Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Переяслав-Хмельницький : Звітно-виборча конференція громадської організації «Лікарняна каса»

29.04.2015

Цього року громадській організації “Лікарняна каса” (м. Переяслав-Хмельницький Київська обл.) виповнюється 14 років з дня її заснування. За ці роки ЛК своєю роботою довела, що потрібна людям, що вона дійсно надає необхідну допомогу у важкі хвилини життя.

Про це та інше йшло на звітно-виборчій конференції ГО “Лікарняна каса”, що відбулася у четвер, 23 квітня, у районному будинку культури. Участь у ній взяло 136 делегатів. Засідання провела заступник міського голови Валентина Губенко. Окрім неї, до складу президії було обрано ще голову правління Валентину Філоненко, головного лікаря ЦРЛ Володимира Якименка, в. о. голови районної ради Івана Бугаєнка, заступника РДА Світлану Шевченко та секретаря міської ради Петра Бочаріна.

“Нас має бути понад дев’ять тисяч”
Відкриваючи нараду голова правління Валентина Філоненко повідала присутнім у залі дещо з історії ЛК та нагадала, як більше десяти років тому жителі нашого міста й району активно вступали в цю організацію, чим не може похвалитися зараз.
– Свою діяльність наша громадська організація розпочала у 2001 році, – говорить Валентина Іванівна. – Створюючи організацію ми опирались на досвід роботи існуючих на той час подібних структур, зокрема лікарняної каси Вознесенська, що на Миколаївщині. Розмір членських внесків розраховувався з необхідності покриття витрат на лікування основних нозологічних патологій (пневмоній, інфарктів, інсультів, хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, тощо). Об’єм надання медичної допомоги за рахунок каси із зростанням кількості членів організації щороку зростав: тоді, коли в перший рік функціонування ми забезпечували лише лікування в умовах стаціонарних відділень ЦРЛ на 200 грн., то з часом з накопиченням членських внесків об’єм допомоги поширений і на лікування в умовах денного стаціонару та стаціонару вдома (в окремих випадках), значно була збільшена вартісна межа при лікуванні хворих в реанімаційному відділенні, для осіб, які не користувались лікуванням за рахунок ЛК була введена послуга по зубному протезуванню, проводилась оплата лікування у спеціалізованих закладах Києва.

На кінець 2001 року нас налічувалось 3739 членів, максимуму досягла наша чисельність у 2005 – 2009 роках (5470 – 5831), починаючи з 2009 року намітилась тенденція до зменшення кількості членів. Кількість їх на кінець 2014 року склала 3505, до того ж частина з них допускає нерегулярне сплачування внесків. Так за грудень 2014 року фактично було сплачено внески від 2845 осіб. Ця тенденція має продовження і у 2015 році.
Підрахувавши всі випадки вступу до організації нових членів, за всі роки нас повинно бути вже понад 9 тисяч осіб. Зробимо поправку на природній рух населення, міграцію, тощо. Навіть враховуючи найвищі значення цих показників, ми “загубили” не менше 3 тисяч наших членів. Сюди входять люди, які вийшли на заслужений відпочинок і перестали сплачувати внески. Так з 2008 року кількість нових вступників йде на спад: коли у 2007 році їх було 324 за рік, то за 2011-2014 роки відповідно 115, 82, 66, 44. Зі зменшенням кількості членів ЛК, зменшується і кількість пролікованих: у 2012 р. — 1441, у 2013 р. – 1260, у 2014р. – 861. Зрозуміло, що той об’єм лікування, який може забезпечити ЛК сьогодні вже не може влаштовувати пацієнта.
Різкий ріст цін на медикаменти (а їх вже було декілька) спричинив до того, що тією вартісною межею, яка колись забезпечувала лікування основних патологічних нозологій, тепер вже і невідкладну допомогу не надати. Зросла також і вартість банківських послуг, обслуговування комп’ютерної техніки. Все це спричинило до зростання вартості утримання самої організації. Статутними положеннями було визначено 10% на утримання. Починаючи з 2001 року ми намагались “вкладатись” в цей ліміт, не планували ніяких забаганок для покращення умов працівників власне самої каси. Але останніми роками структура витрачання коштів стала змінюватись.
Станом на 1 березня членами ГО “Лікарняна каса” є 3305 осіб

