Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Медичній реформі – зелене світло

11.06.2013

Саме так під час апаратної наради охарактеризував усі новації у медичній галузі району, що пов’язані з її оптимізацією і реформуванням, голова райдержадміністрації Віталій Згама.

Він зазначив, що завдання влади на місцях – налагодити роботу центрів первинної медико-санітарної допомоги, адже саме вони є ключовими на шляху своєчасного виявлення, а потім вже ефективного лікування захворювання. Наступний крок – екстрена медична допомога. На цьому наполягає Президент України. Говорячи про модернізацію сфери охорони здоров’я, що визначена Главою держави пріоритетом у Програмі економічних реформ на 2010–2014 роки.

З цього приводу Віталій Згама підкреслив, що медична реформа – справа складна, але якщо її впроваджувати так, як вимагає Президент: обережно, обдумано, з користю для людей, то в Україні буде якісна медицина та якісні медичні послуги.

Окремо темі реформування медичної галузі району присвятила свій виступ головний лікар ЦРЛ Валентина Гарагуля. Валентина Корніївна відразу підкреслила, що на фоні інших районів Олександрійщина більш ефективно та з кращими результатами провела оптимізацію первинної медико–санітарної ланки. Про це свідчить той факт, що медична галузь району не втратила жодного робочого місця, у той же час значно покращена матеріальна база сільських медичних пунктів. Для прикладу, у рамках реформування галузі охорони здоров’я в Україні, рішенням сесії районної ради внесено деякі зміни в структуру окремих медичних закладів. У результаті - Новопразьку, Приютівську, Червонокам’янську дільничні лікарні реорганізовано у 2013 році у лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Валентина ГАРАГУЛЯ наголосила, що згадані лікувальні установи зберегли свій профіль та цілодобові стаціонари. Жодне ліжко не скорочено, а медичні працівники і надалі працюють на своїх місцях.

У цілому, на території району функціонує 13 лікарських амбулаторій та 21 ФАП, при цьому, що надзвичайно важливо, усі вони оснащені сучасним медичним обладнанням, необхідним для першого рівня надання невідкладної лікарської допомоги. У малонаселених пунктах створені медичні пункти, де працюють фельдшери, які завжди готові надати першу допомогу сільським жителям. Підтримувати належний рівень надання медичної допомоги сільському населенню допомагає соціально відповідальний бізнес. Це передусім проведення капітальних ремонтів, забезпечення медичним обладнанням і санітарним транспортом. Величезний обсяг ремонтних робіт проведено у центральній районній лікарні, зокрема, терапевтичному, гінекологічному, хірургічному відділеннях. Закінчується ремонт і реконструкція приміщення і фасаду поліклінічного корпусу.

Окремою особливістю медичної галузі Олександрійського району є благодійна організація «Районна лікарняна каса», яка є прототипом страхової медицини і значною мірою здешевлює витрати хворих на придбання ліків під час лікування у стаціонарі та проходження різноманітних діагностичних оглядів.

За словами Валентини Корніївни, упродовж 2012 року медична галузь району отримала на модернізацію своєї матеріальної бази фінансових ресурсів з бюджетів усіх рівнів та у вигляді спонсорської допомоги від сільгоспвиробників на суму 3 млн. 112 тис. гривень. Крім того, районна влада у співпраці з сільськими і селищними радами потурбувалися про те, щоб забезпечити лікарів первинної ланки житлом. Протягом згаданого періоду для молодих фахівців придбано три будинки і дві квартири.

Підсумовуючи, головний лікар Олександрійської ЦРЛ наголосила, що «медицина покликана служити людям і ми завжди прагнемо надати максимальну допомогу хворим та забезпечити їх якісним лікуванням і комфортними умовами».

http://alex.gov.ua/news/medichnij_reformi_zelene_svitlo/2013-06-11-714

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"