Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Ветеранські організації – дієвий майданчик ефективної взаємодії влади і громади

12.11.2013

Олександрійська районна організація ветеранів України - громадська організація, офіційно зареєстрована і постійно захищає соціальні, економічні інтереси жителів Олександрійщини, зокрема, людей похилого віку, ветеранів війни, воїнів - афганців. За останні роки робота ветеранської організації високо оцінена як на районному, так і на обласному рівнях.  У своїй роботі рада ветеранів тісно і плідно співпрацює перш за все з керівництвом райдержадміністрації, а також з іншими організаціями і установами, у тому числі і громадськими та благодійними.

"Ветеранські організації – дієвий майданчик ефективної взаємодії влади і громади" – під такою назвою вчора пройшла зустріч керівництва Олександрійської районної державної адміністрації з представниками громадських, благодійних  організацій з питання залучення громадськості до реалізації державної політики щодо соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. До нового кабінету ради районної організації ветеранів України, що розташувався по вулиці Шевченка, 100, завітали голова РДА Віталій Згама, його заступник Ольга Анісімова – Шило, керівник апарату Сергій Макаренко, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяна Павук, голова громадської ради Володимир Ткаченко, голова правління благодійної організації «Районна лікарняна каса» Олександр Гірник та директор цієї організації Анатолій Крівець. Захід розпочався з приємної місії – ветеранській організації вручили подарунки від райдержадміністрації та від лікарняної каси.

Відкриваючи зустріч, очільник району наголосив: «Сьогодні  Президент України ставить завдання активно розвивати  громадянське суспільство та залучати громадськість до формування та реалізації державної і регіональної політики. У сучасному розумінні громадянське суспільство — це сукупність усіх громадян, їх вільних об'єднань та асоціацій, пов'язаних суспільними відносинами, що характеризуються високим рівнем суспільної свідомості та культури. Безумовно, авторитетною та впливовою силою в суспільстві, носієм унікального життєвого і громадського досвіду є Олександрійська районна організація ветеранів України. Люди поважного віку, котрі об'єдналися в її лавах, винесли на собі тягар Великої Вітчизняної війни, післявоєнного часу, розбудови країни і сьогодні є прикладом відповідальності за долю держави і народу, терпіння та мужності у непростих випробуваннях. Тому саме про діяльність ветеранського руху ми з вами і поговоримо сьогодні».

А потім з детальною інформацією про роботу ветеранської організації виступив голова ради Олександр Голуб. Він, зокрема, зазначив, що ветеранська організація створена у березні 1987 року і об’єднує майже 9 тисяч членів у 26 первинних сільських ветеранських організаціях та у 5, які діють в установах та навчальних закладах району. Голови ветеранських організацій відвідують ветеранів, вітають їх зі святами, днями народження, разом із соціальними працівниками обстежують матеріально-побутові умови проживання одиноких ветеранів війни і праці, разом із учнівськими колективами стежать за забезпеченням належного догляду пам'ятників загиблим воїнам та братських могил, меморіалів, кладовищ, волонтери (а їх у районі понад 700 чоловік) допомагають ветеранам у веденні домашнього господарства, прибиранні садиб, забезпеченні продуктами харчування.

Рада ветеранської організації спільно з районною владою піклуються про належне медичне обслуговування, забезпечення необхідними засобами пересування, безкоштовне перевезенням ветеранів війни «соціальним таксі», яке працює в районі. Щороку у рамках програми «Зірка пам’яті» сприяють у вирішенні проблем ветеранів війни і праці, покращенні турботи про людей похилого віку, а також вихованні у молоді шанобливого ставлення до старших. Головою та членами президії проводиться прийом ветеранів. Організація підтримує тісний зв’язок з благодійним організаціями, духовенством.

Директор благодійної організації «Районна лікарняна каса» Анатолій Крівець розповів про історію створення та діяльність організації, про співпрацю з організаціями та сільськими радами. Анатолій Степанович також поінформував про забезпечення ветеранів війни та праці лікарськими засобами, медичним та зубопротезним обслуговуванням.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяна Павук та голова громадської ради при РДА Володимир Ткаченко поінформували про громадські організації району, їхню структуру та діяльність на теренах Олександрійщини.

http://alex.gov.ua

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"