Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Медична реформа: за що доведеться платити у лікарнях.

Починаючи з 2018 року в Україні офіційно почала діяти медична реформа, яка передбачає платні послуги в лікарнях.

Проте тарифи на них сформують тільки наступного року, повідомляють у МОЗ.

2019 року платна медицина може з'явиться частково, а вже з 2020-го - тарифи набудуть чинності. При чому, відповідно до закону, за найпоширеніші медпослуги платитиме держава, решту потрібно буде оплачувати з власного гаманця, або ж за допомогою медичної страховки.

У 2018 році медична реформа зачепила наразі медиків – педіатрів, терапевтів і сімейних лікарів. На кожного дорослого хворого вони можуть отримати від держави 370 гривень у рік. Одже, чим більше пацієнтів, тим вищою буде зарплата.

Тарифи на медичні послуги поки що не розрахували. У профільному парламентському комітеті вже з'явилися передбачувані розцінки. Наприклад, майже в 28 грн обійдеться вимірювання тиску, а лікування відкритої рани пальця може обійтися в понад 70 тис. грн. Залежно від того, скільки грошей виділять на медицину 2020 року, і формуватимуть список "медичних послуг", які оплачує держава.

У профільному комітеті Верховної Ради вже з'явилися передбачувані розцінки: вимірювання тиску обійдеться у майже 28 гривень. Лікування відкритої рани пальця може обійтися у більш, ніж 70 гривень.

А от пологи і спостереження за вагітністю, найймовірніше, будуть безкоштовними для пацієнта після введення медичної реформи в Україні.

"З 1 січня 2020-го реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється для всіх видів медичної допомоги", – йдеться у тексті закону "Про гарантії медичного обслуговування".

http://nadbugom.in.ua/

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.