Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Влада введе медичну страховку, аби завадити потокам хабарів

14 червня 2010 р

В Україні планують запровадити страхову медицину до 2012. Кожен працівник сплачуватиме певний відсоток із зарплати до спеціального фонду, який хочуть віддати під контроль держави.

Чиновники міністерства охорони здоров'я вкотре беруться обмежити потоки хабарів своїм колегам у білих халатах, натомість дати їм гідну зарплату, а пацієнтам - якісне лікування. Можливість змін у галузі бачать винятково в медичному страхуванні. І вже за кілька років обіцяють його запровадити.

Як приклад, лікарняна каса, запроваджена на Житомирщині, - це страхова медицина в мініатюрі. Людина щомісяця вносить гроші, а в разі біди безоплатно отримує допомогу. Сума витрат від кількості внесених коштів не залежить. Людина отримує медикаменти по потребі.

 

Страхову медицину в Україні, ймовірно, запровадять з 2012. Кожен працівник сплачуватиме певний відсоток із зарплати до спеціального фонду, який хочуть віддати під контроль держави. Ще частину страховки оплачуватиме роботодавець. Пенсіонерів та дітей страхуватиме держава. Для власників страховок - послуги та фактично всі ліки – будуть безкоштовними.

Шампанське, цукерки та конверт - традиційні атрибути походу до лікаря - мають канути в Лету. Президент приватної клініки, чверть пацієнтів якої лікуються за страховками, переконаний: саме страхування нічого не дасть, якщо не змінити систему лікування.

В українських лікарнях пацієнти проводять значно більше часу, ніж у Європі. Бухгалтерія тут проста: що довше на лікарняному ліжку та частіші відвідини поліклініки, - то більше грошей із держбюджету виділяється медзакладу.

Із введеннням страхової медицини пріоритетною має стати первинна ланка. Все навантаження ляже на сімейного лікаря, оплата роботи якого залежатиме від кількості закріплених за ним людей. Щоправда, із запровадженням страхування урядники від медицини дива не обіцяють.

Із введенням страховки урядники хочуть рік-два витратити на будівництво амбулаторій та поліклінік, яких зараз не вистачає. Купити обладнання та придумати мотивації для лікарів їхати в глибинку.

ТСН

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.