Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Сумська область, Краснопілля

Звернення
У районі, як і в області, продовжують працювати благодійні лікарняні каси. Її члени сплачують внески, лікуються самі за кошти ЛК і лікують своїх дітей. І хоча за останній час лікарняна каса району дещо знизила свою діяльність, але її робота і надалі є актуальною і необхідною. Очікувана страхова медицина в районі не втілена в життя і коли вона буде діяти, ніхто поки що нічого не скаже.

Медицину весь час реформують і все наближають її до людини. Спілкуючись з хворими поліклініки, лікарень району чуєш від них одну й ту ж стурбованість: за що купити ліки для лікування?

Саме тоді приходять на допомогу лікарняні каси.

У нашому районі членів ЛК більше двох тисяч, але членські внески сплачують далеко не всі, а тому ускладнюється надання медикаментозної допомоги хворим.

Свого часу всі сільські і селищні ради активно залучали своїх працівників у колективне членство лікарняної каси, як того і вимагає її Статут.

За великим рахунком, голови сільських і селищних рад, керівники підприємств, організацій і установ персонально несуть відповідальність за здоров’я, благополуччя та життя своїх підопічних людей і працюючих, так само як і керівники району всіх рівнів.

Їх позиція є основною передумовою у цьому питанні, є однозначна і зрозуміла для всіх. Саме вони, керівники, запалюють корисні для людей починання та ініціативи, саме вони віддзеркалюють насущні потреби людей, їх настрої, в т.ч. потреби в охороні їх здоров’я. Лікарняна каса є одна із перших складових у збереженні здоров’я та життя людей, одна із форм надання медикаментозної допомоги хворим.

Альтернативою бюджетній медицині є лікарняна каса, яка стає «паличкою-виручалочкою» для багатьох членів ЛК, котрих спіткала хвороба. На жаль, бюджетна медицина на сьогоднішній день не в змозі задовольнити потреби в наданні медикаментозної допомоги захворілим людям. А відтак, чим багатша ЛК, тим більше вона спроможна надати медикаментозної допомоги і кількісно і якісно. Кошти ЛК формуються за рахунок членських внесків постійних членів ЛК, а також благодійних надходжень окремих членів ЛК, в т.ч. тих організацій, установ і підприємств, які знаходяться у колективному членстві ЛК - сільгосппідприємства різних форм власності, промислові підприємства та торгівельні організації, бюджетні установи.

За весь час існування ЛК (2003-2012 р.р.) – проліковано 5346 осіб.

Правління ЛК звертається до всіх небайдужих членів ЛК, мешканців району і перш за все до керівників організацій, підприємств та установ Краснопільщини подбати про стан справ ЛК в своїх колективах. Активну зацікавлену позицію стосовно членства у районній лікарняній касі повинен зайняти кожен житель району. Пам’ятайте, люди добрі, що на членських внесках, сплачених до лікарняної каси, ви не розбагатієте, великих капіталів не наживете, зате у разі членства у РЛК у вас є можливість за її кошти пролікуватися і врятувати життя.

Д.ТАТАРЕНКО,
в.о.голови правління РЛК.

http://krasnews.at.ua/news/lk_vrjatue_zhittja/2013-01-13-2441

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"