Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Козельщинський район. Мануйлівський літературно-меморіальний музей О. М. Горького

Козел ьщинський район, с. Мануйлівка

ТЄЛЕФОН: 0(242) 9 -ЗІ-11.

ЯК ПРАЦЮЄ: 8.00-17.00, пере­рва: 12.00—13.00. Вихідні дні вівто­рок, неділя.

КВИТКИ: для дорослих — 1 грн., для учнів та студентів — 50 коп. Екскурсійне обслуговування: для дорослих — 3 грн., для дітей — 50 коп. Безкоштовне відві­дування: пенсіонери; щочетверга — діти під час літніх канікул.

ВАРТО ПОБАЧИТИ

Особисті речі О. М. Горького; художні полотна: портрет М. Горького (художник І. І. Бродський), «О. М. Горький читає «Кобзар» Т. Г. Шевченка жителям с. Мануйлівки» (художник Г. Меліхов); скульптура та бюст О. М. Горького (скульпто­ри і. Гончар та М. О. Красовський); ваза, розписана краєвидами с. Мануйлівки та з портретом О. М. Горького (художник І. С.Ткаченко).

ПРО МУЗЕЙ

Мануйлівський літературно-меморіа­льний музей О. М. Горького є єдиним горьківським музеєм в Україні.

У Мануйлівці Олексій Максимович Горький побував двічі: у 1897-ому і 1900 роках. Відкрито музей у 1938 році з ініціа­тиви письменників Олеся Юренка та Оле­ся Гончара.

У роки Великої Вітчизняної війни приміщення музею і вся експозиція були знищені фашистами. Після визволен­ня Полтавщини почалася робота з від­новлення музею у двох невеликих кім­натах при сільській бібліотеці. 18 червня 1961 року, удень 25-річчя від дня смер­ті письменника, оновлений літературно-меморіальний музей О. М. Горького був відкритий.

Експозиція музею розміщена у п'яти залах і розповідає про життєвий і творчий шлях О. М. Горького, вплив його творчості на розвиток світової літератури, увічнен­ня пам'яті письменника. Матеріали друго­го залу повністю присвячені його перебу­ванню у Мануйлівці.

http://ridna.ua/museums

Газета " Вечірня Полтава"

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.