Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

У Харкові з'явилася альтернатива медичному страхуванню

 

22.12.2011
У Харкові працює муніципальна лікарняна каса.

Про це сьогодні, 22 грудня, повідомила заступник міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.
Вона зазначила, що муніципальна каса є громадською організацією. Її головна мета - забезпечити додаткове фінансування медичної допомоги для харків'ян.
Членство в лікарняній касі доступне багатьом городянам, у тому числі соціально незахищеним. На сьогодні сума вступного внеску - 70 грн, щомісячного - 40 грн.
«Сьогодні каса вже почала працювати, і тепер ми хочемо інформувати людей про те, що це за організація і які переваги вона дасть. Харків'яни повинні розуміти, що лікарняна каса забезпечує соціальну захищеність кожної людини, незалежно від її статусу і місця проживання. Це добровільне медичне страхування, яке зможе поліпшити забезпечення жителів Харкова медичними послугами», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
Вона повідомила, що завдяки директорам підприємств міста триває активна робота з трудовими колективами.
«На сьогодні в цій організації вже задіяні директори деяких департаментів Харківської міської ради, а також керівники підприємств  «Харківміськліфт», «Харківкомуночиствод», «Харківські теплові мережі», «Турбоатом». Крім того, керівники цих підприємств входять до складу спостережної ради муніципальної каси, до функцій якої належить контроль за розподілом коштів», - підкреслила заступник міського голови.
Вона зазначила, що перевагою колективного членства є те, що половину внеску сплачує підприємство, половину - представник колективу.
Також Світлана Горбунова-Рубан розповіла, що для лікування харків'янину потрібно лише подати заяву, що він є членом каси. Далі лікарня, до якої звернулася людина, зв'язується з офісом організації і повідомляє про місце перебування пацієнта. Туди виїжджає експерт організації і вирішує фінансові питання. Також договір укладуть і з мережею муніципальних аптек міста, за допомогою яких членів каси можна буде забезпечити препаратами за максимально доступними цінами.
«У нас уже був досвід створення такої каси в 2004 році. Але через те, що тоді це починання не знайшло підтримки в чиновників, роботу каси призупинили. Сьогодні ж вона почала працювати на ініціативу Харківського міського голови Геннадій Кернеса, який першим підписався на членство в муніципальній касі. Ми сподіваємося, що ця каса стане опорою багатьом городянам», - зазначила заступник міського голови.
Вона повідомила, що в планах міської влади у квітні 2012 року вступити у Всеукраїнську асоціацію працівників лікарняних кас України. Це дасть можливість співпрацювати не тільки з міськими лікувальними установами Харкова, але і з лікарнями інших міст України.

і з'явилася альтернатива медичному страхуванню

 

http://www.city.kharkov.ua

 

Щиро вітаємо колег та харків'ян з початком роботи муніципальної лікарнянної каси.

Бажаємо плідної праці, підтримки жителів Харкова, порозуміння з медичними працівниками міста, всебічної підтримки керівників підприємств та організацій, наснаги, здоров'я та витримки.

Правління та виконавча дирекція БО "Лікарняна каса Полтавщини"

 

 

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"