Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

"Лікарняна каса Полтавщини": Реалії сьогодення - продовження.

07.06.2008 року №45-46

Враховуючи неповне бюджетне фінансування системи охорони здоров'я, витрати лікувальних закладів на медикаменти, на діагностичне обстеження та вироби медичного призначення, необхідні для надання медичної допомоги, пацієнт у випадку хвороби запишається сам на сам зі своєю проблемою. Низька платоспроможність основної частини населення не дозволяє йому отримувати медичну допомогу в повному обсязі.
З вересня 2003 року в Полтавській області почала працювати благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» (далі ЛК). На 1 січня 2008 року її членами стали більше 29633 громадян області. Допомогу вже отримали 26633 членів ЛК, витрачено на їх лікування більше З млн. гривень.

Кількість членів ЛК на 1.01.2008 р. по Карлівському району становила 493 чоловіки, а за 2007 рік проліковано 241 члена ЛК, на це витрачено більше 30000 грн.. Укладені договори з центральною райлікарнею, райсанепідемстанцією, райдержадміністрацією, районною радою, податковою інспекцією, машинобудівним та механічним заводами.
Організаційно-правовою основою діяльності ЛК є благодійна членська організація, яка об'єднує інтереси юридичних та фізичних осіб з питань охорони здоров'я. Діяльність базується виключно на Законі України «Про благодійництво та благодійні організації» у відповідності з Конституцією України, іншими законами та нормативно-правовими актами України, які стосуються благодійних неприбуткових організацій та на основі Статуту.
Членами ЛК можуть стати громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які досягли 18 років. З 1 верес¬ня 2005 року почала діяти програма «сімейного членства», яка дозволяє надавати допомогу дітям членів ЛК з трьох років стаціонарно, а з шести років - стаціонарно та амбулаторно. Членство в ЛК має добровільний ха¬рактер.
Особи, що бажають вступити до ЛК , подають особисту заяву на ім'я голови правління (зразки є у всіх відділеннях Авальбанку), сплачують вступний одноразовий внесок у сумі 3 грн. та щомісячно - членський внесок у сумі 8 грн.. За дітей внески сплачуються на таких же умовах, але обов'язково дорослі повинні бути членами ЛК.
Організації, які стали колективним членом, подають список колективу та фінансовий документ про сплату внесків. Централізована сплата внесків через бухгалтерію підприємства спрощує механізм надходження коштів від члена ЛК.
Підприємство має право сплачувати до 80 відсотків членських внесків за кожного свого члена ЛК. Дана соціальна пільга може відображатися в колективному договорі підприємства. Членам ЛК видається членський квиток -електронна пластикова картка. Відшкодування по лікуванню члена ЛК починається через 2 місяці (61 день) після вступу до ЛК.
Безкоштовне забезпечення хворих членів ЛК медикаментами та медичними засобами є основним напрямком діяльності ЛК, що відповідає статутній меті ЛК. Медичне забезпечення проводиться в лікувально-профілактичних закладах, які мають договірні стосунки з ЛК після пред'явлення членського квитка. Лікування та обстеження в інших лікувальних закладах, в тому числі приватних, з ініціативи самих членів ЛК не фінансується.
При амбулаторно-поліклінічній допомозі член ЛК проходить безкоштовне обстеження у поліклініці та отримує рецепти встановленого зразка на безкоштовне отримання препаратів у аптечних закладах, з якими співпрацює ЛК.
При лікуванні члена ЛК в стаціонарах області він забезпечується медикаментозними препаратами, діагностичними метоами дослідження, необхідними розхідними матеріалами.
Надається допомога на лікування гострого захворювання та загострення хронічного лише згідно з направленням лікаря чи швидкої допомоги - загальний перелік захворювань складає 72 сторінки. До нього входять кардіологія, ендокринологія, пульмонологія, алергологія, гастроентерологія, гематологія, нефрологія, неврологія, ревматологія, травматологія, торакальна хірургія, отоларингологія, інтенсивна терапія, загальна хірургія, судинна хірургія, нейрохірургія, урологія, проктологія, акушерство та гінекологія, інфекційні захворювання, травми очей, шкірні хвороби. Тобто, всі поширені серед населення хвороби.
Процес надання медичної до¬помоги за рахунок ЛК включає в себе лікування тільки одного основного захворювання та його ускладнень згідно з направленням лікаря чи при ургентній допомозі протягом 10 днів амбулаторно та 12 днів стаціонарно. Для працюючих членів ЛК обов'язкове оформлення лікарняного листка, що надає можливість повноцінного, дієвого лікування під постійним контролем лікаря та зменшення ускладнень.
ЛК надрукувала та розповсюдила Фармацевтичний формуляр для лікарів згідно з протоколами надання медичної допомоги МОЗ, до якого входять більше 900 медичних препаратів.
Сума на лікування обмежена лише препаратами з Фармацевтичного формуляру, кількість разів лікування за рік залежить від стану хворого та необхідності в лікуванні. В ЛК є люди, яким надавалась допомога до 7 разів за два роки роботи каси. Найбільші суми на лікування одного випадку - від 1,5 тис. до 3,5 тис. грн..
ЛК не відшкодовує витрати, пов'язані із захворюваннями психічної етіології, а також причиною яких є зловживання алкоголем, наркотичними або токсичними речовинами, з венеричними захворюваннями, що передаються статевим шляхом, професійними захворюваннями, лікуванням методами нетрадиційної медицини (гіпноз, гомеопатичне лікування, рефлексотерапія, мануальна терапія, фітотерапія, ірідодіагноситика і т.д.), зубопротезуючим і стоматологічним лікуванням, плановими хірургічними операціями ока, забезпечення специфічної хіміотерапії при злоякісних новоутвореннях, цукровим діабетом, легеневими та позалегеневими формами туберкульозу, вірусними інфекціями, грипом, за винятком їх ускладнень, лікуванням, яке не призначене лікарем та деякі інші.
Враховуючи, що «Лікарняна каса Полтавщини» - обласна організація, члени ЛК зможуть отримувати медичну допомогу у всіх державних лікувальних закладах області. Переваги ЛК ще й у тому, що вступний внесок в розмірі 3 грн. та щомісячні внески по 8 грн. незначні у порівнянні з одноразовою сплатою 100-400 грн. на період лікування, якщо людина придбає ліки самостійно.
Всі необхідні ліки для лікування члена ЛК вже є в лікувальному закладі або їх надає аптека, з якою співпрацює ЛК. Хворому або його родичам не потрібно шукати, наприклад, серед ночі найближчу аптеку. Щоб придбати необхідні ліки, потрібно мати пластикову картку члена ЛК і їх вам нададуть безкоштовно.
Лікарняна каса на сучасному етапі - найбільш реальне джерело залучення позабюджетних коштів для надання медичної допомоги населенню, що дає можливість відпрацювати елементи медичного страхування.
Загальнодоступна радянська безплатна медицина пішла в небуття, а платна виявилась по кишені небагатьом. Тож забезпечимо себе та своїх близьких гарантованою медичною допомогою на випадок захворювання.

