Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Кобеляцький район. Білицький літературно-меморіальний музей Мате Залки

АДРЕСА: 39220, Полтавська обл., Кобеляцький район, смт Білики.

ТЕЛЕФОН: (0243) 9-43-31.

ЯК ПРАЦЮЄ: 8.00-12.00. Вихідні дні — субота, неділя.

КВИТКИ: відвідування музею та екс­курсійне обслуговування — безкоштовне.

ВАРТО ПОБАЧИТИ

Виставку художніх книг письменника.

ПРО МУЗЕЙ

Білицький літературно-меморіальний музей Мате Залки знаходиться у примі­щенні Білицького народного музею істо­рії та художньо-ужиткового мистецтва. Експозиція музею розкриває життєвий і творчий шлях угорського письменника Мате Залки.

Багато сторінок біографії Мате Залки тісно пов'язані з Україною. Сюди він по­трапив уперше, коли Україна палахкотіла у вогні громадянської війни; у село Біли­ки Кобеляцького району Полтавської об­ласті приїздив потім майже щоліта, по­чинаючи з 1928 року. Усім своїм щирим серцем Мате Залка полюбив Україну, її людей, чарівні краєвиди і місячні ночі, що дуже нагадували йому рідну угорську природу.

Білицький державний літературно-меморіальний музей Мате Залки по­чинається з музейної кімнати, яку було створено 1961 року на громадських за­садах. В організації музею письменника-інтернаціоналіста місцевим ентузіастам допомагали творчі установи, наукові та культурно-освітні заклади, літературо­знавці, численні прихильники таланту Мате Залки і його друзі. Неоціненні релік­вії і дорогі їх серцю речі передали музею дружина та дочка письменника.

У музеї зібрані особисті речі Мате Залки, килим і меблі з його московської квартири і ті, що збереглися у Біликах. Як найдорожчі реліквії, зберігаються кни­ги з особистої бібліотеки Мате Залки з його автографами та помітками. Є в му­зеї звичайний селянський стіл, збереже­ний жителями Біликів, за яким письмен­ник створив свої кращі книги.

http://ridna.ua/museums

Газета " Вечірня Полтава"

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.