Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Рівненська область. Радивилів

Лікарняна каса — це вигідно

Лікарняна каса була заснована ЦРЛ, РДА і КХП у липні 2002 року. Медична допомога надається за певними програмами. Кожен члени лікарняної каси щомісячно сплачує внески — 5, 8 або ж 10 грн. Залежно від величини внеску отримує кошти на лікування. При сімейному членстві діє знижка 10%. Якщо у сім’ї є більше двох дітей, то вони обслуговуються безкоштовно. На сьогодні членами каси є 9165 чоловік, що становить 23, 6% населення району. За весь період існування каси на лікування хворих використано 1 мільйон 47 тис. 271 81 коп., проліковано більше 12 з половиною тисяч членів каси. Для порівняння: якщо у минулому році у стаціонарі лікувалось 7214 хворих, з них 3010, або 41, 7 % — члени лікарняної каси. При цьому 241 член каси лікувався за межами району (у Рівному, Києві, Здолбунові).

Є й проблеми, які полягають у тому, що деякі наші члени не сплачують своєчасно внесків, або, використавши платежі, відмовляються платити далі.

А потім знову хочуть вступити у касу. Таких ми назад не приймаємо.

Треба сказати, що в умовах недостатнього фінансування медицини лікарняна каса — реальна можливість покращити здоров’я за рахунок власних коштів. Це прообраз страхової медицини, який успішно зарекомендував себе в європейських країнах.

Микола Миколайович Руцький:

лікар-експерт лікарняної каси

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"