Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

“За 2 роки від серцево-судинних захворювань помирає стільки українців, що співставно з кількістю населення таких великих міст як Дніпро або Львів”, – Василь Лазоришинець

14.09.2017

У рамках роботи Комітету Верховної Ради України з питань бюджету на виїзному засіданні у Полтавській області до Полтави завітали  – народний депутат України Костянтин Іщейкін, президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Василь Лазоришинець, головний кардіохірург України, професор Костянтин Руденко та директор Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова Олександр Усенко.

Гості зустрілися з медичною спільнотою області, науковцями та студентами ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», презентували Національну стратегію боротьби з серцево-судинними захворюваннями, повідомляють у Департаменті охорони здоров’я.

– Те, що такий потужний академічний колектив сьогодні завітав на гостинну полтавську землю, є для нас дуже приємним та відповідальним. Полтавські фахівці та науковці всіляко прагнуть відповідати такому професіоналізму та кваліфікації, – запевнив ректор академії, професор В’ячеслав Ждан.

— Минулого року два потужних інститути (Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова та Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска) розробили Національну стратегію розвитку кардіологічної науки та плани на найближчі 5 років, — говорить Віталій Цимбалюк, президент НАМН. — У своєму виступі перед студентами сказав, що ця зустріч не є випадковою, адже Полтавська область є потужна в плані медицини. Є прогресивний пан Лисак, потужний ректор УМСА – закладу, який готує кадри не лише для області і країни, а й для світу. І у вас є ангел-охоронець – викладач, науковець і народний депутат – Костянтин Іщейкін. У вас сьогодні є найкращі умови, щоб здійснити прорив у лікуванні серцево-судинної патології, а особливо в хірургії. Смертність можна знизити до 4%! Залишається побудувати й оснастити кардіодиспансер, підготувати на базі наших ВНЗ спеціалістів — і питання серцево-судинних патологій вирішено.

На Полтавщині у структурі поширеності хвороб серед дорослих від 18 років і старше переважають хвороби системи кровообігу – 43,6%, серед них гіпертонічна хвороба – 48,1%. Ішемічна хвороба серця складає 31,1%, цереброваскулярні хвороби – 15,1%. У структурі причин інвалідності серед осіб працездатного віку хвороби системи кровообігу становлять 11,4 випадків на 10 тис. відп. нас. (для порівняння – новоутворень (10,4), хвороб кістково-м’язової системи (9,6), травм (6,2) та хвороб нервової системи (3,3).

Саме тому фахівцями Департаменту охорони здоров’я було розроблено Субпроект «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» проекту Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Завдяки його реалізації в області вже частково закуплено необхідне медичне обладнання на суму понад 6 млн. 110 тисяч доларів. Так, нещодавно надійшла рентгенхірургічна ангіографічна система виробництва Японії вартістю 629 тисяч євро для відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського.

Нова навігаційно-абляційна система, яка коштує понад 10 млн. грн., відтепер допомагає полтавським медикам покращувати якість життя та відновлювати працездатність пацієнтам із хворобами системи кровообігу – порушеннями ритму серця.

Заклади охорони здоров’я Полтавщини оснащено сучасними ультразвуковими апаратами. Необхідне медичне обладнання для лікувально-профілактичних закладів Полтавщини всіх рівнів надання медичної допомоги продовжує надходити.

http://np.pl.ua/

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.