Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

У Херсоні діє “каса” на лікування

Своєчасно надати медикаментозну допомогу – одне з головних завдань «Лікарняної каси». Надання додаткової медичної допомоги населенню здійснюється за рахунок накопичених цільових внесків юридичних та фізичних осіб. 

«Лікарняна каса» – це громадська, неприбуткова, самостійна організація, до якої можуть входити всі бажаючі. Її метою є забезпечення своїх членів, у разі потреби, необхідними медикаментами для лікування на солідарній основі.
Основними завданнями «Лікарняної каси» є покращення медичного забезпечення населення, тому «Лікарняна каса» – це механізм регулярних членських внесків і цільового їх використання, насамперед для медикаментозного забезпечення її членів.Херсонська міська громадська організація «Лікарняна каса» є членом Всеукраїнської громадської організації «Асоціації працівників лікарняних кас України». Створена у 2005 році за підтримки управління охорони здоров'я міської ради. Її діяльність поширюється на території міста Херсона. 

Згідно зі статутом організації, членами «Лікарняної каси» можуть бути особи, які досягли 18-річного віку, визнають Статут організації, підтримують її мету та завдання і щомісячно сплачують членські внески.

У разі членства в організації батька чи матері, правом щодо отримання медикаментозного обслуговування користуються також їх діти віком до 18 років, сплачуючи сімейний тип членства. Прийняття у члени організації проводиться на підставі особистої заяви.

Отримати допомогу член організації має право через 3 місяці з моменту вступу, за умови сплати вступного внеску, який становить 15 гривень на одну особу, та щомісячних членських внесків у розмірі 1% від заробітної плати, але не менше 15 гривень.

Сплата членських внесків здійснюється на рахунок «Лікарняної каси» у відділенні банку самостійно або шляхом утримання із заробітної плати бухгалтерією підприємства, установи, організації, в якій працює член лікарняної каси. Члени каси зобов'язані дотримуватися вимог Положення організації, сплачувати своєчасно членські внески, сприяти розвитку та діяльності лікарняної каси.

Благодійні внески використовуються на медикаментозне забезпечення членів «Лікарняної каси» при лікуванні в стаціонарі та амбулаторно-поліклінічному лікуванні. 

Механізм отримання медикаментозної допомоги : пацієнт звертається до особистого лікаря за профілем свого захворювання; після огляду та отримання рецепту для лікування хворий звертається до лікаря-експерта (штатні лікарі 3-ох міських багатопрофільних лікарень). Лікар-експерт не має право змінювати призначення особистого лікаря пацієнта та замінювати ліки на більш дешеві. Хворий отримує необхідні медикаменти в межах аптек, з якими укладена угода.

«Лікарняна каса» надає медикаментозну допомогу хворим з різноманітними захворюваннями, крім наступних: травми, опіки, отруєння, отримані у стані або в результаті алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння; переривання вагітності; травми, отримані в зв'язку з замахом на життя (самогубство); венеричні захворювання; лікування, яке не призначене лікарем.

Станом на 1 січня 2012 року членами «Лікарняної каси» є 2 тис. 552 особи. 

У 2011 році до лікарняної каси за допомогою звернулися 816 осіб (з яких 112 – діти), що складає 32% від загальної кількості членів лікарняної каси. Серед категорій захворювань: серцево-судинні – 42%; гінекологічні та урологічні – 11%; кишково-шлункові – 22%; травматологічні – 8%; грип та респіраторні захворювання – 17%.

Загальна сума допомоги, наданої у 2011 році, складає 440 тис.460 грн.

http://www.postfactum.ks.ua

 

 

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.