Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Що краще для жителів району?

17 вереня 2009 року в м.Гадяч пройшла звітно-виборча конференція благодійної членської організації «Гадяцька лікарняна каса», на якій були присутні делегати від організацій, прадставники адміністрації та запрошений виконавчий директор «Лікарняної каси Полтавщини».
Виконавчий директор Гадячької лікарняної каси Субота Валентина Іванівна надала інформацію про проведену роботу за весь період роботи каси - 2003-2009 роки: поступлень - 2 772 100 грн. , витрат 2 668 200 грн., з них на лікування членів ЛК 2451300 грн., на утримання організації 210900 грн.. (кількість членів каси 4,5 тисяч чоловік, штатних працівників дирекції - 6 чоловік).
Делегати конференції заслухали звіт наглядової ради та бажаючих виступити.


Було затверджено нову редакцію статуту зі змінами, обрано новий склад правління (11 чоловік) та наглядової ради (3 чоловіка).
Адміністрацією району було піднято питання про проблеми в роботі організації в умовах сучасної законодавчої бази України.
Наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів унеможливлює закупівлю «Гадяцькою лікарняною касою» (та й іншими районними касами) медикаментів в оптових аптечних фірмах, що повністю зводить нанівець весь механізм районних кас, які працювали по механізму накопичення. Тобто, якщо я вніс в касу за певний період 200 грн. внесків, то при необхідності лікування я б раніше отримав медикаменти на цю суму - 200 грн., але по оптовій ціні, економлячи до 20 %.. А якщо мені потрібно ліків на 1000 грн? Мені їх нададуть «в борг». І на протязі певного незначного періоду часу я буду зобов’язаний внести в касу різницю. Але й це було зручно, коли не має великої суми на період хвороби. В кінці кінців, хоча і в борг, але економилось 20 %.
Але тепер керівники каси хочуть продовжувати працювати з ЦРА № 16 та брати медикаменти по роздрібній ціні. Що це дасть члену каси? Заплативши 200 грн. внесків він отримає медикаменти на суму менше на 20 % від роздрібної вартості, тому що потрібно утримувати штат організації - 6 чоловік, і на розвиток організації можна використовувати 20 %. Та й призначення медикаментів не контролюється. Чи зручно це жителям району? Взагалі, кому це вигідно ? Чому про це ніхто не доносить людям?
Не зрозуміло відношення представників адміністрації району, які навіть в супереч законодавчій базі України наполягають в продовженні виживання даної каси.
На дане питання відповів запрошений на конференцію виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини» - Шевченко Віталій Владиславович, розповівши про умови членства в обласній організації:
Механізм роботи «Лікарняної каси Полтавщини» суттево відрізняється від роботи інших кас – він солідарний, тобто по принципу взаємодопомоги. Сьогодні лікуємо одного хворого за рахунок членів каси, завтра іншого. Для всіх щомісячний внесок - 15 грн. (2,5% від мінімальної заробітної плати) незалежно від соціального статусу та і допомога надається всім однакова згідно Фармацевтичного формуляру та законововчої бази МОЗ України. 30 тисяч жителів області – є членами організації. Компютерна система контолю дає можливість 9 працівникам забезпечувати повноцінну роботу організації. Одночасно всі не хворіють і це дає можливість забезпечити пацієнта всім необхідним по даному діагнозу на період лікування незалежно від його суми внеску. А надалі пацієнти продовжує членство, сплачуючи щомісячний внесок, - і все. При необхідності подальшого лікування - він знову отримає допомогу і нікому він не повертає «різниці». І лікуватися член «Лікарняної каси Полтавщини» може при необхідності в усіх державних лікарнях всієї Полтавської області, в лікарнях Житомирської області, в лікарнях м.Києва згідно положення. І співпраця організації з усіма оптовими аптечними фірмами налагоджена в межах законодавчої бази України, що дає значну економію для організації та її членів. Даний механізм підняв імідж організації. 8 районних лікарняних кас – Котелевського, Машівського, Лохвицького, Хорольського, Решетилівського, Зіньківського, Гребінківського, Чутівського районів зрозуміли переваги обласної каси та за 3 роки перейшли в обласну організацію і кількість членів організації по цих районах збільшилось в 2 -3 рази. Це підтверджує більшу зручність обласної каси для людей. Чим більше членів організації, тим більше можливостей при лікуванні. Це підтверджує досвід «Лікарняної каси Житомирської області», до лав якої вступило 200 тисяч людей.
Але чому правлінням не висвітлило на конференції та всі 6 років не доносить до членів Гадяцької лікарняної каси всі ці проблеми та умови покращення обслуговування жителів району при переході до «Лікарняної каси Полтавщини»?

 

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"