Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Медична реформа: успіх поза політикою

Медична реформа: успіх поза політикою29.03.2018

Напередодні початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» уряд ухвалив важливі рішення

У свідомості людини мислячої спротив змінам і критика перетворень у системі охорони здоров’я, які збирають під знамена представників різних політичних сил, легко нівелюються  шокуючим  повідомленням прокуратури про те, як  працівники найпередовішої дитячої медичної установи крали і перепродували ліки, призначені та оплачені бюджетом для лікування маленьких пацієнтів із надскладними діагнозами. Тож звертати зі шляху реформування не можна, хоч би хто що казав.

А досвід втрати близьких через невчасну чи некваліфіковану допомогу лише має додавати впевненості. Про власний біль від втрати дорогої людини,  який упевнює у тому, що зміни потрібні й невідворотні, згадав і Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, відкриваючи вчора чергове засідання  Кабінету Міністрів, на якому було ухвалено важливі рішення, що стануть фундаментом для трансформації системи охорони здоров’я.

Отже, напередодні початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» Кабінет Міністрів ухвалив 18 нормативних актів для впровадження змін в охороні здоров’я і призначив головою Національної служби здоров’я України Олега Петренка.

Як  уже повідомляв «Урядовий кур’єр», кампанія з вибору лікаря почнеться 2 квітня. На засіданні Кабміну в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла про готовність профільного міністерства до цього: затверджено необхідні документи, електронна система охорони здоров’я успішно пройшла всі випробування, активно триває комунікаційна кампанія та підготовка медичних закладів.

Наступний крок у реформуванні моделі фінансування системи охорони здоров’я — укладання договорів між медичними закладами та Національною службою здоров’я. Уже з липня, згідно з планом на 2018 рік, перші заклади первинної допомоги отримають справедливу оплату медичних послуг — за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Щоб це відбувалося вчасно, уряд ухвалив рішення про призначення голови Національної служби здоров’я та ухвалив перші акти, які регулюють її діяльність.

«Я дуже рада, що наша команда поповнилася таким сильним гравцем, як Олег Петренко. Лікар за освітою, він має багатий управлінський досвід у приватному секторі. У різний час доклав багато зусиль для розроблення реформи, яку ми впроваджуємо. Розбудовуємо інституційну спроможність МОЗ України і разом закладаємо основи НСЗУ — для ефективного і якісного захисту головного — здоров’я українців», — зазначила Уляна Супрун.

«Ми працюватимемо, щоб уже з липня заклади, які у квітні почнуть підписувати декларації з пацієнтами і хочуть показати кращий сервіс і вищу якість медичних послуг, були винагороджені кращим фінансуванням. Тож у найближчі місяці у мене й у НСЗУ багато завдань. Коли я йшов на цю посаду, то був свідомий того, що роботи попереду неймовірно багато. Але важливо, що я не сам. Є сильна команда МОЗ, яка вже провела велику роботу. Так само відчуваю підтримку уряду та Прем’єр-міністра. Упевнений, що заплановані зміни у системі охорони здоров’я відтепер невідворотні», — такими словами  Олег Петренко означив перші кроки НСЗУ, яку протягом трьох днів офіційно зареєструє як новий орган центральної виконавчої влади.

На урядовому засіданні було ухвалено постанову, що дасть змогу  МОЗ розпочати закупівлі із залученням спеціалізованих організацій за дев’ятьма напрямами. Нагадаємо, що цього року міністерство рекордно рано розпочало закупівлю ліків. Формування номенклатур почалося ще у листопаді 2017-го, а затвердили постанову на 7 місяців раніше, ніж у 2015 році.

Не менш важливі питання якості освіти майбутніх медиків. Уряд ухвалив акти, що вдосконалять систему безперервного професійного розвитку фахівців-практиків, запровадять єдиний державний кваліфікаційний іспит для магістрів за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я». Також Кабінет Міністрів ухвалив проведення міжнародного іспиту з основ медицини для лікарів у 2018 році. Такий іспит проводять у всьому світі, він дасть змогу оцінити рівень підготовки лікарів у нашій країні.

https://ukurier.gov.ua/

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"