Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

ЛК - ГАРАНТОВАНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА!


Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини» (ЛК) у нашому районі функціонує з 2004 року. За цей період проліковано 2880 членів лікарняної каси. За підсумками минулого року Семенівський район посідає 2 місце в області по кількості членів ЛК (у процентному відношенні до кількості населення). Станом на 1 грудня 2008 року кількість членів склала 1380 чол.
Заступник головного лікаря Семенівської ЦРЛ Тетяна Панченко, яка є лікарем-експертом цієї організації у нашому районі, зазначає, що на сьогодні семенівці усвідомили переваги членства лікарняної каси і вступають до ЛК організованіше. Зокрема, за січень нинішнього року надійшло 28 заяв.

Членство в ЛК має добровільний характер. Особи, що бажають вступити до ЛК, подають особисту заяву на ім'я голови правління та сплачують вступний (З грн.) та членський (15 грн.) внесок у відділенні банку. Бланки заяв на вступ до Л К можна отримати в офісі ЛК, у відділеннях банків, або в лікаря-експерта при районній лікарні.
Сплата членських внесків членами ЛК здійснюється щомісячно, або за бажанням члена ЛК за декілька місяців наперед через представництва «Райффайзен Банк Аваль», «Укрпромбанк», «Полтавабанк», «ПриватБанк» та «Укрпошта». Надходження ЛК від членських внесків спрямовуються виключно на благодійництво та забезпечення господарської діяльності, передбачених Законом України «Про благодійництво та благодійні організації».
Членам ЛК через 61 день після сплати вступного та трьох членських внесків виготовляється членський квиток - електронна персоніфікована пластикова картка, яку можна отримати з паспортом в офісі ЛК в Полтаві, виробничому підрозділі в Кременчуці, у відповідальної особи в районній лікарні.
Допомога по лікуванню члена ЛК починається з дня отримання картки при своєчасних щомісячних внесках.
Член ЛК може вибути з числа членів ЛК, письмово попередивши про це правління ЛК чи виконавчу дирекцію та обов'язково повернувши членський квиток.
Член ЛК має право: на безкоштовне отримання благодійної допомоги у вигляді медикаментів та засобів медичного призначення, обстеження, згідно Фармацевтичного Формуляру (перелік медикаментів та обстежень) від ЛК в разі захворювання; на юридичний захист прав членів ЛК з питань охорони здоров'я; отримати від ЛК інформацію стосовно її діяльності; добровільно виходити з ЛК.
Членом ЛК можуть бути і громадяни від 3-х до 18 років, якщо двоє батьків при повній сім'ї, чи один з батьків при неповній сім'ї, або громадяни з правом опікунства - є членами ЛК.
Медична благодійна програма включає в себе швидку медичну допомогу, амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну. Процес лікування в стаціонарі включає в себе тільки терапію основного захворювання та його ускладнень до 12 діб. Для працюючих членів ЛК лікування за рахунок ЛК проводиться лише при наявності лікарняного листа із зазначенням його номера в листі супроводу. Після закінчення лікування пацієнт обов'язково ставить підпис в листі супроводу.
Максимальний термін лікування однієї патології за рахунок ЛК в амбулаторних умовах - 10 днів. Грошові кошти, самостійно сплачені хворим за обстеження чи лікування, ЛК не компенсуються. Кількість разів лікування та сума на лікування для дорослих не обмежена, для дітей -два рази на рік по одному діагнозу. Кожний випадок обстеження члена ЛК узгоджується з виконавчою дирекцією ЛК (тел. 8-0532-63-74-56).
Працюючі члени ЛК перераховують членські внески на розрахунковий рахунок ЛК особисто через відділення банків або через бухгалтерію свого підприємства (при наявності договору про колективне членство).
Медичне забезпечення членів ЛК проводиться в усіх державних лікувально-профілактичних закладах Полтави та області після пред’явлення членського квитка. Лікування та обстеження в інших лікувальних закладах, в тому числі приватних, з ініціативи самих членів ЛК не фінансується.
Пацієнти хірургічного відділення центральної районної лікарні відповіли на питання щодо їх членства в ЛК.

 

Галина КРОПИВКА, безробітня, жителька с. Нова Петрівка: «Я стала членом лікарняної каси з липня минулого року. Вже близько тижня лікуюсь у хірургічному відділенні Семенівської ЦРЛ, готують до операції. Я дуже задоволена, моє лікування повністю безкоштовне. Після лікування пораджу вступати до організації ЛК усім своїм рідним та близьким».
Микола ГЛАДИРЬ (на фото), пенсіонер, житель с. Веселий Поділ: «Моя донька медпрацівник і вже давно радила мені вступити в організацію «Лікарняна каса Полтавщини». Тож я вже більше двох років є членом цієї організації і вже одного разу скористався її послугами. Моя дружина Лідія Іванівна також є членом ЛК вже близько року. Зараз я проходжу курс лікування за рахунок ЛК».


Лілія ЛОБОДА. Фото автора.

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"