Медична реформа: Гроші "ходитимуть за пацієнтом"

  Відповідальність за лікарні перекладатиметься на місцеву владу і керівника закладу; гроші будуть "ходити за пацієнтом"

  В ефірі "5 каналу" у програмі "Час підсумки дня" заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк розповів про медичну реформу в Україні.

  "Ми хочемо, щоб загальна частка від ВВП була в районі 7-8%, але всередині цієї частки роль держави повинна істотно зрости, а роль кишені пацієнта істотно зменшитися, тобто людина в момент, коли їй потрібна медична допомога, платити не повинна, вона повинна платити через податки, коли вона здорова і коли вона хвора, або у неї немає грошей, вона повинна отримувати медичну допомогу, і держава повинна за неї оплатити цю медичну допомогу – у цьому суть реформи", – зазначив Ковтонюк.

  "Є три речі, які будуть введені. Перше – це гарантії, тобто перелік послуг і ліків, за які, коли ви приходите до лікарні, ви не платите, а якщо платите, то це чиста корупція, і тоді той, хто від вас їх просить, є покараним – це називається держаний гарантований пакет медичних послуг і лікарських засобів", – додав він.

  "Відповідальність буде перекладена на місцеву владу, яка, як правило, є власником цих лікарень, і друге – це керівник цієї лікарні, який перетвориться на справжнього менеджера, який керує цим організмом. У місцевої влади буде велика роль лікарні підтримувати і розвивати, інвестувати, а лікарня зароблятиме собі дохід, надаючи послуги і отримуючи їх з бюджету за принципом "кошти ходять за пацієнтом", – повідомив заступник міністра охорони здоров'я.

  5 канал

  © 2015 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.