Благодійна організація
"Лікарняна каса Полтавщини"

Велико -сорочинський літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя

АДРЕСА: 37645, Полтавська обл., Миргородський район, с. Великі Сорочинці, вул. Гоголя, 34.

ТЕЛЕФОН: (05355) 3-16-77.

ЯК ПРАЦЮЄ: 9.00-18.00, без пере­рви. Вихідний день вівторок. Дні від­критих дверей — 1 квітня, 18 травня.

КВИТКИ: для дорослих — 5 грн., для учнів, студентів — 3 грн. Екскурсій­не обслуговування (групи з 15 чоловік) — 20—30 грн.

ВАРТО ПОБАЧИТИ

Першовидання творів М. В. Гоголя, особисті речі письменника; оригіналь­ний портрет М. В. Гоголя роботи І. Рєпіна, портрет-копія роботи художника Ф. Мольєра, меблі XVIII—XIX століть, копії атес­тата Ніжинської гімназії, рукописів та ма­люнків Гоголя.

ПРО МУЗЕЙ

Історія Великосорочинського музею розпочалася 19 квітня 1909 року. Біля флі­геля видатного лікаря М. Трохимовського, у якому 20 березня (1 квітня за но­вим стилем) 1809 року народився славет­ний письменник М. В. Гоголь, відбувся мі­тинг громадськості с. Великі Сорочинці, під час якого на фасадному боці будинку було встановлено меморіальну дошку з написом «Тут 20 березня 1809 року наро­дився Микола Гоголь».

Так будиночок, де народився великий Гоголь, з 19 квітня 1909 року став меморі­альним центром гоголівського світу.

На 120-річчя від дня народження письменника за ідеєю народного артиста Амвросія Бучми, з ініціативи місцевих активістів було засновано перший літературно-меморіальний музей М. В. Гоголя. Він розмістився у будинку лікаря Трохимовського. Це був перший єдиний музей Гоголя на теренах Радянського Союзу. У 1943 році, відступаючи гітлерівська навала знищила музей, багато цінних експонатів було безповоротно втрачено.

14 січня 1951 року у Великих Сорочинцях відбулося урочисте відкриття літературно-меморіального музею М. В. Гоголя. У 1952 році (100-річчя від дня смерті Гоголя) за проектом скульптора І. Гінцбурга перед будівлею музею було встановлено погруддя письменника.

У 2009 році, у рік відзначення 200-ліття від дня народження М. В. Гоголя, 80-річчя від дня заснування Великосорочинського літературно-меморіального музею М. В. Гоголя розпочалася робота з побудови культурно-меморіального центру Гоголя, проведення капітальної реконструкції приміщення музею М. В. Гоголя з добудовою виставкової зали.

http://ridna.ua/museums

Газета " Вечірня Полтава"

фото http://mapa.ukrkolo.com

© 2018 Лікарняна каса Полтавщини.