Загалом роботу організації забезпечують всього 5 осіб: два бухгалтери, 2 фармацевтичні працівники і голова правління. Враховуючи, що два працівники працюють на півставки, середня заробітна плата склала 1173,90 грн. Зрозуміло, що протягом 14 років посадові оклади змінювались, але всі зміни кожного разу узгоджувалися із нормативними документами, що діють в охороні здоров’я. Заохочувальних премій чи оздоровчих не застосовувалось.
– Яка ситуація з ЛК сьогодні? Станом на 1 березня членами організації є 3305 осіб (з них проплатили членські внески включно за лютий – 2513). Серед членів ЛК 452 пенсіонери, 110 інвалідів, 150 безробітних. За січень і лютий вступило лише 9 осіб (з них 5 безробітних). Проліковано за цей же період 141 хворий, в тому числі 6 сільських жителів, 7 дітей (за абонементами батьків), 35 пенсіонерів, 6 інвалідів, 21 безробітний. В спеціалізованих закладах пролікувалося 7 осіб. Надходження коштів склали 112 тисяч 368 грн. Залишок коштів на рахунку на 1 березня становить 39 тисяч 542 грн., залишок медикаментів – 82 тисячі 613 грн., середній курс лікування – 605 грн. Витрачено коштів на лікування за останні два місяці 104 тисячі 685 грн. Відпротезовано 26 осіб на суму 15 тисяч 302 грн.
Підсумовуючи, хочу зазначити, що лікарняна каса потребує подальшого удосконалення, і не просто удосконалення, а нового поштовху в активізації цієї діяльності. Ветерани організації, керівники міста і району пам’ятають в яких умовах створювалась ЛК, як керівництво міста того часу постійно тримало “руку на пульсі” цього процесу, яка активна робота проводилась засобами масової інформації щодо популяризації ідеї серед місцевої громади. Ми розраховували на рівень свідомості і соціальної активності наших співгромадян. Ми сподівались, що років за 10 всі стануть заможними, і необхідність в ЛК відпаде сама собою. Нашим Статутом передбачені пункти щодо припинення діяльності ЛК шляхом її реорганізації чи ліквідації. На засіданні правління ми розглянули ситуацію і вирішили, що ліквідація організації не на часі. Критична, фінансова ситуація в суспільстві, стрімка девальвація національної валюти, зростання кількості незахищених верств населення, вимагає від нас активізації діяльності, її удосконалення, розширення об’ємів надання медичної допомоги, – зазначила Валентина Філоненко.
Затим присутні у залі заслухали звіт бухгалтера ЛК Ірини Бобровник, яка зазначила, що на даний час на рахунку ЛК налічується 24 тис. 300 грн. У 2014 р. на склад ЛК надійшло медикаментів на суму 474 тис. 500 грн., на лікування хворих витрачено 455 тис. 700 грн., на лікування в обласних закладах витрачено 12 тис. 200 грн. За перший квартал поточного року на склад ЛК надійшло медикаментів на суму 131 тис. 300 грн. Витрачено на лікування 139 тис. 900 грн., а на лікування в обласних закладах – 8 тис. грн.
Очолювати ГО “Лікарняна каса” тепер буде Світлана Чирка
Делегати обговорили ряд питань, що стосувалися актуальних тем вдосконалення і подальшого розвитку роботи ЛК. Так Іван Бугаєнко закликав присутніх керівників організацій та установ різних форм власності провести у своїх колективах, а також з жителями сіл району роз’яснювальні роботи щодо залучення нових членів ЛК. Адже немало людей не відають про її функціонування.
Микола Гуща, начальник міського управління з соціального захисту населення на конференцію прийшов з квитком лікарняної каси, який отримав у жовтні 2001 року за №19. Він висловив сподівання, що громада захоче вступати до ЛК, коли знатиме, як вона працює. А саме, коли людина побачить позитивний приклад — за рік вона заплатить 360 гривень, але отримає лікування на значно більшу суму, нічого недоплачуючи. У тім, що це вигідно він переконався, коли поправляв своє здоров’я.
– Я готовий платити в лікарняну касу потрібну суму грошей, аби тільки не хворіти, – сказав Микола Гуща, і запропонував збільшити суму добровільних внесків до 30 грн.
Делегати підтримали пропозицію, щодо збільшення суми добровільних щомісячних благодійних внесків до 30 грн. (Між іншим, розмір внесків з початку діяльності ЛК, тобто з 2001 року, збільшувався тільки один раз – із 15 до 20 грн.). Розмір вступного одноразового внеску тепер становитиме 50 грн. Так член лікарняної каси матиме змогу у разі потреби пролікуватися не менше, як на 530 грн. Якщо людина звертатиметься за допомогою в лікарняну касу через рік після вступу в ЛК, на лікування їй виділятиметься 600 грн., якщо через два роки — 800 грн., а якщо через три роки – 1 тис. грн. + 500 грн. на зубне протезування. На лікування в обласних лікувальних закладах, при належному надходженні благодійних внесків, один раз у три роки кожному члену ЛК виділятиметься по 2 тис. грн., на лікування в реанімації – до двох тис. грн. Це за умови якщо нарощуватиметься кількість членів ЛК, і відповідно зростатиме сума благодійних внесків.
Членами новообраного правління ЛК стали Валентина Філоненко, Володимир Якименко, Світлана Чирка, Раїса Голованова, Микола Гуща, Єлизавета Миздренко, Галина Гоцкало. До складу ревізійної комісії увійшли Лідія Малікова, Катерина Губань та Клара Колод.
Присутніми у залі було підтримано і ряд пропозицій щодо змін до Статуту організації. А саме, було запропоновано наділити повноваження правління самостійно обирати голову правління ГО “Лікарняна каса” із його складу. Але цього разу у відповідності до діючого Статуту голову правління було обрано делегатами конференції, які підтримали кандидатуру запропоновану Валентино Філоненко. Так, головою ГО “Лікарняна каса” обрано Чирку Світлану Василівну – завідувачку відділення трансфузіології в м. Переяславі-Хмельницькому КЗ КОР “Київський обласний центр крові”.
Олена МАТВІЄНКО

http://visnik-press.com.ua/?p=32599

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"