Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Профілактика захворювань простати

Захворювання передміхурової залози відносяться до одних з найбільш поширених захворювань чоловіків. За статистикою хронічний простатит вражає біля 40% чоловіків працездатного віку, аденомою простати страждають більше половини чоловіків старше 60 років, а рак простати - одна з найчастіше злоякісних пухлин , що зустрічаються, у чоловіків.

Причини зростання числа хворих простатитом :

· малорухливий спосіб життя,

· широке розповсюдження захворювань що передаються статевим шляхом,

· погіршення екологічної обстановки,

· збільшення числа осіб старшого і літнього віку.

Симптоми простатиту


Простата - Профілактика захворювань простати integrativtherapy.com.ua
Болі внизу живота і промежини, порушення сечовипускання і статевої функції - подібні скарги настільки распространенни серед чоловіків старшого і літнього віку, що, часто, ми приймаємо їх за природний процес старіння.
Проте за цими банальними симптомами ховаються три найбільш поширених захворювання передміхурової залози : хронічний простатит, доброякісна гіперплазія простати і рак простати.

 


По разним даним від 40 до 70% чоловіків працездатного віку страждають хронічним простатитом. Якщо серед осіб у віці 50 років захворюваність доброякісною гіперплазією простати складає 50% , то у 80-річних чоловіків вона зустрічається в 90% випадків.
За даними найбільш авторитетного на сьогоднішній день довідника для практикуючих лікарів «Клінічні рекомендації, засновані на доказовій медицині», у 30% осіб старше 50 років на розтинах паталогоанатомій знаходять бессимптомний рак передміхурової залози , що виводить рак простати на перше місце серед злоякісних новоутворень у чоловіків.

Небезпечні помилки в діагностиці

Не дивлячись на схожість симптомів, дані захворювання мають різну причину, різний прогноз для якості і тривалості життя і найголовніше відрізняються в підходах до лікування.

Так, наприклад, ефективний при хронічному простатиті масаж простати, може посилити положення хворого з гіперплазією і стати фатальним у хворого з раком простати, застосування альфа-блокаторов у хворого з раком простати приводить до поліпшення самопочуття на тлі драматичного розвитку захворювання.

Сучасні методи терапії дозволяють досягти оптимального ефекту у кожному конкретному випадку. Основна проблема полягає в невчасній діагностиці і відповідно в запізнюванні з початком лікування. Не можна не відзначити негативного впливу засобів масової інформації.
Простата - Профілактика захворювань простати integrativtherapy.com.ua Постійний потік реклами, що обіцяє вилікувати всі захворювання передміхурової залози, призводить до того, що чоловіки, страждаючі тими або іншими симптомами, починають займатися самолікуванням. Найчастіше таке лікування є невиправдано дорогим, малоефективним і приводить до прогресування основного захворювання.

Необхідна профілактика

Висока поширеність захворювань передміхурової залози диктує необхідність профілактичних оглядів , метою, яких є раніше виявлення і своєчасне лікування. Подібні профілактичні огляди вже декілька десятиліть проводяться в країнах Заходу і близько п’яти років в Росії.
Регулярний профілактичний огляд у лікаря-уролога, дозволяє своєчасно виявити захворювання і вибрати найбільш оптимальне лікування. У більшості розвинених країн регулярні відвідини уролога є елементом загальної культури.
В країнах, що практикують подібний підхід, вдалося досягти значного зниження показательней смертності від захворювань передміхурової залози. Чоловіки старше 40 років , навіть за відсутності скарг, повинні не рідше за один раз на 2 роки відвідувати уролога. У разі виявлення того або іншого захворювання, про дату наступного візиту вас повідомить лікар.

Стандартний профілактичний огляд включає:

· бесіду з лікарем,

· пальцеве ректальне дослідження,

· ультразвукове дослідження простати,

· проведення аналізу крові на ПСА.

Всі ці процедури можна пройти за одну годину.

Кожен чоловік повинен пам’ятати

Отже, кожен чоловік старше 40 років повинен пам’ятати:

Простата - Профілактика захворювань простати integrativtherapy.com.ua

· про високу вірогідність розвитку у нього того або іншого захворювання простати;

· регулярні профілактичні відвідини лікаря уролога дозволять своєчасно виявити патологічні зміни;

· при появі симптомів у жодному випадку не займатися самолікуванням, черпаючи відомості з рекламних проспектів.

Наша клініка володіє всім необхідним устаткуванням для проведення профілактичних оглядів чоловіків на предмет виявлення захворювань передміхурової залози. Також СМ-Клініка володіє повним арсеналом засобів, включаючи малоінвазивні оперативні засоби, для лікування хронічного простатиту і аденоми простати.
При цьому ми використовуємо найбільш сучасні, методи діагностики і лікування, що застосовуються у всьому світі.

Джерело: smclinic.ru

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"