Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Допомога БО «Лікарняна каса Полтавщини» після повного запровадження медичної реформи.

17.08.2018

До благодійної організації «Лікарняна каса Полтавщини» щоденно телефонують власники картки ЛК з запитаннями про медичну реформу та роль Лікарняної каси в даному реформуванні.

Майже 20 років жителі України самостійно налагоджували механізм взаємодопомоги через процес об’єднання в лікарняні каси.

Лікарняні каси України створювалися для допомоги системі охорони здоров’я забезпечувати пацієнтам повноцінне надання медичної послуги.

Залучення позабюджетних коштів, благодійних внесків та використання їх як «співоплату» при лікуванні пацієнта, контроль за їх поступленням, цільовим використанням у відповідності до потреб пацієнта, у відповідності до протоколів лікування та Фармацевтичного формуляру – основне завдання різних благодійних та громадських лікарняних кас.

Надамо роз’яснення про місце Лікарняних кас України в процесі запровадження реформування медичної галузі.

АМБУЛАТОРНЕ ЛІКУВАННЯ.

З початку реформування первинної ланки медицини кожен пацієнт – житель України за рахунок бюджету у відповідності до Наказу від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» має можливість за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра пройти лабораторні та інструментальні діагностичні дослідження, що здійснюються у межах медичних послуг з надання первинної медичної допомоги (ПМД):

 1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Глюкоза крові.
 4. Загальний холестерин.
 5. Вимірювання артеріального тиску.
 6. Електрокардіограма.
 7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
 8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Також пацієнт – кожен житель України має можливість проходити постійне амбулаторне лікування, отримуючи лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря у межах програми «Доступні ліки» при лікуванні серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, бронхіальної астми.

Власники картки БО «Лікарняна каса Полтавщини» до вище вказаного гарантованого державою пакету медичних послуг з надання ПМД додатково отримує:

 1. Безкоштовно обстеження за направленням лікарів всіх напрямків:
 • усі загальні аналізи крові, сечі, мокротиння;
 • біохімічні аналізи,
 • функціональні та рентгенологічні обстеження.

Крім: обстежень на хвороби, що передаються статевим шляхом, онкомаркери, гормони щитовидної залози та обстеження на спадкові захворювання.

 1. Безкоштовно лікарські засоби за рецептами сімейного лікаря та інших вузьких спеціалістів:

При амбулаторному лікуванні гострих станів та загостренні хвороби:

неврит, дорсалгія, тонзиліт, фарингіт, отит, синуїт, бронхіт, пневмонія, гастрит, дуоденіт, виразкова хвороба шлунку, алергія, цистит, пієлонефрит, хвороби ока, травми, переломи, опіки, абсцес, фурункул.

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА.

З 2020 року жителі України матимуть право на безкоштовну для пацієнта медичну допомогу при захворюваннях, які будуть включені в «Програму медичних гарантій», при екстреній та паліативній допомозі, при пологах та при лікуванні дітей (згідно з протоколами лікування та Національним переліком лікарських засобів).

Держава не буде забезпечувати планове лікування жителів України у відповідності до «червоного списку діагнозів».

Власники картки БО «Лікарняна каса Полтавщини» до вище вказаного гарантованого державою пакету медичних послуг з надання вторинної чи третинної (стаціонарної) допомоги додатково отримують з 2003 року - лікарські засоби, вироби медичного призначення, реактиви при більшості захворювань (згідно з протоколами лікування та Фармацевтичним формуляром ЛК – в 6 разів більше препаратів ніж в Національному переліку лікарських засобів, гарантованих державою). Розмір допомоги обмежений Фармацевтичним формуляром ЛК, до 10 днів лікування та 3 випадків допомоги на рік.

Власники картки ЛК мають можливість отримати медикаментозне забезпечення при плановому лікуванні (за умови відсутності отримання медичної допомоги за останні 3 роки):

 • плановому профілактичному лікуванні захворювань терапевтичного профілю;
 • хірургічному лікуванні (кила, варикозна хвороба, оклюзійно - стенотичні ураження судин кінцівок, кісти, фіброміоми, поліпи та інше) в медичних закладах Полтавської області;
 • офтальмологічних операціях, метою яких є імплантація штучного кришталика, корекція короткозорості, далекозорості, астигматизму та їх ускладнення (крім кришталика та розхідних матеріалів);
 • планових операціях з трансплантації штучних імплантатів (крім імплантатів та розхідних матеріалів).

Після закінчення реформування охорони здоров’я Лікарняні каси, які повноцінно працювали, використовували комп’ютерні програми, систему формулярного та експертного контролю за використанням коштів - будуть продовжувати надавати допомогу при лікуванні членів організацій. Реформа та часткова допомога лікарням за рахунок збільшення фінансування надасть можливість Лікарняним касам розширити перелік діагнозів по медичному забезпеченню.

Чи «вигідна» для пацієнта наявність картки ЛК кожен вирішує самостійно. Держава не в змозі стовідсотково забезпечити медикаментами наше лікування. Тому «співоплата» або самостійно пацієнтом, або через страхову компанію, або через Лікарняну касу, або інші благодійні та громадські організації все одно буде запроваджено. Пацієнт має право вибору, як йому «вигідніше» платити за своє здоров’я. Хоча думати про вигоду, коли розмова про здоров’я - не вірно. Адже не має нічого ціннішого, навіть безціннішого, ніж наше здоров’я.

Потурбуйтеся про своє здоров’я завчасно!

Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини», м.Полтава, вул.Залізна, 17,

0532-63-74-56,  0503-63-74-56,  0981-63-74-56.

 

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.