сайті http://www.poltavalk.com.ua/.

Газета Базар медія в Україні жовтень 2009

 

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"