Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

СПЛАТІТЬ МІНІМУМ, І УБЕЗПЕЧИТЕ СЕБЕ ВІД ЗНАЧНИХ ВИТРАТ

02.08.2006 № 9685
Два роки тому наша газета публікувала положення про членсво у благодійній організації «Лікарняна каса Полтавщини». Положення було викладено детально, але, напевно, значна кількість читачів, як, власне, і ми, працівники газети, не повірили у дієвість більшості пунктів, у запропоновану благодійність, адже люди наразі стали недовірливими щодо обіцянок.
Пройшов час, і сьогодні все частіше можна почути позитивні і схвальні відгуки від членів «Лікарняної каси» (далі — «ЛК»), які лікувалися або проводили обстеження у лікувальних закладах області (державних).
Зізнаюся, розмовляючи з деякими людьми, яким у пригоді стала членська картка «ЛК», спочатку також не вірили у її дієвість. Але при нагоді результат приємно вразив. Для переконливості наведу декілька прикладів.

Минулого місяця моя знайома Валентина Т.. жителька Семенівки. потрапила до ЦРЛ. де ЖІНКУ необхідно було терміново оперувати. Вона вже почала підраховувати. скільки коштів необхідно витратити на операцію і наступне лікування (погодьтеся, нині не недешево). Медсестра поцікавилася, чи є вона членом «ЛК». Позитивна відповідь пацієнтки, пред'явлення членської картки «ЛК» звільнило хвору від придбання усіх необхідних медпрепаратів, ліків і т.д. У лікарні її забезпечили всім необхідним.
Інший випадок. Житель Семенівки Валерій К. за направленням лікаря ЦРЛ звернувся до обласної поліклініки. Там йому написали перелік медпрепаратів, які необхідно мати при обстеженні. Придбавши зазначене на СУМУ 48грн., пацієнта попередили, що обстеження буде коштувати 137 грн. Членський квиток «ЛК» був у чоловіка «при собі»,і він його пред'явив. У результаті обстеження було проведено за рахунок «ЛК». а гроші, витрачені пацієнтом на медпрепарати, повернуто.
Як зазначає Валерій, членом «ЛК» він є двадцять три місяці. За цей час сплатив внески на суму 115 грн. Лише за одне звернення вже використав близько 190 грн. До речі, важлива інформація: кількість разів лікування та сума на лікування, яка витрачається на членів «ЛК», не обмежена.
За детальнішими роз'ясненнями щодо членства у благодійній організації я звернулася до Тетяни Панченко, заступника головного лікаря Семенівської ЦРЛ по медичній частині.
Тетяно Андріївно, скажіть, будь ласка, як вступити в члени благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини»?
Особи, які бажають вступити до «ЛК», подають заяву на ім'я голови правління та сплачують вступний та членський внесок у будь-якому відділенні ПриватБанку. Бланки заяв на вступ до «ЛК» можна отримати в ЦРЛ або в представництвах ПриватБанку.
Через 61 день після першої сплати внеску громадянин отримує електронну персоніфіковану членську картку.
Відшкодування по лікуванню члена «ЛК» починаються з дня отримання картки (при відсутності заборгованості по сплаті внесків). Вступний внесок в «ЛК» складає 3 гривні, який сплачується одноразово.
Членський внесок члена «ЛК» складає 5 гривень.
Сплата членських внесків здійснюється щомісячно, або за декілька місяців наперед (за бажанням члена «ЛК»).
Для працюючих членів «ЛК» перерахування внесків на розрахунковий рахунок «ЛК» можливе через бухгалтерію свого підприємства (при наявності договору про колективне членство).
Вступний та членські внески при виході з «ЛК» поверненню не підлягають.
У яких закладах можна проводити лікування за рахунок «ЛК»?
Медичне забезпечення членів «ЛК» проводиться у лікувально-профілактичних закладах, які мають договірні стосунки з «ЛК», після пред'явлення членського квитка (зокрема, в усіх державних лікувальних закладах області). Лікування та обстеження в інших лікувальних закладах, в тому числі приватних, з ініціативи самих членів «ЛК» не фінансується.
«ЛК» проводить експертний контроль якості лікування члена «ЛК» в медичних закладах незалежно від форм господарювання.
Медична благодійна програма включає в себе:
1. Швидка медична допомога
*    Забезпечення бригад швидкої медичної допомоги необхідними медикаментами, перев'язувальними, розхідними матеріалами, медичною апаратурою та іншими санітарно-технічними засобами.
2. Амбулаторно-поліклінічна допомога
Діагностичні дослідження в поліклініці за направленням лікаря.
Рентгенологічні дослідження, функціональні методи дослідження.
Лабораторні методи дослідження; комп'ютерна томографія при невідкладних станах.
Медикаментозне та матеріально-технічне забезпечення пацієнтів, які перебувають на лікуванні в денному стаціонарі та стаціонарі вдома.
3. Стаціонарна допомога
*    Члени «ЛК» забезпечуються діагностичними методами дослідження, необхідними розхідними матеріалами, медикаментозними препаратами в поліклініках та стаціонарах області за направленням лікуючого лікаря чи швидкої допомоги.
— За рахунок «ЛК» проводиться лише стаціонарне лікування чи й лікування в амбулаторних умовах?
—    Перелік медичних показань для лікування членів «ЛК» в амбулаторних умовах за рахунок «ЛК» складається із 17 пунктів. Це і виразкова хвороба шлунка; респіраторні та алергічні захворювання; переломи кісток; опіки і т.д.
Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок «ЛК» в амбулаторних умовах становить 10 днів.
Процес стаціонарного лікування за рахунок «ЛК» включає в себе тільки терапію основного захворювання та його ускладнень до 12 діб.
Тетяно Андріївно, скільки, наразі, жителів Семенівщини є членами «ЛК», і скільки з них у цьому році вже звернулося за допомогою до ЦРЛ?
Станом на 1 липня ц.р. зареєстровано 759 осіб, які вступили до членів «ЛК» протягом 2-х років — з серпня 2004 року: працюючих — 701 чол. (з них медпрацівників — 442 чол.), пенсіонерів і непрацюючих — 56 чол. З цього року членами «ЛК» мають право бути і діти віком від 3-х до 18-ти років. Двоє діток з району вже є членами «ЛК».
За рахунок «ЛК» за сім місяців ц.р. проліковано 195 осіб (у минулому році лікування отримали 240 чоловік).

 

—    Дякую за роз'яснення. А для читачів, які зацікавилися даною інформацією, зазначу, що детальніше вони можуть отримати її в Семенівській ЦРЛ, зокрема у моєї співрозмовниці.

Не заощаджуйте на здоров’ї!

Світлана ФЕНІЧ

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"