Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Лікарняна каса. Що нового?

25 березня 2005 р. № 12 (819)

З часу заснування, а це 2 роки, благодійна членська організація «Лікарняна каса» згуртувала в своїх рядах більше 14 тисяч людей. За цей період допомогу отримали 2800 чоловік. Також надано лікарням товари медичного призначення для лікування членів «Лікарняної каси» на суму понад 260 тисяч гривень. Укладено угоди з лікарняними закладами Полтави, Кременчука та деяких районних центрів Полтавської області. Втім, полтавці неохоче вступають до спілки: швидше витратять 100 чи 200 гривень на ліки, аніж заплатять 13 гривень «вступних». Може, не всі зрозуміли, яке воно, лікування в складчину? Ми запросили до розмови виконавчого директора «Лікарняної каси Полтавщини» В.В.ШЕВЧЕНКА.

- Віталію Владиславовичу, «Лікарняна каса Полтавщини» — відома благодійна членська організація, яка допомагає людям у лікуванні, обстеженні, забезпеченні необхідними ліками. Розкажіть, будь ласка, про неї докладніше.
- Низька платоспроможність основної частини населення не дозволяє людям отримувати медичну допомогу в повному обсязі. Часто трапляється так, що пацієнт залишається наодинці зі своєю проблемою. Тому з вересня 2003 року в Полтавській області почала працювати благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Основний напрямок и діяльності — безплатне забезпечення хворих — членів «Лікарняної каси» медикаментами, медичними засобами.
«Лікарняна каса» має низку переваг. По-перше, оскільки це обласна організація, то члени «Лікарняної каси» незалежно від місця проживання можуть отримувати медичну допомогу в усіх державних лікувальних закладах області, які підписали угоду з нашою організацією. По-друге, матеріальна вигода. Курс лікування обходиться сьогодні у 100-400 гривень. А член «Лікарняної каси» щороку сплачує 60 гривень (по 5 гривень за місяць) і лікується коштом лікарняної каси.
По-третє, всі необхідні ліки для члена «Лікарняної каси» вже є  в медичному закладі, або їх надає аптека, з якою співпрацює «Лікарняна каса». Хворому чи його родичам не потрібно шукати, наприклад, уночі найближчу аптеку, щоб придбати необхідні ліки. Досить мати при собі пластикову картку члена «Лікарняної каси», а необхідні ліки вам нададуть безплатно.
За два роки існування «Лікарняна каса» підписала угоди майже з усіма державними медичними закладами Полтави. Тривають переговори з лікарнями районів області про співпрацю. Багато хто вже працює з нами, втім, є й такі, хто свідомо відмовляється, бо має прямі зв'язки з якоюсь фірмою чи аптекою.
- Чи змінилися умови вступу до «Лікарняної каси»?
- Особи, які бажають вступити до організації, подають заяву на ім'я голови правління (зразки є у всіх відділеннях «Приватбанку») і сплачують вступний одноразовий внесок З гривні та щомісячно членський внесок 5 гривень. Вступ до «Лікарняної каси» здійснюється у всіх відділеннях «Приватбанку».
Організації, що стали колективним членом, подають список колективу та відповідний документ про сплату внесків. Членам «Лікарняної каси» видається членський квиток — елек¬тронна пластикова картка. Відшкодування з лікування починається через 2 місяці (61 день) після вступу до «Лікарняної каси».
Останнім часом ми розглядаємо ймовірність вступу до нашої організації дітей і вирішили, що вони також можуть стати членами «Лікарняної каси» за умови, що їхні батьки вже є ними.
- Віталію Владиславовичу, чи існують якісь обмеження в наданні послуг?
- Процес надання медичної допомоги за рахунок «Лікарняної каси» включає в себе лікування тільки основного захворювання та його ускладнень протягом 10 днів амбулаторно та 12 — стаціонарно. Цього часу цілком достатньо, щоб поставити людину на ноги, адже ми використовуємо понад 500 медичних високоякісних препаратів.
Загальний перелік захворювань, за якими надається допомога «Лікарняної каси», становить 52 сторінки. Сюди входять кардіологія, гематологія, травматологія, загальна, судинна та нейрохірургії, урологія, гінекологія, інфекційні захворювання, шкірні хвороби. Тобто найпоширеніші серед населення хвороби.
Але «Лікарняна каса» не відшкодовує витрат, пов'язаних із зловживанням алкоголем, наркотиками, венеричними, професійними захворюваннями, зубопротезним і стоматологічним лікуванням, вірусними інфекціями, грипом, за винятком їх ускладнень.
Були випадки, коли люди навмисно не стежили за своїм здоров'ям. їх лікували раз, удруге, потім вони знову потрапляли до лікарні з тим самим діагнозом, хоч і часу минуло небагато. Таких попереджаємо: «Якщо не будете виконувати настанови лікаря, не берегтимете своє здоров'я — лікувати безплатно не будемо».
- Чи не станеться так, що «Лікарняна каса» самоліквідується, а громадяни і не знатимуть, у якому напрямку шукати свої, хай і невеликі, але все-таки гроші?
- Цього не станеться. «Лікарняна каса Полтавщини» є членом Федерації лікарняних кас України, співпрацює з багатьма подібними обласними організаціями, зокрема з Житомирською, яка є однією з найкращих в Україні, із Запорізькою. Необхідність створення Федерації лікарняних кас виникла після того, як у Верховній Раді зняли з читання проект Закону про обов'язкове медичне страхування. Доки проект «зависає», ми не сидимо склавши руки. «Лікарняна каса» — перший крок до надання медичної допомоги в умовах медичного страхування.
Якщо в нашій державі все-таки приймуть закон про обов'язкове медичне страхування, то «Лікарняна каса» згідно зі статутом може реорганізуватися в будь-яку державну структуру та використовувати наявні дані, фінанси, комп'ютерну інформацію для подальшої роботи.
Мета нашої організації — допомогти людям, а не обкрадати їх. Ми знизили членські внески до мінімуму, щоб таке лікування було доступне всім. І хоч не можна передбачити хворобу, але можна вже сьогодні заздалегідь подбати про високоякісне лікування в разі потреби.

Ірина ДЯЧЕНКО.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.