Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

До уваги членів Лікарняних кас в Україні!

17.01.2020

За останні дві доби  працівники БО «Лікарняна каса Полтавщини» отримали багато телефонних дзвінків від стурбованих власників картки ЛК. На телеканалі «Україна» вийшов репортаж про Маловисківську районну лікарняну касу Кіровоградської області. Дана лікарняна каса ліквідується.

Надаємо роз’яснення по даній ситуації.

В Україні працює понад 200 лікарняних кас у вигляді громадських чи благодійних організацій. Механізм їх роботи суттєво різниться. На початку 2000 років, коли вони створювалися як членські організації, вони були майже в кожному районі. Потім почався механізм об’єднання їх в більші, потужніші обласні організації.

На даний час в Україні працює найбільша БО «Лікарняна каса Житомирської області» - вона є прикладом для усіх лікарняних кас та для жителів України, як самоорганізована структура, яка стоїть на захисті пацієнтів. Понад 210 тисяч жителів Житомирської області об’єдналися, щоб допомогти один одному.

В Україні працює ВГО «Асоціація працівників лікарняних кас України», до якої об’єдналися частина лікарняних кас для збільшення своїх можливостей при допомозі за межами свого регіону діяльності.

Маленькі організації не дієздатні та мають дуже обмежені можливості при допомозі своїм клієнтам. Останні 15 років проводиться роз’яснювальна робота в колективах маленьких, районних лікарняних кас про доцільність об’єднання в одну, міцнішу та дієвішу організацію на рівні області.

В Полтавській області працює одна з найбільших по Україні обласна Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини», до якої за 15 років приєдналося більшість членів районних лікарняних кас, які ліквідувалися.

Станом на 01.10.2019 року в Полтавській області також продовжують працювати інші лікарняні каси:

м.Полтава : БО «Лікарняна каса Правоохоронців Полтавщини»,

м.Горішні Плавні: БО „Міська лікарняна каса”,

Лубенський р-н: БО „Районна лікарняна каса”,

Н.Санжарський район:  районна лікарняна каса „Наше здоров’я”,

Пирятинський район: БЧО „Районна лікарняна каса”.

Районні організації працювали по «накопичувальному механізму», що дуже ускладнює надання допомоги при тяжких дороговартісних випадках лікування, якщо накопичених внесків не вистачає. Перехід організацій на солідарний механізм допомоги значно розширює - збільшує допомогу пацієнтам, можливості та умови організації. Адже допомога надається, не залежно від суми внесків, а залежно від стану тяжкості пацієнта.

В даний час трансформації медицини, коли «гроші ходять за пацієнтом» та запроваджується гарантований пакет на певні види медичних послуг з 1 квітня 2020 року - Лікарняні каси продовжують допомагати лікарням та власникам картки ЛК у вигляді співоплати за ті лікарські засоби, які не увійшли до Національного переліку лікарських засобів, але необхідні для надання допомоги пацієнту.

Пропонуємо інформаційну допомогу усім керівникам та членам лікарняних кас України в механізмі реорганізації, об’єднання чи створення обласних лікарняних кас. На даний час БО «Лікарняна каса Полтавщини» може відкривати підрозділи в будь-якій області.

Запрошуємо керівників підприємств, організацій, керівництво областей використати 20-ти річний досвід лікарняних кас України та стати на захисті своїх працівників та жителів. Разом допоможемо охороні здоров’я повноцінно допомагати нашим пацієнтам. Додаткову співоплату до гарантованого пакету медичної допомоги може вносити лікарняна каса!

Запрошуємо лікарняні каси Полтавської області приєднатися до БО «Лікарняна каса Полтавщини». Даним кроком Ви збільшите умови допомоги для Ваших клієнтів та уникнете долі Маловисківської районної лікарняної каси Кіровоградської області.

Один за всіх - усі за кожного!

Потурбуйтеся про своє здоров’я завчасно!

 

Умови організації на нашому сайті: http://www.poltavalk.com.ua/ в розділі "Умови ЛК".
Телефонуйте! Проведемо зустріч з колективом та надамо повноцінну інформацію.
тел: 050-363-74-56, 098-163-74-56, тел/факс: (0532) 63-74-56

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"