Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

"Лікарняна каса" для тих, хто бажає лікуватися

29 вересня 2004 року №40 (238)

Минулого тижня у Миргородській ЦРЛ відбулася нарада з питання діяльності благодійної організації "Лікарняна каса Полтавщини" (ЛК), яка е неурядовою місцевою благодійною організацією.
Головною метою ЛК є сприяння розвитку охорони здоров'я в Полтавській області, вдосконалення медичної допомоги населенню, втіленню нових форм діагностики та лікування, участь у наданні медичної допомоги членам благодійної організації «Лікарняна каса». У нашій області ЛК була заснована в минулому році. Спочатку було багато питань і побоювань, але, за словами виконавчого директора обласної ЛК Віталія Шевченка, сьогодні вже видно позитивний результат. ЛК області налічує більше 11 тис. чоловік, з них за рахунок благодійної організації проліковано близько тисячі. "Ми взяли за зразок досвід житомирської ЛК, яка діє вже 4 роки і охоплює майже 15% населення області, - зазначив Віталій Владиславович. - Зараз у них вже є можливість купувати навіть нове медичне обладнання для лікарень".


Основним напрямком ЛК є безкоштовне забезпечення хворих, членів лікарняної каси, медикаментами та медичними засобами. Іншими словами, хворому більше не потрібно бігати зі списком потрібних ліків по аптеках - усе необхідне йому буде надано у лікарні, до того ж, наголосимо, безкоштовно. Але, звичайно, за умови, що пацієнт є членом "Лікарняної каси".
- Як можна стати членом "Лікарняної каси"?
- Членом ЛК може бути особа, яка досягла 18-річного віку. Бажаючий вступити до ЛК, повинен подати заяву на ім'я голови правління, сплатити одноразовий членський внесок 3 грн. і щомісячний членський внесок 5 грн. Це все можна оформити у відділеннях "Приватбанку", де є і зразки заяв. Дані клієнта заносяться до єдиної комп'ютерної бази даних, доступ до якої буде встановлено в усіх лікарнях області. Людина може заплатити членські внески й на декілька місяців наперед. Відшкодування ж по лікуванню члена Л К розпочинаються через 2 місяці після вступу до ЛК, після отримання пластикової картки. До речі, пластикова картка є іменною і її не можна передавати родичам або знайомим.
Сплачені гроші надходять на рахунок благодійної організації, а потім до аптек, з якими укладені угоди. У Миргороді це аптеки № 210 і "Сервер". Усі, хто отримав пластикову картку, мають право на безкоштовне лікування в усіх лікарнях Полтавської області, які мають договірні стосунки з ЛК. Що стосується інших областей України, то такий договір укладений лише з Житомирською областю, де існує благодійна організація "Лікарняна каса".
Юридичним особам потрібно подати список колективу та фінансовий документ про сплату вступного внеску уповноваженому експерту ЛК, обов'язки якого на громадських засадах у Миргороді виконує начмед Миргородської центральної районної лікарні Юрій Петрович Наумов. І необхідну інформацію можна отримати за його телефоном 46840. Можна звернутися і до керівництва ЛК, яке знаходиться у Полтаві за адресою: вул. Залізна, 17 (міська лікарня №4), або за телефоном 584648.
- Що входить до переліку медичної допомоги, яка надається членам лікарняної каси безкоштовно?
- Амбулаторно-поліклінічна і стаціонарна допомога, в т.ч. діагностичні дослідження за направленням лікаря. Здійснюється амбулаторне лікування протягом 10 днів за основним захворюванням, медикаментозне та матеріально-технічне забезпечення пацієнтів, які перебувають на лікуванні в денному стаціонарі та стаціонарі вдома. Лікування за рахунок ЛК надається за умови, що людина знаходиться на лікарняному. Члени ЛК, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в лікувальних закладах, забезпечуються медикаментозними препаратами, необхідними витратними матеріалами за направленням лікаря. Процес лікування включає в себе тільки лікування основного захворювання та його ускладнень протягом 12-денного терміну.

 

- Чи є обмеження в переліку захворювань, які не лікуються за рахунок ЛК?
- Це туберкульоз, наркоманія, алкоголізм, СНІД, класичний грип (крім ускладнень), хронічні хвороби, крім загострень, коли людина потребує невідкладної допомоги, та деякі інші.
У планах організації створення лікарняної каси для дітей, членські внески для яких становитимуть 3 грн. Звичайно, ЛК замінити усю медицину не в змозі, але доки уряд наважиться прийняти закон про страхову медицину, здається, лікарняна каса поки що найвигідніший варіант для тих, хто хоче лікуватися.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.