 

Всю необхідну інформацію можна отримати за телефоном у Полтаві 69-08-75 чи за адресою: 36021, м.Полтава, вул.Залізна, 17, Виконавчий директор ЛК Шевченко Віталій Владиславович;
у Карлівці 2-21-82. Хозіна Людмила Валентинівна, заступник головного лікаря ЦРЛ по лікувальній роботі.

А ВАША ДУМКА?
За ці півроку, як я потрапив до лікарні, мені як члену лікарняної каси безкоштовно виписали ліків на суму більше 500 гривень. При щомісячних внесках (8 грн.) до лікарняної каси я отримав 12-добову оплату ліків, які мені ви¬писали для проведення лікуван¬ня. Лікарняна каса - це вигідно і необхідно.
Володимир БОРСУК.
Житель м.Карлівки.

Часто хворію хронічними зах¬ворюваннями, які загострюють¬ся. І кожного разу доводиться лікуватись у стаціонарі. Одного разу під час лікування зайшла до палати лікар Людмила Хозіна і порекомендувала вступити в члени лікарняної каси. Тепер я лікуюсь безкоштовно. Велике спасибі Людмилі Валентинівні за її пораду.
Марія ШМИГОЛЬ.

Я вступила у члени лікарняної каси три роки тому. Нині корис¬туюсь нею двічі чи тричі на рік. Всі ліки видають безкоштовно. Я дуже задоволена і вдячна тим людям, які її організували. Особ¬ливо лікарю Людмилі Хозіній.
Катерина ЯРМОЛЕНКО.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.