Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Лікарняні каси України вдосконалюють свою діяльність


19 січня 2007 , № 22
Наразі в Україні зареєстровано понад 230 лікарняних кас, які об'єднують майже 1 млн. громадян. Основна мета діяльності ЛК — поліпшення медичного забезпечення населення.
У грудні 2006 року в Києві на базі кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров'я з підвищення кваліфікації керівних кадрів охорони здоров'я Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбувся перший у нашій державі цикл тематичного вдосконалення «Організація й управління діяльністю лікарняних кас в Україні». Необхідність цього циклу виникла у зв'язку з тим, що сьогодні ЛК розвиваються за різними механізмами, відсутні єдина законодавча база та підходи до медикаментозного забезпечення населення, до співпраці із закладами охорони здоров'я.


Питання вдосконалення функціонування ЛК в Україні вивчали голови правлінь, виконавчі директори та лікарі-експерти ЛК з 12 регіонів.
Сучасний стан, проблеми, напрацювання та тенденції розвитку ЛК висвітлили доктор медичних наук професор Б.Ледощук, доктор медичних наук професор А.Уваренко, кандидат медичних наук доцент Є.Латишев. Цікавими та змістовними були лекції доктора медичних наук професора В.Парія, який свого часу був фундатором створення ЛК на Житомирщині. За визначенням колегії МОЗ, досвід діяльності благодійної організації «Лікарняна каса Житомирської області» заслуговує вивчення і може бути використаний у створенні подібних регіональних ЛК у нашій державі. В.Парій ознайомив присутніх зі станом розвитку ЛК в Україні, організаційними аспектами їх функціонування, взаємодією із закладами охорони здоров'я, клінічними рекомендаціями і стандартами надання медичної допомоги на основі доказової медицини, інформаційними технологіями в діяльності ЛК. Слухачі циклу тематичного вдосконалення мали змогу взяти участь у практичних заняттях щодо проведення експертизи якості надання медичної допомоги.
Завершилося навчання засіданням круглого столу за участю представника МОЗ заступника начальника департаменту з надання медичної допомоги населенню В.Бондаренка, начальника інформаційно-аналітичного відділу НМУ ім. О.О.Богомольця професора В.Грузєвої.
Учасники засідання круглого столу визнали пріоритетною діяльність щодо вдосконалення функціонування ЛК в Україні. Планується звернутися у Верховну Раду з пропозицією про прийняття Закону України «Про лікарняні каси»; розробити графік курсів тематичного вдосконалення для керівників лікувально-профілактичних закладів, голів правління, виконавчих директорів, лікарів-експертів ЛК; удосконалювати організаційні аспекти функціонування ЛК, сприяти їх взаємодії із закладами охорони здоров'я різних регіонів, запровадити сучасні інформаційні технології, методологічні основи інформаційного забезпечення ЛК тощо.
Заплановано заснувати журнал «Лікарняні каси України», відкрити ВЕБ-сторінку на сайті кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров'я з підвищення кваліфікації керівних кадрів.

 

Тетяна КОЗИРЄВА

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.