Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

КОНФЕРЕНЦІЯ РАЙОННОЇ БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЛІКАРНЯНА КАСА»

Кривоозерщина, Миколаївська область.

16 травня відбулася конференція районної благодійної організації «Лікарняна каса». В її роботі взяли участь керівники підприємств, установ, сільські та селищний голови, члени лікарняної каси. Відкриваючи зібрання, голова РДА Людмила Рольян сказала, що одним з варіантів поліпшення медикаментозного забезпечення хворих, які лікуються в районній лікарні, враховуючи недостатнє фінансування охорони здоров’я, є функціонування районної благодійної організації «Лікарняна каса».

Внески, які сплачують щомісяця члени лікарняної каси, по 15 грн., — сума невелика, але цим самим здорові допомагають фінансово захворілим. За рахунок залучення більшої кількості жителів району до районної організації «Лікарняна каса» є змога частково розвантажити видатки на охорону здоров’я, що покращить рівень надання медичної допомоги в районній лікарні та в разі необхідності безкоштовне медикаментозне забезпечення при лікуванні в інших закладах охорони здоров’я.
Член правління лікарняної каси Любов Скрипніченко звітувала про роботу районної благодійної організації «Лікарняна каса». Вона інформувала, що станом на 1 травня чисельність членів «Лікарняної каси» складає 923 чоловіки. Серед них найбільше працюючих — 871 (в їх числі 318 медиків), є також пенсіонери — 44, 8 безробітних. У нинішньому році до лікарняної каси вступило 4 чоловіки.
Торік на рахунок лікарняної каси надійшло 175440 грн.
У 2011 році проліковано за кошти лікарняної каси 257 чол. на суму 62223 грн. Середня вартість лікування 1 хворого склала 242,11 грн. (для порівняння — середньо-обласний показник 107,72 грн.).
До речі, з початку створення районної лікарняної каси проліковано 5333 чол. на суму 857186 грн. Середня вартість лікування хворого за весь період функціонування лікарняної каси склала 160,73 грн.
Кожному члену районної організації «Лікарняна каса» присвоєний номер абонемента, за яким він сплачує свої внески та отримує безкоштовно лікарські засоби. Максимальна сума, на яку може пролікуватись кожен член лікарняної каси в рік, складає 300 грн. В разі не користування протягом року послугами лікарняної каси, по кожному члену каси проводиться накопичення внесків в розмірі 20% річних внесків (36 грн. в рік). Тому відповідно на наступний рік член “Лікарняної каси” може отримати ліки на 336 грн. і т.д.
Також було заслухано звіт наглядової ради, з яким ознайомила присутніх член наглядової ради Тетяна Сулима. Вона повідомила, що під час перевірок порушень у роботі “Лікарняної каси” не виявлено. Кожен член “Лікарняної каси” може особисто в будь який час перевірити свої надходження до каси.
Виступила голова правління районної благодійної організації «Лікарняна каса» Валентина Зайченко. Вона сказала, що основний принцип діяльності лікарняної каси — лікувати того, хто хворіє, за рахунок спільних коштів здорових людей. Члени лікарняної каси можуть отримати безкоштовні ліки на суму до 300 грн. на рік під час лікування стаціонарно. Також члени лікарняної каси можуть лікувати дітей не тільки шкільного віку, а й тих, хто навчається після школи.
В. Зайченко запропонувала присутнім висловити свої зауваження та пропозиції щодо роботи цієї районної благодійної організації.
Так, заступник голови районної ради Василь Сікорський запропонував членам правління “Лікарняної каси” активізувати просвітницьку роботу.
Член районної благодійної організації, один з засновників ЛК, завідуюча поліклінічним відділення Кривоозерської ЦРЛ Л. Лаврик запропонувала внести зміни та доповнення до Статуту цієї організації. Зокрема, доповнити пункт про види діяльності ЛК: забезпечення закладів охорони здоров’я дезінфікуючими, антисептичними засобами, предметами медичного догляду та іншими засобами. Також було запропоновано придбати за кошти лікарняної каси знеболювальне для застосування під час стоматологічного лікування членів лікарняної каси.
На конференції було оцінено роботу районної благодійної організації «Лікарняна каса» — добре. Обрали правління лікарняної каси та наглядову раду. Головою правління районної організації «Лікарняна каса» обрано В.П. Зайченко, членами правління Л.В. Скрипніченко, Л.М. Лаврик, І.І. Лютого, Л.А. Рольян, Н.Г. Карчевську, В.І. Сікорського, Т.Й. Волошанівську, К.П. Тарабан. До наглядової ради обрали А.Є. Кузана, Н.І. Марциненко, Т.М. Волошанівську.
Підбиваючи підсумки конференції, Л. Рольян зазначила, що ми перебуваємо на шляху до страхової медицини, коли медичні послуги будуть платні. Тож лікарняна каса — доречна допомога тим, хто захворів. На думку Людмили Анатоліївни — внески до лікарняної каси — це своєрідна територія позитиву. Адже це так гуманно, в той час, коли ти сам здоровий, — твої кошти допомагають хворому. Це ще й благородний вчинок.
Глава району закликала вступати до лікарняної каси всіх: і працівників бюджетних установ, і пенсіонерів, і підприємців. Чим більше коштів буде мати лікарняна каса, тим вагоміша буде допомога членам каси, які цього потребують.
С. БІЛЕЦЬКА.

http://www.krozero.org.ua/?p=1521

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.