Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

ВІЛ/СНІД наступає

29 серпня 2012

Чергове засідання міської медичної ради Полтави присвятили підсумкам літньої оздоровчої кампанії дітей та проблемі поширення ВІЛ/СНІДу. Адже з початку року в обласному центрі виявлено 55 інфікованих дорослих та 25 дітей. І, головне, у протидії цим соціальним недугам, зазначали члени ради, профілактика та поінформованість людей.  
Засідання ради розпочалося з приємної новини для першої міської лікарні. Від полтавської організації «Лікарняна каса» закладу вручили нове медичне  обладнання – електроенцефалограф. Далі члени медичної ради заслухали  звіт про оздоровлення дітей влітку. У таборах відпочили понад 700 дітлахів із соціально незахищених сімей, в усіх пришкільних таборах Полтави працювали медичні працівники, доповів начальник міського управління охорони здоров'я Сергій Котов. Дещо збільшили й фінансування на  харчування та забезпечення медикаментами на одне ліжкомісце у лікарнях.
Йшлося на раді і про темпи поширення ВІЛ-інфекції. З початку року у Полтаві виявлено 80 інфікованих, 25 із них – діти. Хоча це дещо менше, ніж торік, така статистика викликає занепокоєння у лікарів.
Для кращого інформування населення про небезпеку захворювання  ВІЛ/СНІД чи іншими недугами, що передаються статевим чи ін’єкційним шляхом, медики разом із громадськими організаціями проводять  профілактичні акції. Наприклад, у Міжнародний день боротьби із вірусними гепатитами усі бажаючі могли просто у центрі Полтави здати кров на експрес-аналіз, дізнатися про те, як убезпечити себе від ВІЛ/СНІД чи вірусного гепатиту. Це, упевнені у міському управлінні охорони здоров'я, маленькі, але такі необхідні кроки для збереження  здоров’я  нації.

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.