Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Медики Івано-Франківська об’єднуються у проекті „Лікарняна каса”

08.05.2013

Ось уже півроку у Івано-Франківську  діє громадська організація „Лікарняна каса”. Днями відбулися установчі  збори її членів, на яких було обрано управління організацією та контрольно-ревізійну комісію. Цей проект називають праобразом майбутньої страхової медицини в Україні.

Створена „Лікарняна каса” згідно відповідного наказу Міністерства охорони  здоров’я України, який стосується створення лікарняних кас у різних регіонах. Такі організації уже активно працюють в окремих областях. Серед найвідоміших – „Лікарняна каса” Львівської залізниці, яка налічує до 100 тис. учасників, та „Лікарняна каса” Луцька, навколо якої об’єдналося близько 18 тис. чоловік.

Поки що „Лікарняна каса” Івано-Франківська  діє тільки у закладах охорони здоров’я. На сьогодні вона нараховує близько 450 членів. Діє організація за принципом страхової медицини. Людина зі своєї заробітної плати перераховує 30 грн. щомісяця і, якщо вона потрапляє до лікарні, їй з лікарняної каси одразу виплачують 1500-1600 грн. на лікування.

„Такої суми цілком достатньо для того, щоб можна було пролікуватися. Звісно, мова не йде про дуже важкі хвороби, але уже протягом останніх півроку окремі медичні працівники потрапляли до лікарень із пневмонією, ГРВІ, шлунково-кишковими хворобами і, за їхніми словами, „Лікарняна каса” виявилася дуже відчутною допомогою”, – розповідає головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк.

У майбутньому цей проект об’єднає навколо себе усіх медичних працівників і не тільки. Адже ті, хто уже відчув комфорт і зручність такої громадської організації, розповідають про неї знайомим. Так до „Лікарняної каси” починають залучатися і ті жителі міста, які не працюють в сфері охорони здоров’я.

До організації уже звернулася одна з солідних приватних фірм Івано-Франківська, керівництво якої вирішило вносити страхові кошти за своїх працівників, приєдналася також профспілка одного з банків міста.

Зареєстрована івано-франківська „Лікарняна каса” на базі Центральної міської клінічної лікарні. Організація працює лише півроку, проте за цей час чимало людей відчуло її потрібність. Тому медики міста закликають усіх приєднуватися до „Лікарняної каси”, адже саме цей проект може допомогти тоді, коли допомога буде справді необхідною.

http://typical.if.ua/news/view/1058

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"