Олександра Кужель: Медична реформа від уряду не націлена на позитивні зміни у житті людей

  Запропонована урядом медична реформа не націлена на позитивні зміни у житті людей, навіть у перспективі.

  Про це в коментарі журналістам повідомила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

  «Ми повинні зрозуміти, що будь-який закон має дати відповіді на основні питання: що отримає держава, що отримає лікар, і що отримає пацієнт.  Так от пацієнта, його прав у медичній реформі просто немає», – зазначила вона.

  На думку Олександри Кужель, зацікавленість влади в проведенні так званої медичної реформи полягає в  розбудові мережі з лікарів, напряму підпорядкованих Кабінету Міністрів України і повністю залежних від влади.

  Зокрема, як наголосила депутат від «Батьківщини», парламентарям пропонується проголосувати за створення нового органу, що фактично забирає кошти медичної субвенції у громад і передає фінансування закладів органів охорони здоров’я в руки ЦОВ (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів).

  «Ми створюємо нового монстра-монополіста, що має значний конфлікт інтересів та концентрує всі можливі повноваження», – наголосила політик і додала, що монополізація вбиває конкуренцію і надію людей на отримання доступної медичної допомоги.

  За словами Олександри Кужель, існує ще один аспект, що викликає занепокоєння – це те, що ЦОВ пропонується призначити єдиним, хто закуповує ліки, – без тендерів, без громадського контролю, без системи електронних закупівель, без зрозумілого і прозорого механізму розрахунку цін.

  «Ці урядові законопроекти ставлять на межу виживання малопотужні  медичні заклади у сільській місцевості, у маленьких містечках, а це є неприпустимим», –  сказала вона.

  Окрім того, парламентар звернула увагу на те, що  положення законопроектів не просто порушують 49 статтю Конституції,  вони передбачають неможливість оплати медичної послуги, а прямий обов’язок особи забезпечити цю співоплату.

  «Це є фактичне позбавлення соціально незахищених українців медичного лікування і просто не може бути ухвалено без забезпечення чіткого механізму страхування, запровадження якого потребує часу», – підсумувала Олександра Кужель.

  http://ba.org.ua/

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.