Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Членами муніципальної лікарняної каси є вже шістнадцять тисяч осіб, з них чотирнадцять тисяч мають право користуватися всіма програмами, передбаченими МЛК.

09.09.2011

Лише упродовж останнього місяця до благодійної організації вступили більш ніж тисяча нових членів. За словами виконавчого директора благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» Володимира Долота, сплеск зацікавленості цілком прогнозований. Як свідчить досвід роботи благодійних організацій, що працюють у сусідніх областях, люди починають активно долучатися до організації, побачивши реальні позитивні приклади. На сьогодні послугами МЛК скористалися понад шістдесят її членів. Непоодинокими є випадки, коли людина, отримавши реальну допомогу, приводить в організацію своїх родичів чи знайомих. Трапляється, сусіди по палаті бачать, як лікують і обслуговують членів муніципальної лікарняної каси, і самі вирішують поповнити її лави.

Наразі в середньому на лікування одного хворого витрачається близько тисячі трьохсот гривень, а найдорожчий курс обійшовся у чотири тисячі.

Переважна більшість людей отримували допомогу в стаціонарних відділеннях київських лікарень і практично всі вони задоволені й результатом лікування, і якістю обслуговування.

Нині на рахунку благодійної організації акумульовано понад два мільйони гривень. Закуплено і завезено до лікувальних закладів медикаментів майже на двісті тисяч гривень, понад двадцять одну тисячу витрачено на рецепти, тобто безоплатну видачу ліків під час амбулаторного лікування.

– Звісно, нам хотілося б залучити до членства в організації якомога більше людей. Проте на сьогодні маємо непогані результати, які дозволяють нам почуватися впевнено перед початком осінньо-зимового періоду, коли традиційно спостерігаються сезонні сплески різних хвороб, – зазначив Володимир Долот.

Протягом всього часу роботи організація уклала угоди з КП «Фармація» і приватною фірмою «Фалбі», а це понад 220 аптек по Києву, де члени лікарняної каси отримують ліки за рецептами безоплатно. Для максимальної зручності пацієнтів – членів ЛК такі самі угоди про співпрацю підписано з усіма аптечними закладами, що розташовані на території лікарень, але не входять до мережі фармзакладів, зазначених вище.

Крім того, муніципальна лікарняна каса уклала договори про співпрацю з кількома приватними клініками. Відтак, члени благодійної організації можуть проходити там дороговартісне обстеження на томографі та МРТ із 50-відсотковою знижкою. Загалом у разі хвороби членам каси нададуть медичну допомогу в понад 100 закладах охорони здоров’я столиці.

Найближчим часом планується залучити до організації студентів. Мова йде перш за все про молодих людей, що приїхали на навчання до столиці з інших регіонів, адже залишившись у великому місті сам на сам з хворобою, вони часто не знають, як правильно діяти, до кого звертатися за допомогою. Вже є відповідні домовленості з керівництвом міських медичних коледжів, з медичним та авіаційним університетами. За статутом благодійної організації студенти при вступі мають пільги, внесок для них становить лише 15 гривень на місяць. Вони мають право користуватися всіма програмами МЛК.

Нагадаємо, щоб стати членом лікарняної каси міста Києва просто – потрібно зробити вступний внесок, що становить 10 гривень, та перший внесок до ЛК – 30 гривень. Далі на платника буде заведено електронну картку, куди внесуть його прізвище, ім’я, по батькові та ідентифікаційний код. Через три місяці від першої проплати людина може отримувати допомогу за програмами МЛК. Також кожен член благодійної організації має змогу контролювати баланс своєї картки.

Автор: Антоніна Лівандовська

http://eveningkiev.com

© 2020 Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини"