Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Кіровоградська область. Районна лікарняна каса працює для людей

26 лютого голова Олександрійської районної державної адміністрації Віталій Згама взяв участь у роботі конференції районної благодійної організації «Районна лікарняна каса». Делегатами конференції були майже 70 осіб – жителів району, серед яких керівники територій, представники підприємств, установ і організацій різних форм власності, які працюють на теренах Олександрійщини. Головне завдання лікарняної каси – забезпечення медичною допомогою її членів.

 Відкрив і провів конференцію голова правління лікарняної каси, головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрійського району» Олександр Гірник. Виступаючи перед членами лікарняної каси, яка діє у районі з 2000 року і нині об’єднує майже 7000 членів, серед яких 500 пенсіонерів, Олександр Миколайович підкреслив, що упродовж минулого року до них звернулися 1852 особи. Згідно з їхніми заявами на медикаменти з бюджету лікарняної каси витрачено 865 тисяч гривень. Це 85% від усіх надходжень, які отримала торік лікарняна каса. Вони склали 1 млн. 17 тис. грн., наголосив Олександр Гірник. У середньому розмір допомоги склав на одну особу близько 480 грн., у 2012 році – 370 грн. Крім того, торік виділено 79 тис. грн. на поповнення лікарських установ необхідним медичним обладнанням та устаткуванням, а ще 20 тисяч гривень на оснащення палат хірургічного відділення центральної районної лікарні - зроблено ремонт, забезпечено сучасним освітленням, придбано холодильник та кондиціонер. Були протягом року й інші придбання.

Олександр Гірник також підкреслив, що дев’ять членів правління лікарняної каси працюють на громадських засадах.

Добрі слова про роботу районної лікарняної каси та усіх медпрацівників, які мають до неї безпосереднє відношення, сказала головний лікар центральної районної лікарні Валентина Гарагуля, яка у свій час, вивчивши досвід подібних благодійних організацій, стала ініціатором і засновником каси в Олександрійському районі. Цей позитивний досвід, який безперечно, є прообразом чи підґрунтям страхової медицини, яка колись обов’язково запрацює в Україні, тепер вивчають в різних регіонах України. Чимало районів області та обласних центрів, врахувавши наші напрацювання, створили подібні каси взаємовиручки на своїх територіях, зазначила Валентина Корніївна. Вона також висловила вдячність районній владі за постійну, всебічну допомогу у вирішенні різноманітних організаційних питань.

Продовжилася конференція звітом голови наглядової ради В. Ільющенкова і виступом виконавчого директора лікарняної каси А. Крівця, який зокрема, запропонував деякі зміни до статутних документів. Обговоривши їх, учасники конференції погодилися збільшити розмір щомісячних внесків до 30 гривень, і раз на рік надавати допомогу на лікування у разі необхідності у розмірі 470 грн. Також визначили Порядок надання допомоги для лікування дітей, отримання медичної допомоги членами РЛК у медичних закладах обласного центру та міст України, а ще - перелік обставин, за яких членам не надається допомога за рахунок РЛК.

Учасники конференції також затвердили штатний розпис ЛК, кошторис на 2014 рік, утворили бюро захисту прав членів ЛК та затвердили його склад. Під завісу конференції Олександр Гірник і Анатолій Крівець вручили подяки найбільш активним членам каси, які своїм прикладом сприяли поповненню організації новими членами. Отже, подяки і символічний подарунок – медичну аптечку – отримали: Тетяна Федорова, бухгалтер відділу культури і туризму Олександрійської РДА; Ольга Донець, голова профспілки ТОВ «УкрАгроКом»; Людмила Захарова, бухгалтер ФГ «Південне»; Віктор Галушка, Головківський сільський голова; Ольга Горбенко, Новопразький селищний голова; Ірина Мамон, бухгалтер ФГ «Олександрівське»; Лариса Юсупова, бухгалтер СВК ім. Фрунзе; Наталя Щербина, заступник директора Олександрійського медичного училища; Антоніна Гаїцька, бухгалтер ПАТ «Райагрохім».

Виступаючи перед учасниками конференції, голова РДА Віталій Згама сказав: «Як член лікарняної каси, висловлюю вдячність усім, хто докладає зусиль, щоб наша громадська організація працювала стабільно, планово, без порушень статуту, адже ви працюєте для людей, дбаєте про їхній соціальний захист. Це важлива, благородна і необхідна справа». Віталій Згама побажав усім міцного здоров’я та усіляких гараздів і завірив, що і надалі сприятиме її повноцінній роботі.

http://olex.kr-admin.gov.ua

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"