Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Низький уклін за порятунок

Уже майже чотири десятиліття моє життя пов'язане з Полтавським обласним клініч­ним кардіологічним диспансе­ром - працюю лікарем-фізіотерапевтом у денному стаціонарі. Знаю і пам'ятаю сотні й сотні історій пpo майже чудесний по­рятунок моїми колегами тяжких хворих мало не з того світу. За довгі десятиліття лікарських буднів звісно ж, звикла бути не серед тих, хто потребує медич­ної домоги, а серед тих, хто її надає.

Та минулої осені, як воно найчастіше й буває, дуже рап­тово все змінилося. Спочатку я й припустити не могла, що прикрий випадок із падінням і нібито звичайним нездужан­ням був уже першим "дзвіноч­ком" страшної і підступної хво­роби. Щиро дякую Богові за професійну уважність і звичай­ну людську чуйність лікаря-невропатолога кардіодиспансеру Лариси Олександрівни Дворник, головного лікаря диспан­серу Костянтина Євгеновича Вакуленка, начмеда Світлани Олексіївни Бердіченко, які на­полягли на моєму ретельному наступному обстеженні. Ре­зультат приголомшив, але саме вчасне виявлення пухлини го­ловного мозку стало моєю наді­єю на проведення ефективного оперативного лікування.

Низько вклоняюся завідувач­ці денного стаціонару кардіо­диспансеру Наталі Богданівні Капровій та завідувачці кардіо­логічного відділення №2 Люд­милі Осипчук, які відразу ж під­ставили своє надійне плече - радились із фахівцями, підтри­мували та розраджували мене в біді. Світлим янголом-охоронцем у той чорний час стала для мене старша медсестра Юлія Валентинівна Костенко, яка жодною думкою не дозволяла зневірюватись. Ніхто з колег не залишився осторонь: санітарочки, медсестри, лікарі з поліклінічного відділення, денного стаціонару и всього нашого диспансеру намагалися підба­дьорити й надати посильну ма­теріальну допомогу на лікуван­ня. Добре розумію, що не змог­ла б зібрати потрібних коштів без благодійної організації "Лі­карняна каса Полтавщини".

Утім головне для мого поря­тунку зробили умілі руки хірургів від Бога в операційній. Над­звичайно складне оперативне втручання провів завідувач ней­рохірургічного відділення об­ласної клінічної лікарні Михайло Дмитрович Тончев, асистував йому Андрій Леонідович Сапун, наркоз робив Лев Михайлович Буркулов. Ці люди не лише сум­лінно й віддано виконують свою роботу, вони творять чудеса, які під силу далеко не кожному фахівцю. Їхня праця - то тісне по­єднання непересічного таланту, великої мужності й наполегливості.

Турботу про моє відновлення у післяопераційний період взяла на себе прекрасний лікар-невропатолог, завідувач­ка неврологічного відділення міської клінічної лікарні №4 Ніна Григорівна Левченко.

Нині я знову на робочому місці. У диспансері на мене че­кають хворі, вдома - родина. Маю щастя залишатись закло­потаною тисячами житейських справ лікаркою, дружиною, ма­мою, бабусею. І продовжую дя­кувати всім, без кого це було б неможливо.

Тамара СУЗИМА.
м. Полтава.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.